Otvorený rozhovor s Nikki Fridrich: Influencerka prehovorila o vzťahu s tyranom, odkaz všetkým ženám

0
Otvorený rozhovor s Nikki Fridrich: Influencerka prehovorila o vzťahu s tyranom, odkaz všetkým ženám
Zdroj: Instagram / nikki_fridrich

Nikki Fridrich je známa influencerka, podnikateľka a mamička, ktorá svojim humorom baví množstvo ľudí. Účinkovala aj v reality show Farma a na svojom Instagrame dokáže otvorene hovoriť o ťažkých životným situáciách. V rozhovore nám prezradila:

  • ako sa dokáže vysporiadať s náročným pracovným tepom,
  • ako prekonala kritiku kvôli reality show Farma,
  • ako pomáha ľuďom v núdzi,
  • ako vyviazla zo vzťahu s tyranom,
  • ako sama vychováva svoju dcéru,
  • prečo je hrdá a silná nezávislá žena

Ste slobodná mamička, tvrdo pracujúca žena, ako to všetko zvládate?

Som veľmi rada, že si to konečne niekto uvedomuje. Mám rozbehnuté dve MLM-ká, dve štruktúry, do toho mám rodinu, s niekým sa stretávam, mám osobný život, mám domácnosť, mám dcéru, školím svoje tímy, do toho sa školím ja, čítam naozaj veľmi veľa. Občas je toho na mňa veľmi veľa…ale vždy si poviem, že strašne veľa rokov som premárnila zbytočnosťami – či už konfliktami, vzťahmi, priateľstvami a jednoducho mám taký pocit, že to musím dobehnúť a naozaj si uvedomujem, že ten život mám len a len jeden. A tak sa snažím aj žiť. Nepremrhať ho, nestrácať čas nezmyselnými vecami, nezmyselnými ľuďmi, nezmyselnými vzťahmi a plno sa naozaj sústrediť na seba, na svoju rodinu a na svoju budúcnosť.

Mnoho ľudí a taktiež média vás označujú za kontroverznú osobu, ako by ste vy opísali samú seba?

Čo presne znamená kontroverzná? Je to človek, ktorý si nenechá s**ť na hlavu? Je to človek, ktorý povie, čo si myslí? Samozrejme, aj ja som bola mladšia a strašne ma zaujímali názory iných, veľmi ma to ovplyvňovalo a nakoniec všetci tí, čo vás najviac súdia, v živote nikdy tu pre vás nebudú, keď budete potrebovať pomoc. Vždy vás kvázi zradia tí najbližší, a preto si ja napríklad veľmi vyberám, kto je v mojom blízkom okolí. Ľudia možno súdia typy, ako sme my. Ale niekde v duchu by možno chceli byť takými ľuďmi, ktorých naozaj nezaujíma, čo si ostatní myslia. Žijú si svoj život. Žijú pre seba a pre svoje ciele, pre svoju budúcnosť, pre svoju rodinu a naozaj žijú ten život na plno. To, že som sa niekým vyspala na kamere…a čo? Ja jednoducho žijem tak, aby sa to páčilo mne a aby som bola spokojná JA! Už ma nezaujíma spĺňať kritériá iných ľudí.

Zdroj: Instagram / nikki_fridrich

Boli ste v reality show Farma, ktorá vás zviditeľnila. Odporučili by ste to aj ostatným ženám, ktoré chcú preraziť so svojím produktom/ službami?

Už pred Farmou som mala vyše 30 000 followerov a keď som videla zvonka, ako je to nastrihané, naozaj bolo aj mne veľakrát do plaču a bolo toho veľa. Viem, čo bolo reálne na Farme a asi sa nehodilo, aby to dali do prenosu. Tak isto ma mrzelo, prečo som bola vykreslená tak, ako som bola a podaktorí ľudia boli chránení veľmi dlhú dobu. Určite odporúčam Farmu ľuďom, ale v prvom rade tým, ktorí pochopia, že je to showbiznis. Bude to nastrihané, je to podané ľuďom tak, aby to bolo zaujímavé. Takisto to odporúčam ľuďom, ktorí majú vlastný cieľ. Majú presne vymyslené, čo budú robiť po Farme. Či chcú rozbehnúť svoj biznis alebo svoje projekty, pre tých ľudí je to určite plusom. Dovolím si tvrdiť, že som v tej TOP 3, ktorá na tom zarobila najviac. Takže aj zlá reklama je reklama a všetky tie hejty stáli za to, i keď teda boli ťažké časy.

