Chcete expandovať? Využite medzinárodnú prepravu tovaru!

0
Chcete expandovať? Využite medzinárodnú prepravu tovaru!
pixabay.com

Príčinou výrazných rozdielov v ziskoch môže byť predovšetkým veľká konkurencia, ale aj zlá kvalita výrobkov, zlý zákaznícky servis a nevhodný spôsob prepravy tovarov. Od kvality výrobkov, zákazníckeho servisu a predovšetkým prepravy tovarov závisí, či bude daná firma konkurencieschopná a či sa udrží na trhu.

Viaceré podnikateľské subjekty už v začiatkoch podnikania uvažujú nad exportom tovarov do zahraničia. Takýto krok si však vyžaduje dlhodobé prípravy, pri ktorých aj malé zlyhanie môže zničiť všetko snaženie. Expandovanie za hranice krajiny (medzinárodná preprava tovarov) však umožní podnikateľským subjektom navýšiť svoje zisky a rozšíriť zákaznícku základňu.

Ako však vybrať spoľahlivého prepravcu? Dnes je na trhu množstvo firiem, ktoré vám ponúknu prepravu tovaru aj do krajín mimo Slovenska.

preprava tovaru
foto: shutterstock.com

Čo treba riešiť pred tým, ako si najmete firmu na medzinárodnú prepravu tovaru?

Výber prepravnej spoločnosti, ktorá zabezpečí prepravu tovaru, nie je potrebné unáhliť. Ak má podnikateľ známych, ktorí podnikajú a využívajú služby prepravnej spoločnosti na medzinárodnú prepravu, je potrebné, aby sa informoval, ako sú s ňou spokojní. Recenzie od známych sú najspoľahlivejšie a najviac vedia podnikateľom napovedať, či sa na firmu majú obracať, alebo nie.

V prvom rade je potrebné riešiť zmluvu o preprave veci, kedy sa dopravca zaväzuje odosielateľovi, že prepraví vec (tovar) z jedného miesta (miesta odoslania) do iného miesta (miesta určenia) a odosielateľ sa zaväzuje zaplatiť dopravcovi odmenu. Zmluva o preprave je veľmi dôležitá vec a skôr, ako si najmete firmu na medzinárodnú prepravu, uistite sa, či daná prepravná spoločnosť s vypísaním tejto zmluvy nebude mať problém. Sú špekulanti, ktorí robia všetko pre to, aby obišli zákon, preto si na to dávajte veľký pozor.

Prečítajte si aj článok o DPH a kedy sa musíte registrovať

Poistenie zásielky

Okrem zmluvy je potrebné riešiť aj poistenie prepravovaného tovaru, nakoľko bezpečnosť zásielky je veľmi dôležitá a nemal by to podceňovať ani dopravca, ani odosielateľ.

Na medzinárodnú prepravu tovaru môžete využiť efektívnu leteckú prepravu, námornú riečnu prepravu, ale najspoľahlivejšia a najviac využívanejšia je predovšetkým cestná nákladná preprava. Keď si vyberiete spoľahlivú prepravnú spoločnosť s najlepším vozovým parkom, o iných spôsoboch prepravy uvažovať nebudete.

Rozmery paliet a veľkosť nákladu

Predtým, ako si nájdete firmu, ktorá vám zabezpečí medzinárodnú prepravu, je potrebné vedieť, aké rozmery paliet budete mať a akú veľkosť nákladu budete chcieť prepravovať. Na základe tohto si budete môcť vybrať medzinárodnú prepravnú spoločnosť, ktorá má vo vozovom parku aj také nákladné autá, ktoré vám umožnia prepraviť tovar z miesta A na miesto B. V prípade, že budete mať záujem o prepravu nadrozmerného nákladu alebo ADR tovarov, je potrebné sa o tom informovať skôr, ako podpíšete zmluvu s prepravcom.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu