Gélové nechty, gélové laky, UV lampy – všetko, čo ste chceli vedieť o modeláži nechtov

0
Gélové nechty, gélové laky, UV lampy – všetko, čo ste chceli vedieť o modeláži nechtov

Nekonečný kolotoč domácich prác a termín u nechtárky v nedohľadne. Napriek viacerým pokusom sa vám stále nepodarilo nájsť lak na nechty, ktorý by prežil denno denné umývanie riadov a neustále prelakovávanie vás už dávno prestalo baviť. Už si ani nepamätáte, aký to bol pocit pýšiť sa s dokonale upravenými nechtami?

Pokukujete po domácej sade na gélové nechty, no nie ste si istá, či by ste to zvládli? Tak potom čítajte ďalej – v tomto článku sa dozviete všetko podstatné, čo ste chceli vedieť o domácej modeláži nechtov.

Zabudnite na lacné laky z drogérie a stavte na kvalitu – vyplatí sa to! S pomocou dlhotrvajúcich gélových lakov si vyčarujete dokonalé nechty raz dva aj v pohodlí domova a vaša manikúra bude na nerozoznanie od tej od profesionála. Vďaka domácej gélovej manikúre budú vaše nechty krajšie, lesklejšie, zdravšie a vydržia dokonalé až po dobu dvoch týždňov! Neviete sa rozhodnúť, či siahnuť po samoschnúcich lakoch alebo UV lampe? Zhodnoťte všetky pre aj proti a vyberte si tú možnosť, ktorá dokonale sedí vašim požiadavkám.

Foto: pixabay.com

Aké typy gélových lakov poznáme?

Ako sme už vyššie spomenuli, gélový lak na nechty môžeme použiť s UV lampou aj bez.

UV gél na nechty, ktorý sa vytvrdzuje v UV lampe, dobre priľne k prírodnému aj umelému nechtu. Gélové laky do UV lampy dodávajú nechtom vyššiu odolnosť proti poškrabaniu a vydržia asi 3 týždne.

Poznáme dva typy lakov:

  • Jednofázový gél lak, ktorý funguje ako 3 v 1 (podkladová báza, modelačná časť a finálny náter/topcoat). Stačí ho naniesť v 2-3 tenkých vrstvách a manikúru máte hotovú.
  • Trojfázový gél na nechty zase slúži len na jeden účel: na vytvorenie podkladovej vrstvy (tzv. primer), vymodelovanie alebo zakončenie (topcoat). Môžete si ich tak nakombinovať podľa svojich preferencií a vytvoriť to pravé kombo pre vás.

Ak však nechcete hneď investovať do UV lampy, pokojte siahnite po samoschnúcich gél lakoch a aj vďaka nim dosiahnete požadovaný efekt. Gél laky bez lampy fungujú ako klasické laky na nechty, majú však trochu iné zloženie, vďaka ktorému vydržia až 14 dní. Navyše schnú oveľa rýchlejšie než bežné laky a aj ich odlakovanie je oveľa jednoduchšie.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek variant, výsledkom budú vždy oslňujúce gélové nechty s výrazne pigmentovanými farbami a nepriehľadnuteľným leskom.

Pri výbere lakov či UV lámp určite stavte na kvalitu a doprajte si tak to najlepšie, čo náš trh ponúka. Vyplatí sa vám to po všetkých stránkach. Medzi celosvetovo najobľúbenejšie sady na gélové nechty a kvalitné gély na nechty patrí napríklad OPI, Sally Hansen, Rimmel Super Gel, Semilac ďalšie. Tak, ktorý si vyberiete vy?

Nezabudnite ale, že ak chcete dosiahnuť manikúru ako od skutočného profesionála, aplikácii gélových lakov by mala predchádzať dôkladná modeláž nechtov. Ako na ňu vám priblížime v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Prečítajte si aj: Ako si vyčariť domov v provensálskom štýle?

Foto: pixabay.com

Ako na profesionálnu modeláž nechtov z pohodlia domova?

Nemusíte mať z domácej manikúry vôbec strach, vďaka nasledovných krokom ju zvládnete raz dva z pohodlia domova a to aj v prípade, ak ste úplný začiatočník.

  1. Na začiatok treba nechty dôkladne odmastiť. Použiť môžete špeciálny, na to určený čistič, spoľahlivo však poslúži aj klasický odlakovač. Dajte si záležať a nepreskočte tento prvý krok, má to totiž zásadný vplyv na celkový výsledok aj trvácnosť vašej manikúry.
  2. Pozatláčajte si nechtovú kožičku.
  3. Naneste na nechty prvú tenkú vrstvu gélového laku na nechty Dbajte na to, aby bola vrstva skutočne tenká, inak by sa mohli vytvoriť bublinky a lak by sa vám pozlupoval. Postupujte od stredu nechtu do strán, aby na krajoch nevznikali prebytky. Dôkladne zamaľujte aj kraj nechtu a nadbytočný lak zotrite ešte predtým, ako zaschne.
  4. Pokiaľ ste zvolili samoschnúci lak, jednoducho ho necháte pár minút zaschnúť a nanesiete ďalšiu vrstvu. Ak ste siahli po UV lampe, ruku opatrne vložíte na 30 sekúnd až pár minút (držte sa vždy priloženého návodu) do lampy a necháte lak vytvrdnúť. Pre sýtejšiu farbu môžete dať druhú vrstvu laku a celý proces zopakujete. Ak ste kreatívnejšia, pokojne sa nebojte miešať viaceré farby alebo si na nechty nakreslite zaujímavé vzory či ornamenty. Fantázii sa medze nekladú.
  5. Na záver použite vrchný lak na nechty, ktorý vaše nové gélové nechty ochráni a pridá extra lesk.
  6. Na záver odporúčame použiť vyživujúci olej na nechty a nechtovú kožičku a hydratačný krém na ruky, ktorý vám ich krásne zjemní.

Samozrejme, rovnakým spôsobom si môžete upraviť aj nechty na nohách.

Tak čo, po ktorom laku siahnete ako prvom na vašu dokonalú domácu manikúru?

Foto: pixabay.com

 

žiadne príspevky na zobrazenie