Dovolenka ako zdroj nekonečnej energie – top 4 destinácie pre akčné ženy

0
Dovolenka ako zdroj nekonečnej energie – top 4 destinácie pre akčné ženy
bali

Niektoré ženy si vyhradia na dovolenku čas viackrát do roka, iné si radšej dvakrát premyslia, do čoho investujú peniaze z vlastného podnikania. Nech je to tak, či onak, odpočinok vám skutočne prospeje. Aká je teda ideálna dovolenka?

Pravidelný oddych je nesmierne dôležitý

Nechať svoj biznis na pár dní alebo týždňov “stáť” či zveriť do rúk niekomu inému je častokrát náročným rozhodnutím, no narušiť každodenný stereotyp vám pomôže načerpať nové sily a vrhnúť sa späť do práce v ešte plnšom nasadení. Počas pár dní či týždňov sa zbavíte stresu, vďaka čomu naberiete aj kopec novej energie a budete celkovo spokojnejšie a šťastnejšie. Po návrate tak budete produktívnejšie, prídete na nové myšlienky a nápady, ale získate aj množstvo nových spomienok. Tak sa teda zdá, že pre váš biznis nie je nič lepšie, ako dopriať si chvíle oddychu v zaujímavých destináciách s rodinou či priateľmi.

1. Miláno – Taliansko

Je množstvo dôvodov, pre ktoré sa naozaj oplatí Miláno navštíviť. Ponúka vám krásny zážitok aj v prípade, keď veľké mestá priamo nevyhľadávate. Milánsky dóm, katedrála, Galéria Viktora Emanuela II. a Sforzovský hrad sú len jednými z mnohých pamiatok, ktoré by ste rozhodne nemali obísť.

Miláno nie je však len mestom pod toskánskym slnkom, ale zároveň mestom módy, čo dozaista ocenia všetky nákupné maniačky. Romantika, história a skvelá gastronómia prakticky na jednom mieste – presne taká je dovolenka v Miláne.

milano
Foto: unsplash.com

2. Bali – Indonézia

Biely piesok, opustené pláže, luxusný rezort a vy so šampanským v ruke. Takéto sú predstavy ľudí o dovolenke na Bali, ktoré však môžu viacerých po príchode do raja na zemi sklamať. Aj keď sa za posledné roky stalo Bali centrom turistov, krajina si vás získa aj menej obývanými, skutočne exotickými, časťami.

Malé dedinky so žiarivo zelenou prírodou, pláže s čiernym sopečným pieskom na severe, naopak s čisto bielym na juhu a dychberúce východy slnka sledované priamo z aktívnej sopky. Bali ponúka množstvo neobjavených miest, ktorými si získa srdce nejednej akčnej ženy. Dôležité pred odchodom do tak exotickej krajiny je včasné zaočkovanie, pričom cestovné poistenie by malo byť samozrejmosťou.

bali
Foto: Valter Maroši

3. Mont Blanc – švajčiarske, francúzske a talianske Alpy

Majestátny zmrznutý vrchol najvyššej hory Európy je to pravé pre skutočné akčné ženy. Presne pre také, ktoré sa aj v úmorných horúčavách rozhodnú schladiť si myseľ v zajatí očarujúcich hôr. V súčasnosti ponúka množstvo cestovných kancelárií aj viacero variánt výstupov so sprievodcami, od tých jednoduchších až po tie najnáročnejšie. Na vlastnú päsť by ste sa však na podobné akcie vydávať nemali, obzvlášť pokiaľ nemáte dostatok skúseností a profesionálnu výbavu. Spanie v spacáku môžete vymeniť za útulné chaty umiestnené naprieč výstupovými trasami. Vychutnajte si obľúbený drink na vrchole Aiguille du Midi – do výšky 3777 m vás vyvezie lanovka.

alpy sampanske
Foto: Valter Maroši

Pokiaľ by ste si však rady vychutnali pohľad na tri krajiny aj napriek tomu, že sa vám do náročných výstupov moc nechce, po východnom úbočí hory vedie z francúzskeho mesta Chamonix do talianskeho mesta Courmayer lanovka.

Prečítajte si aj článok 10 tipov, na čo si nezabudnúť pred  dovolenkou

alpy lanovka
Foto: Valter Maroši

4. Santorini – Grécko

Nie je snáď nikto, kto by nepoznal romantické bielo-modré domčeky charakterizujúce celý grécky ostrov Santorini. Pokiaľ sa však rozhodnete navštíviť túto destináciu len s vidinou všetkých tých krásnych fotiek na Instagrame, zrejme ostanete sklamané.

Ikonické miesta na ostrove síce nájdete, no tento ostrov vám dokáže ponúknuť oveľa viac ako len infinity bazén na hoteli. Chutné jedlo, Čiernu, Bielu a Červenú pláž, prenájom štvorkoliek na vybláznenie sa či naozaj chaotickú dopravu. Takú dovolenku jednoducho musíte zažiť!

santorini
zdroj: Oliver Kuklovský

Foto na titulke: Valter Maroši

Pre svoje zdravie môžete urobiť aj to, že sa zúčastnite našej konferencie v Košiciach:

žiadne príspevky na zobrazenie