HALADA otvára slovenským zákazníkom dvere do sveta exkluzivity a kvality

0

Pred pár dňami, 27. novembra 2019 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie prvého slovenského butiku HALADA, ktorého sme aj my, Akčné ženy, boli súčasťou. Okrem spoznania najnovších svetových šperkov, pokochania zmyslov sme sa porozprávali s boutique managerkou pani Nikol Pecňovou.

Ako vznikla značka HALADA?

Naša značka HALADA má cez 40-ročnú tradíciu, bola založená v Mníchove Čechom,  pánom Štepanom Haladom, ktorý sa zamiloval do svojej budúcej manželky pani Haladovej, ktorá je z Holandska. Bývali spolu v Nemecku pri Mníchove, kde otvorili svoj prvý butik. Osobne sa podieľali na tvorbe šperkov.

Pani Haladová kreslila nádherné návrhy šperkov. Mali niekoľko svojich zlatníkov a dámy, ktoré im navliekali perlové reťaze. Butik otvorili na periférii Mníchova. Postupne začala rodina nakupovať šperky od dodávateľov, avšak kládla dôraz na kvalitu, čistotu kameňov a čistý pôvod, bez detskej práce a krvavých konfliktov.

Spoločnosť sa postupne začala sústrediť na perly, spolupracovala so firmou Shoeffel a neskôr aj s firmou Gellner. Ikonické sú jej každoročné Perlové dni, ktoré sú u klientov mimoriadne obľúbené.

Po revolúcii sa u nich zrodila túžba vrátiť sa do svojej domoviny a vrátili sa naspať do Čiech. Svoj úplne prvý butik v Čechách otvorili v Českých Budějoviciach, pokračovali otvorením pobočky v Karlovych Varoch, Prahe a Brne. Dnes už fungujú len butiky v Prahe na vychýrenej Pařížskej ulici (je otvorený už cez 20 rokov), pod Václavským námestím Na Příkopech a na Českej ulici v Brne.

Kedy ste prišli na Slovensko a čo ponúka váš obchod v Avione?

Na Slovensku sme otvorení druhý mesiac, otvorili sme v polovici septembra, čiže akurát čerstvo pred Vianocami, čomu sa celkom tešíme. Náš butik v Avione v Bratislave je multibrand a zastrešuje značky ako Fopé z Talianka, Capolavoro z Nemecka, Jörg Heinz, rovnako z Nemecka.

Perlovú značku u nás zastrešuje Gellner a perlové šperky sú našej vlastnej výroby. Spoločnosť Gellner má svoje vlastné perlové farmy v Tichomorí a pracuje s perlami vysokej kvality. V podstate sa môžeme pýšiť ako butik, ktorý má najväčší výber morských aj sladkovodných perál na Slovensku. Slovenským zákazníkom preto otvárame dvere do sveta exkluzivity a kvality.

Kto navrhol vašu predajňu?

Dlho sme hľadali dizajnéra, ktorý by navrhol koncept, čo by nás zaujal a zároveň podporil lesk a krásu našich šperkov. Nakoniec sme oslovili svetoznámeho holandského dizajnéra Marcela Wandersa, ktorý je mimo iného známy svojou spoluprácou so značkami ako je Louis Vuitton alebo Alessi. Jeho prvotný návrh nás okúzlil, no ďalšie dlhé mesiace sa pracovalo na tom, aby bol naozaj dokonalý.

Jeho navrhnutý špecifický nábytok zároveň musel spĺňať mnoho požiadaviek, vrátane tých bezpečnostných. Zadaním pre dizajnéra bolo vytvoriť príjemný priestor, ktorý bude zároveň galériou a klient sa u nás bude cítiť príjemne a komfortne. Tak ako kladieme dôraz na detail pri výrobe šperkov z dielne HALADA, tak sme kládli dôraz aj na detail a kvalitu nábytku a použitých materiálov. Či koberec s motívom šperkov a drahokamov,  tak aj tapeta boli vyrobené a navrhnuté špeciálne pre tento koncept.

Prečítajte si aj článok o interiéroch Marcela Wandersa

Čo je u vás najexkluzívnejšou novinkou?

