Finalistka Miss Anglicko bez mejkapu popiera „nerealistické štandardy krásy“

0
Finalistka Miss Anglicko bez mejkapu popiera „nerealistické štandardy krásy“

Melisa Raouf trávila tri hodiny zdokonaľovaním svojho make-upu, pretože sa necítila sebavedomá vo svojej prirodzenej kráse. Ale napriek tomu, že si iné súťažiace v rámci prípravy na súťaži Miss Anglicko nechali svoj make-up, Raouf nakoniec súťažila bez neho.

Dvadsaťročná Raouf sa tak stala prvou účastníčkou bez make-upu v 94-ročnej histórii súťaže Miss Anglicko, vďaka čomu sa stala tvárou hnutia bez makeupu, tzv. „bare face„, ktoré rezonuje u žien po celom svete. Bola to výzva pre ňu samotnú, povedala Raoufová po rokoch, keď sa cítila plachá a neistá, odradená systémom sociálnych sietí preplneným starostlivo upravenými a filtrovanými obrázkami.

„Ženy sú pod tlakom, aby vyzerali určitým spôsobom, pretože spoločnosť vníma krásu a dokonalosť úzkoprsým spôsobom, a často sú pod drobnohľadom, že sa im neprispôsobujú,“ povedala v rozhovore. „Chcela som spochybniť tieto nereálne štandardy krásy tým, že som toto súťažné kolo s čistou tvárou posunula na ďalšiu úroveň.“

Aktivisti za pozitívnu pleť kritizovali úlohu kozmetického priemyslu pri marketingu svojich produktov s obrázkami upravenými vo photoshope a profitovaním z neistoty žien. Melisa Raouf, študentka politológie na King’s College v Londýne, povedala, že chce inšpirovať dievčatá, ktoré rovnako ako ona cítia, že sa s tým nedokážu vyrovnať.

Súťažiace sa kvalifikovali do finále Miss Anglicka, ktoré sa konalo v nedeľu a pondelok v Birminghame, jedným z niekoľkých spôsobov, vrátane získania špeciálneho titulu (napríklad „kráľovná publicity“) alebo regionálnej súťaže. Melise Raouf sa to podarilo po víťazstve v júnovej súťaži Miss London Bare Face Top Model, voliteľnom kole pridanom v roku 2019, ktoré vyzýva súťažiacich, aby zverejnili svoju fotografiu bez make-upu na svojich účtoch na sociálnych sieťach, a potom získala rovnaký titul v semifinále Miss Anglicko v auguste.

Do finále Melisa Raouf vyzbierala odpadky v Londýne a zorganizovala 10-kilometrovú akciu s cieľom získať peniaze pre neziskovú organizáciu Beauty with a Purpose pridruženú k Miss World, ktorá poskytuje jedlo, vodu a vzdelanie tým, ktorí to potrebujú. Začala tiež #barefacetrendmovement, ktorý jej zvýšil sebadôveru — a spojil ju s komunitou žien, ktoré hľadajú pozitivitu pleti.

Prečítajte si:Ktoré atribúty krásy sú pre opačné pohlavie najpríťažlvejšie?

Melisa Raouf a ďalšie finalistky Miss Anglicko súťažili v 10 kolách (foto: Kam Murali)

Ďalšia bez makepu v súťaži Ms Great Britain

„Som na ňu veľmi hrdá,“ povedala Elle Seline, ktorá sa minulý rok stala prvou ženou, ktorá súťažila bez make-upu v súťaži Ms Great Britain, súťaži pre ženy vo veku 31 až 44 rokov. „Je úžasné, že sa ostatné ženy prebúdzajú a pomocou ich vplyvu táto konverzácia pokračuje.“

Elle Seline, 32, využila svoju účasť v súťaži o najkrajšiu dámu Veľkej Británie na propagáciu posilnenia postavenia žien. Povedala, že bola šikanovaná pre jej olivový odtieň pleti a ťažšie črty a bojovala s bulímiou, keď vyrastala, ale keď bola počas pandémie sama, mimo posudzovania alebo overovania iných ľudí, mala čas na sebe pracovať.