Pomáhate týraným ženám, rodinám v núdzi, dočasne sa staráte aj o mačky. Ako ste však vnímali obdobie, kedy sa na vás valili hejty kvôli účinkovaniu v reality show?

Prvýkrát som to spravila vlastne pred dvoma rokmi, keď som robila obrovskú zbierku. Po celej Bratislave som chodila po sídliskách, zbierala oblečenie, hračky, topánky. Nazbierali sme dve plné dodávky, keď sme išli do Martina ich rozdať. Veľmi som sa z toho tešila. Minulý rok sme sa už nezaoberali oblečením, ale mikulášskymi balíčkami pre deti. Spravili sme viac ako 30 balíkov, ktoré boli naozaj plné kvalitných sladkostí. Potom sme robili ešte stromček prianí, kde si vlastne 15 detí vybralo vianočné darčeky. Ja, moji známi a ešte pár ľudí z Instagramu sa prihlásilo a nakúpili sme to. Každé dieťa si naozaj prialo jednu vec. Veľmi ma zamrzelo, že naozaj sú to posteľné prádla, jedno autíčko na baterky. Naozaj sú tam deti, ktoré zažili neskutočné peklo. Vo veľmi mladom veku, zažili situácie, ktoré nemá v živote nikdy vidieť ani jedno dieťa. Podľa mňa toto má zmysel. Keď vidím výsledok sily toho Instagramu, ako sa vedia ľudia spojiť, ako si vedia pomôcť, či už nosia oblečenie alebo hračky, prispievajú finančne a tá radosť v tých detských očiach…neexistuje pre mňa nič viac. Mňa nenapĺňa si fotiť ani riť, ani kozy, ani predvádzať sa, koľko oblečenia som si kúpila. Toto mňa teší!

Čo sa týka malinkých mačičiek – všetci milujú psy, to je logické, ale tým mačkám sa nevenovala až tak veľká pozornosť. Už vyše šiestich rokov robím dočaskárku, zachránila som život stovkám mačiek, veľakrát z mojich vlastných financií a takisto to je vec, ktorá ma napĺňa a teší. Čo sa týka hejtov po Farme – bolo toho veľa. Ja som to brala ako lynčovanie mojej osoby, lebo naozaj tá Farma päť týždňov stála na mne. Od 25-rokov som sa tomu pocitu vyhýbala…vyhýbala som sa ľuďom, vyhýbala som sa situáciám, ktoré by mi mohli ten pocit spôsobiť. Pre mňa je bezmocnosť najhorší pocit na svete. Keď sa nemáš ako brániť, keď si zatlačená do kúta. A tak som sa cítila po Farme, mala som podpísanú zmluvu. Samozrejme, mám aj pekné spomienky, ale nemám rada, keď so mnou niekto manipuluje Veľakrát aj tie hejty za tými fake profilmi – ja som tam videla svoje ex-kamarátky, ľudí, ktorí boli v mojej minulosti. Na čo je to dobré? Okej, nedopadlo to pre mňa najlepšie, opustila som sa, zrútila som sa, ľutovala som sa. V takých situáciách sa väčšinou ja schovám pred okolím, dám si to celé sama dokopy a vyjdem von silnejšia. Tak ako vždy. Jednoducho padni 50x a vstaň 51x. Myslím, že som možno aj potrebovala tú facku, spamätať sa, nájsť svoje miesto a naozaj venovať sa veciam, ktoré majú zmysel.

Zdroj: Instagram / nikki_fridrich

Nemali ste ľahký život, skončili ste vo vzťahu s tyranom, napadol vás aj počas tehotenstva. Ako ste sa dokázali postaviť na nohy a skoncovať s ním?

Som z veľmi dobrej rodiny a naši sa ma stále snažili držať na krátko, ale ja som chcela zapadnúť. Výchova nemala absolútne žiadnu váhu. Ja som chcela byť IN…strmhlav. S každým partnerom predtým som si mohla robiť, čo chcem. A zrazu prišiel partner, ktorý ma uzemnil. Počúvala som ho na slovo, samozrejme, najskôr začalo to psychické týranie – ja som nikto/ ja nikdy nič nedokážem/ ako vyzerám/ ako sa chovám…mala som 18 rokov, čo som sa mala chovať ako monacká kráľovná? (smiech)

Potom prišili fyzické útoky. Najhoršie bitky boli počas tehotenstva. V prvom trimestri som mala dve zlomené rebrá. V šiestom mesiaci mi zistili tehotenskú cukrovku, vtedy môj expartner nonstop chodil za inými ženami. Ja doma tehotná, zničená, v ôsmom mesiaci som bola vyfackaná za to, že som mu prišla na milenku. Stále som sa vracala, mladá, naivná, zamilovaná. Neskôr som na neho podala trestné oznámenie a nakoľko mal aj vlastné problémy, tak ho zavreli. Pre mňa to bolo, ako by mi padla záťaž z chrbta a konečne sa mohla nadýchnuť a začať žiť. Potom došiel ďalší partner, ktorý zomrel. Potom som mala naozaj dobrý vzťah, perfektného chlapa, ktorý povedal: „No už stačilo, už si sa ľutovala, treba sa dať dokopy, treba ísť ďalej.“ Možno aj celý ten vzťah a čo sa mi stalo ovplyvnilo, kým som dnes. Hovorí sa, že Pán Boh naloží len toľko, koľko znesieme. Myslím si, že v mojom prípade to prestrelil. Nerozmýšľam už nad minulosťou, bolo ťažké postaviť sa na nohy, ale som na to hrdá. Naozaj som nezostala zlomenou a utiahnutou, ale postavila som sa na nohy a stala sa zo mňa jedna silná nezávislá žena.

Čo by ste odkázali ženám, ktoré sa ocitli v rovnakom pekle?

Keď sme otvárali tú tému na Instagrame, strašne veľa žien sa mi zverilo. Mladé baby mi plakali do telefónu, bolo to veľmi silné. Určite by som im odkázala: „Ak prechádzaš peklom, nezastavuj.“ Ono to začne nejakými urážkami, potom fyzickým útokom, neskôr je to facka, potom sa to stupňuje. Akonáhle ten partner raz zdvihne ruku, raz povie škaredé slovo, raz sa zachová tak, že si tú ženu neváži, tak žiadne také „ľúbim ho / je to moja chyba / ja za to môžem / on to tak nemyslel“OKAMŽITE PREČ! Okamžite sa zobrať, utiecť, ísť preč a obrátiť sa na rodinu, blízkych. Kompletne zrušiť kontakt, zmeniť si číslo a bude dobre. Moja rada znie, nech si ženy začnú vážiť samé seba, aby prestali mať chlapov na prvom mieste, ale seba. Lebo, keď nie ty, tak kto iný?

Máte 12-ročnú dcéru, dokážete sa s ňou tiež otvorené rozprávať o minulosti a dávať jej životné rady?

Dokážem sa s ňou rozprávať totálne otvorene, snažím sa jej dať tú školu života. Naozaj je pri mne, aj keď pomáham mačkám, týraným matkám s deťmi, balí so mnou mikulášske balíčky. Hovorím jej, aký je svet, akí sú ľudia. Sú typy deti, ktoré si to musia všetko vyskúšať sami, aby dostali tú životnú lekciu a potom si povedia „mama mala pravdu“. Sú veci, ktoré som jej ešte nepovedala. Sú veci, ktoré som jej už povedala. Totálne otvorene sa s ňou bavím, je to moja druhá najlepšia kamarátka. Je veľmi rozumná, slušná a podarilo sa mi vychovať skvelé dieťa. A samozrejme aj mojej mame, má na tom veľký podiel.

Často upozorňujete na to, aby boli ženy sebestačné a finančne nezávislé. Ak by s týmito vlastnosťami mali problém ich partneri, mali by to vnímať ako varovný signál?

Mala som kamošku, ktorá bola odmlada s jedným partnerom, mala s ním dieťa, totálne na ňom závislá. V 32-ke ho načapala s milenkou, vyhodil ju z domu aj s dieťaťom, bez peňazí, bez ničoho, zostala u rodičov. Vtedy som si povedala: „Preboha, ja takto nemôžem dopadnúť.“ Nechcem, aby ma niekto obmedzoval, aby mi niekto rozprával „máš to vďaka mne“ a strašne veľa partnerov funguje presne týmto spôsobom – ženu odtrhnú od práce, od hobby, od kamarátok a to pre mňa znamená, že tú ženu vlastnia. Máloktorý chlap je taký, že skôr tej žene pomôže rozbehnúť biznis, pomôže jej v kariére. Varovný signál vo vzťahu je, keď ju začne odtrhávať postupne: „Prestaň robiť, ja sa o teba postarám.“ To mi už príde ako manipulátorstvo.

Dokážete otvorene hovoriť o svojich životných lekciách. Na čo by sa podľa vás mali ženy najviac zamerať? Akými hodnotami by mali disponovať?

Nemám absolútne problém hovoriť o svojich životných lekciách. Nerobím zo seba, čo nie som. Nikdy nezabúdam, kto som a odkiaľ som. Nemám rada ani klamstvá, ani pretvárky, ani ľudí, čo sa na niečo hrajú. Podľa mňa je nejaká smutná doba, kedy sa všetci súdia podľa toho, čo majú oblečené a aké majú značky, na akom aute jazdia. Zoberieš si to do hrobu? Keď to niekoho urobí šťastným, nech sa páči. Ale ja sa posledné roky snažím zameriavať na tie zážitky, fakt si uvedomujem, že ten život je len a len jeden. Žijem tak, ako by som mala zajtra zomrieť. Podľa mňa najlepšie hodnoty sú investovať čas a peniaze do seba, na svoj rozvoj, na svoj biznis, plány, ciele. Ten človek je potom neskutočne slobodný.

Zdroj: Instagram / nikki_fridrich

Nemáte problém nájsť si vzťah, keďže ste skutočne silná a závislá iba sama na sebe? Žiaľ, mnohým mužom to prekáža, hoci žijeme v 21. storočí.

Som silná nezávislá žena a robím si čo chcem. A tak mi to vyhovuje. Na Slovensku mám problém so vzťahmi, pretože si dokážem o niekom niečo zistiť a keď len poznám babu, ktorá s tým chlapom spala, tak je to pre mňa kontaminované. (smiech) Mám tú balkánsku krv, tak ma to skôr ťahá k tým balkánskym typom. Momentálne som na dovolenke v Grécku, toľko krásnych chlapov po kope som nevidela ani nepamätám. (smiech)

Tým, že som niektoré roky zabila s chlapmi, tak naozaj sa plne sústredím na seba, na svoj biznis, na svoju rodinu, na svoju dcéru a ja nechcem vzťah. Mne to vyhovuje tak, že príde dvakrát do týždňa a ide domov spať. Takto som sa rozhodla a takto budem fungovať až kým sa nerozhodnem inak.

Prešli ste si v živote skutočne všeličím, ste však teraz spokojná a šťastná? Aké sú vaše sny a ciele do budúcna?

Žijem život podľa seba, riadim si ho kompletne sama, mám ho vo svojich vlastných rukách, nenechám si ho nikým pokaziť. Som šťastná. Plním si postupne sny, dávam si stále väčšie a väčšie ciele, ktoré chcem splniť. Len viete, ako to je…keď už o nich poviete, tak už sa nesplnia. Prípadne vám ich ľudia nedoprajú. Mám školu života, nehovorím moc o svojich osobných veciach. Nechávam si to pre seba, aby mi to nikto nepokazil.

Čo vám dodáva silu počas náročného obdobia a posúva vás vpred?

Bolo toho zlého naozaj veľmi veľa, boli ťažké chvíle. Všetko je teraz dobré. Keď aj je to náročné obdobie, vždy sa zameriam zase na svoju rodinu, najbližších. Keď chcem, tak sa raz za čas vyrozprávam, inak moc nie. Väčšinou sa stiahnem do seba, snažím sa to sama spracovať. Nemám problém priznať si chybu a povedať si: „Tak toto som pos**la.“ Prešla som si peklom, padla na dno, úspešne ho prerazila  a aha, kde som dnes. Moja rada pre všetky ženy je, že aj keď prežívajú ťažké časy, nech sa dajú bokom, nech si poplačú, nech to spracujú po svojom, ale nech v tom stave nezostávajú dlho. Nech sa vrátia späť do života ponaučené, silnejšie. Dokážeme všetko, čo si zaumienime. Prajem všetkým ženám, aby si plnili svoje sny, aby nikomu nedovolili ovplyvňovať ich život. Máme ho vo vlastných rukách. To, že sa nám v minulosti niečo stalo, niekto nám ublížil, alebo my sme porobili rôzne veci…neznamená , že vždy minulosť musí ovplyvniť budúcnosť. Hovorí sa: „Keby sa každý stará sám o seba, bolo by o všetkých postarané.“ Som totálnym zástancom tohto názoru a nech si aj ženy uvedomujú, čo naozaj má zmysel riešiť a čo nie. Riadim sa tým, že pokiaľ z toho nie som šťastná, nemám z toho orgazmus, nezarobím na tom, nenaučí ma to niečo a nikam ma to neposunie, tak to proste neriešim. ?

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu