Instagram nie je iba o zľavových kódoch: Influenceri reagujú na zbité 11-ročné dievča

0
Instagram nie je iba o zľavových kódoch: Influenceri reagujú na zbité 11-ročné dievča
Zdroj: IG/nikki_fridrich/majself_neptun

Prípad, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Celou krajinou otriasli medializované informácie ohľadom brutálnej bitky v Miloslavove, ku ktorej došlo 2. januára 2022 v bývalom družstve.

Podľa informácií tvnoviny.sk vlastní kamaráti dievčaťa (11) ju bili, liali do nej alkohol a vyzliekli donaha. Celý tento incident si natáčali na telefón a zverejnili to aj na sociálnych sieťach. Vo videu majú byť deti vo veku 14 – 16 rokov.

Napadnutá neskôr prestala reagovať a vtedy sa skupina tínedžerov mala dohadovať, čo povedia polícii a záchranárom. Okrem toho sa mali pokúsiť zbaviť sa všetkých stôp. Podľa ďalších informácií to nebol jediný prípad, ku ktorému malo dôjsť.

Keď sa na Instagrame spoja ľudia

Ako povedala mladistvá pre TV Markíza, tento hrozivý incident malo vyvolať to, že vyliala kofolu. Následne do nej jedno z dievčat začalo liať alkohol, biť ju a trhať z nej oblečenie. Tento prípad šokoval celé Slovensko a vyjadrili sa k nemu aj známi influenceri.

Prípadom sa aktívne zaoberá investigatívna redaktorka Kristína Kövešová, s ktorou komunikuje aj influencerka Nikol Fridrichová (rozhovor s ňou nájdete TU). Vyhľadávala informácie o tínedžeroch, ktorí sa tohto mali zúčastniť a následne na Instagrame zverejnila aj ich profily. Neskôr aj konfrontovala otca údajnej hlavnej aktérky bitky. Mame napadnutého dievčaťa okrem toho pomohla zohnať skúseného právnika, ktorý ich bude zastupovať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Naud1a♍️ (@nikki_fridrich)

Výzva influencerom

Nikol sa tomuto prípadu venuje, od kedy sa dostal na povrch a ďakuje jej za to množstvo ľudí, vrátane influencerov. Uznanie získala od Jasminy Alagič, ktorá je na Fridrichovú hrdá, lebo to celé rozbehla. Na svojom instagramovom profile okrem toho zverejnila fotografiu s popisom „skúsme naša deti ochrániť dobrou výchovou“.

K incidentu sa vyjadril aj slovenský raper a influencer Majself, ktorý svojim kolegom položil dobrú otázku – na čo majú tisícky ľudí na sociálnych sieťach?

„Aby sme si iba dávali navzájom srdiečka a zdieľali zľavové kódy?…toto je vplyv. Influencerov a raperov sledujú a počúvajú hlavne mladí. Vyjadrite jasný postoj, odsúďte to a povedzte všetkým mladým, čo vás sledujú, že je to HNOJ a NEPRIJATEĽNÉ!“ odkazuje raper.

„Toto je miesto, kde napríklad tí mladí častokrát viacej zoberú názor od vás ako názor svojho otca alebo mami. MÁTE VPLYV! Raz za čas sa môže využiť aj pre niečo dobré…“ uzavrel.

Ozvať sa nebála ani jeho manželka Júlia Švehlová. Na Instagrame tiež zdieľala profily údajných aktérov. „Rovnako ako by ste si zaslúžili karmu vy, tak by si ju zaslúžili aj vaši rodičia,“ odkázala influencerka. Dotyčných rodičov sa pýta, kde boli a prečo sa nestarali o svoje deti. „Lebo keby ste sa starali, neuniklo by Vám, že je s nimi niečo zle. Môže ti decko hrať doma anjela, ale ak s ním žiješ a zaujímaš sa, musíš ho poznať lepšie ako on seba.“

Nie je to ospravedlniteľné

Júlia a Majself vychovávajú spoločne 11-ročného syna a nevie si predstaviť, že by si niečím takým mal prejsť aj on. „Nie je to ospravedlniteľné,“ dodala. Svojich mladších followerov zároveň vyzvala k tomu, aby nesledovali v tichosti podobné situácie, ale nech zakročia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Júlia Švehlová (@juliasvehlovamakeupart)

Prípadom sa začala zaoberať už aj polícia, ktorá na sociálnej sieti uviedla svoje stanovisko. „V súvislosti s medializovaným prípadom napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému došlo dňa 02.01.2022 v areáli objektu v obci Miloslavov, bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže. Na základe zistených skutočností môže dôjsť jeho prekvalifikovaniu.“

žiadne príspevky na zobrazenie