Melisa Raouf a ostatné finalistky Miss Anglicko súťažili v 10 kolách, vrátane hodnotenia vlasov a talentu. Korunku získala v pondelok večer študentka leteckého inžinierstva Jessica Gagen, ktorá sa ako ďalšia pobije s viac ako 120 ďalšími zúčastnenými krajinami o titul Miss World.

Ale vo svojom záverečnom vyhlásení si Melisa Raouf odviezla domov svoj odkaz. „Príliš dlho boli ženy pod tlakom, aby vyzerali, konali alebo sa správali určitým spôsobom, a ja verím, že je čas na zmenu: ukázať ženám bez ohľadu na váš vek, bez ohľadu na váš pôvod, sme krásne také, aké sme,“ povedala v pondelok.

Prečítajte si: Ženy sa podelili o to, ako ich ľudia vnímali s makeupom a bez makeupu

Melisa Raouf odštartovala hnutie #barefacetrend, ktoré ju spojilo s komunitou žien hľadajúcich pozitivitu pleti (Foto: Kam Murali)

Raouf odštartovala hnutie #barefacetrend, ktoré ju spojilo s komunitou žien hľadajúcich pozitivitu pleti.

Snaha o prirodzenú lásku k pokožke pomaly naberá na sile, čo prekvapuje aj niektorých skutočných influencerov, ktorí sa obávali, že ich nefiltrované obrázky natrafia na nenávistné komentáre.

Mariia Bilenka, 25-ročná Ukrajinka žijúca v Hamburgu, sa v roku 2018 podelila o svoj kožný príbeh na sociálnych sieťach. Už má dosť nekonzistentnosti, ktorej čelila, keď sa snažila liečiť kožné vyrážky, ktoré mala od svojich 13 rokov. „Veľmi som sa za to hanbila, pretože kožné problémy boli tabu, a nedalo sa o nich hovoriť,“ povedala Bilenka, marketingová špecialistka na aplikáciu starostlivosti o pleť pre ľudí so sklonom k ​​akné.

Skin positivity a Bareface

Teraz viac ako 500 000 príspevkov na Instagrame obsahuje #bareface a takmer 250 000 ďalších obsahuje #skinpositivity, čo signalizuje rast kedysi špecializovanej skupiny , keďže aktivisti skutočnej pleti a ovplyvňovatelia bez make-upu rezonujú s úsilím vidieť nefiltrované a neupravené obrázky ako krásne .

Online tlak na prirodzenú lásku k pokožke sa pomaly dostáva do popredia

Kariéra modelky Lou Northcote bola prerušená vo veku jej 16-tich rokov kvôli silnému akné. Northcote, dnes 25-ročnú Londýnčanku pracujúcu v móde, zranilo, že sa nemohla venovať tomu, čo milovala. Ale komunita, ktorú našla prostredníctvom svojho hashtagu na Instagrame, #freethepimple, jej poskytla bohatú podporu, aby mohla akceptovať svoju prirodzenú tvár.

https://www.instagram.com/lounorthcote

„Všetci máme čiary, žily, jazvy, znamienka na čomkoľvek. Ale z nejakého dôvodu nám bolo povedané, že musíme byť úplne bezchybní,“ povedal Northcote. „Nevynašla som akné. Len som o tom hovorila.“

Rovnako aj Melisa Raouf.

„Po prihlásení sa do tejto súťaže som sa naučila túto schopnosť milovať samú seba a prijať sa taká, aká som vo svojej koži, či už s make-upom alebo bez make-upu,“ povedala pre The Washington Post. „Tá vnútorná dôvera bude vyžarovať oveľa viac, než akýkoľvek make-up alebo filter.“

Zdroj: washingtonpost.com

žiadne príspevky na zobrazenie