Absolútnou novinkou značky Capolavoro je práve Snow Globe, ide o náhrdelník v ružovom, 18-karátovom zlate, ktorý je tvorený z 337 diamantov, resp. vo vnútri je 108 diamantov, ktoré pekne plávajú v špeciálnej tekutine na olejovej báze. Na výrobe náhrdelníku sa pracovalo tri roky a ide o čisto ručnú prácu. Do budúcna sa kolekcia doplní o prsteň či náušnice.

Oplatí sa v dnešnej dobe investovať do šperkov?

Určite odporúčam investovať do šperkov, pretože hodnota či už diamantov alebo drahých kameňov s dobrými parametrami každým rokom stúpa. Pri diamantoch ide klasicky o biely diamant, i keď extrémny trend je aktuálne nakupovať farebné diamanty: modrý, ružový, žltý diamant. Ide o kamene, ktoré sú už na veľmi vysokej investičnej hodnote a väčšinou práve páni si tieto šperky kupujú nielen, aby mohli dámu obdarovať, ale aby sa im to potom časom vrátilo.

U nás na butiku máme zastúpenie všetkých drahokamov, ako je napr. smaragd, zafír, rubín, diamant, tanzanit.

Poviete nám niečo o najmladšom drahokame?

Tanzanit je najmladší drahokam. Na stupnici tvrdosti nie je až tak vysoko ako napr. smaragd alebo diamant, ale zaradený medzi drahokamami je hlavne kvôli tomu, že sa dá vyťažiť len na 20 kilometroch štvorcových pod Kilimandžárom. Čiže je veľmi vzácny a veľké kusové tanzanity sú už takmer vyťažené, pretože ťaží sa už vyše 70 rokov.

Ich objaviteľ je pán Tiffany a pomenoval ich tanzanity kvôli tomu, že sa ťažia v Tanzánii. Ide o nádherný modrofialový kameň. Pravosť kameňa si viete overiť, keď sa pozriete do denného svetla a pekne si ho pootáčate, musí mať odlesky fialovomodrej farby. Akonáhle hádže iný odlesk, nejde o tanzanit a na trhoch v Tanzánii chcú na vás len zarobiť:).

Aké šperky sú najmodernejšie?

Aktuálne je veľmi trendy kupovať si výrazné veľké farebné kamene a kombinovať ich s niečím jemnejším. Máme bohaté zastúpenie pestrých prírodných kameňov, ktoré sú teraz veľmi obľúbené. Značka Capolavoro je vychýrená tým, že má veľmi veľa prírodných kameňov, morganity, opály, topásy – vo všetkých možných farbách.

Dnes je v móde vrstvenie, a tak výraznejšie kúsky vieme kombinovať s jemnejšími. Veľmi tenké náramky sa s obľubou kupujú pre malé bábätká, ale môžu ich nosiť aj dospelí. Ide o absolútne bezpečný šperk – nepoškriabe, nezadrhne sa, ide o veľmi príjemný šperk na ruku.

Sú šperky vhodné na každodenné nosenie?

Na butiku máme 14 karátové zlato alebo  aj 18 karátové zlato a môžem teda povedať, že väčšina šperkov je vhodná aj na každodenné nosenie. Takže je to absolútne vhodné, či pre akčné mamy, či pre akčné ženy na bežné užívanie alebo aj pri športe. Viem, že niektoré naše klientky sa neboja vo svojich šperkoch aj napr. Kúpať a športovať. Vo väčšine modelov náušníc sa dá pohodlne spať, majú príjemné zapínanie. Ide však vždy o zvyk a a pohodlie danej dámy.

Sú vaše šperky dostupné pre každého?

Máme vysokú a širokú škálu dostupnosti, druhovej aj cenovej. Začíname pri 50 eur , krásne diamantové zásnubné prstienky v kvalitnom 14 karátovom zlate vedia páni vybrať už od 200 eur vyššie. Určite sa ľudia nemusia báť dizajnu, absolútne nerobíme žiadne rozdiely a každému klientovi sa venujeme tak, ako si zaslúži. Každý je pre nás jedinečný.

Zdroj foto: facebook.com/HalladaJewellery

žiadne príspevky na zobrazenie