Tri ženy začali nosiť make-up. Ako sa im zmenil život?

0
Tri ženy začali nosiť make-up. Ako sa im zmenil život?

Mnohé ženy rady nosia make-up a zaobchádzajú s ním ako s formou umenia, zatiaľ čo iným sa nepáči a myslia si, že nosenie make-upu je neprirodzené alebo že zakrýva skutočnú tvár osoby. Tri ženy sa podelili o svoje skúsenosti a reakcie ľudí, keď mali make-up a keď boli bez neho.

Väčšinou hovoria, že im ľudia venujú viac pozornosti a že sa s make-upom cítia istejšie. Cítia sa pohodlnejšie s make-upom ako keby mali zostať úplne prirodzené. Väčšina z nich súhlasí s tým, že najdôležitejšie je robiť to, čo vás robí šťastnými.

Čo si myslíte o make-upe? Podeľte sa aj vy o svoje príbehy a napíšte nám.

Dawn Batsford

„Zaobchádzajú so mnou veľmi odlišne. A to ma štve. Fotku vľavo som urobila pred dvoma týždňami a poslala som ju svojmu priateľovi práve preto, že je pre mňa zriedkavé, aby som sa takto obliekla a namaľovala. Na druhom obrázku je môj normálny každodenný vzhľad. Nie je to tak, že by som sa nerada pekne obliekala, len ma znechucuje, ako sa s mnou zaobchádza. Keď som normálna Dawn, neotáčajú hlavou, som neviditeľná a tak je to fajn. Som introvert.Pracujem z domu a nestretávam sa s mnohými ľudmi a nerada chodím na rušné miesta. Byť neviditeľná mi vyhovuje. Vo výnimočných prípadoch sa oblečiem pekne a idem von. Nie som na Facebooku, Instagrame, Twitteri, nikde, iba na Quore: nehľadám pozornosť, nemám ju rada, pozornosť ma ruší. Knihy píšem perom na papier a doma mám skutočné albumy s fotografiami. Myslím, že som staromódna.

Prečítajte si aj článok o pleťových maskách

Môj svet je malý a takto mi to vyhovuje. Upútať zrazu pozornosť je pre mňa nepríjemné, najmä, ak je to nežiadúca pozornosť založená na vzhľade. Keď sa na mňa pozerajú, prihovárajú, dotknú sa ma a podobne, čo sa stáva takmer vždy, utekám späť do svojej ulity. Je frustrujúce, že sa nemôžem donútiť, aby som vyzerala a cítila sa pekne – len preto, že to pekné je niekedy také umelé.

Minulý týždeň som bola v reštaurácii a bolo tam tam dievča, ktoré malo na sebe všetky možné umelé vylepšenia. To nie je urážka, iba fakt. Falošné riasy, kompletný make-up, odfarbené vlasy, atď. Pracovali tam traja ľudia, ktorí tak očividne civeli a rozprávali o nej, hoci som stála iba o pár krokov ďalej. Práve som sa sťahovala z domu, tak som mala na sebe montérky. Ako som tam tak stála, uvedomila som si, že a) buď si nevšimli alebo sa nestarali o to, že tá žena v skutočnosti tak vôbec nevyzerá, b) mysleli si, že je v poriadku otvorene o nej hovoriť, dokonca aj v práci, c) keby som bola pekne oblečená, urobili by mi to isté.

Pozornosť je zameraná na vzhľad. A nie na realitu.

Svojho priateľa som stretla, keď sme obaja pracovali ako kuchári v kuchyni, a nosila som strašné neforemné nohavice. Skutočnosť, že sme sa s mojim priateľom stretli a zamilovali na takom mieste, ma naplnila dôverou, pretože ak niekoho zaujmete, keď vyzeráte najhoršie, je to veľmi dobre.

Viem, že taká je ľudská povaha. Ľudia sú priťahovaní peknou tvárou. Je to však pre mňa ťažké, keď vidím, že ženu buď ignorujú alebo atakujú. Bohužiaľ, takto funguje svet. Som veľmi vďačná za to, že mám svojho priateľa a svoju ulitu.“

Hannah Elizabeth

„Som blondínka a mám blond obočie a mihalnice. Jedným z najtrpkejších komentárov, ktoré obyčajne dostanem, keď nie som namaľovaná, je „Ach, kam zmizli tvoje mihalnice?“ Ak máte svetlé riasy, poznáte ten boj. Sú takmer neviditeľné! Ak nemám riasenku, zvyčajne sa ma pýtajú, či sa cítim dobre a či nie som chorá. Ak nosím riasenku, ľudia si všeobecne myslia, že nemám žiadny make-up, a myslia si, že moje mihalnice sú prirodzene čierne.
 
 


Avšak, ak si aplikujem nejaký očný tieň alebo si narúžujem pery, zvyčajne sa ma ľudia, ktorí ma stretnú, spýtajú: „Je nejaká zvláštna príležitosť?“

Viac komplimentov dostávam ohľadom tváre, ktorá je aspoň čiastočne namaľovaná a nie úplne nahá. Myslím si, že je dôležité spomenúť, že nemám veľkú obľubu maľovať sa a moje zručnosti sú v tejto oblasti nedostatočné, a to je aj dôvod, pre ktorý nenosievam veľa make-upu. Kto by povedal, že mihalnice majú taký vplyv na môj vzhľad! Môj jediný makeup je riasenka a bez riasenky sa mi zdá, že sú moje viečka plešaté.“

Emily F. Marsico

„Keď mám na sebe make-up, muži ma neustále oslovujú a zastavujú ma na ulici. Keď uverejním dobrú fotografiu, chodia mi od mužov nové správy. Dokonca sa so mnou pokúšajú rozprávať aj muži, ktorí majú priateľky a snúbenice.

Raz ma obťažovala žiarlivá spolubývajúca, ktorá v noci chodila okolo mojej izby, keď som spala, a hovorila nado mnou nejaké zaklínadlo. Vstala som a ona mi vrazila do tváre. To dievča bolo šialené!
 


Bez make-upu ma berú ako priemernú ženu. Ak som v spoločnosti, aspoň sa mi nevenuje toľko negatívnej pozornosti. Ženy sú priateľskejšie a prídu mi ako kamarátky, ktoré sa chcú so mnou porozprávať. Muži ma považujú za kamošku, nie za nejakú sexuálnu hračku. Cítim, že ma táto skúsenosť v nosení makeupu a nenosení makeupu obohatila. Poučením je nehodnotiť svoj vzhľad a viac vsadiť na svoj úspech a osobnosť. S make-upom si ľudia všimnú iba váš vzhľad, a to je smutné.“
 
Zdroj: quora.com, boredpanda.com
 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu