Ivana Rokyta: „Začínali sme tvrdou prácou a tomu, čo robíme, sme verili od začiatku“

0
Ivana Rokyta: „Začínali sme tvrdou prácou a tomu, čo robíme, sme verili od začiatku“
neonka rokyta

Ivana Rokyta vytvorila svoj biznis tvrdou prácou a začalo to tým, že priniesla do sveta fitnessu niečo úplne nové. V Košiciach založila už štyri fitness centrá, ponúka virtuálnu realitu a organizuje množstvo eventov. Popritom stíha aj svoje dve malé deti a bez obáv si dopraje aj kalorické jedlá.

Ste známou cvičiteľkou skupinových tréningov, kedy ste sa začali tomuto športu venovať?

Cvičeniu sa venujem od malička, začalo to tancom a prešlo to rôznymi typmi tréningov cez aerobic, vodný aerobic, tréningy vo fitku, ale stále na rekreačnej úrovni… Myslím, že v roku 2012 nastal zlom, keď som začala podnikať v tejto oblasti a otvorila prvé fitko, ale Neonka to nebola, tá prišla až o dva roky :)

Ivana Rokyta
Foto: Ivana Rokyta

V Košiciach ste už otvorili štyri kluby s názvom Neonka, čo bolo na začiatkoch podnikania to najťažšie? Ako ste začínali?

Začiatky sú vždy ťažké, vnímam to tak už oddávna, čiže sme na to boli pripravení. Vybrali sme si tú najťažšiu cestu – že sme doniesli produkt, ktorý tu ešte doteraz nebol, a tak sme si museli cestičku vychodiť sami… V podstate sa nám to deje ešte aj teraz, pretože tie novinky nosíme neustále. Čiže začínali sme tvrdou prácou, tomu, čo robíme, sme verili od začiatku a to nás vždy držalo and vodou – naše presvedčenie o tom, že robíme dobrú vec a vedieme ľudí k športu, k zdraviu a k psychickej pohode. My sami, s manželom, precvičujeme tieto programy v Neonke a videli sme sami na sebe, čo to s nami robí, či fyzicky alebo psychicky, a boli sme nadšení, a to sme sa snažili ukázať aj klientom. No a v čase mimo tréningov sme vymýšľali stratégiu, ako sa popasovať s kadejakými prekážkami, vymýšľali sme marketing, teda reklamu, ako sa dostať do povedomia, a po nociach sme sa veľa rozprávali, vymýšľali kadejaké eventy a akcie a premýšľali nad tým, ako to robiť inak ako ostatní. No a podarilo sa. Takto v skratke, to znie tak jednoducho.

V Steel Arene ste pripravovali veľký event Fitness Magic. Približne koľko ľudí sa zúčastnilo?

Áno toto bola najväčšia športová akcia na Slovensku, ktorej obsahom boli len skupinové cvičenia a odcvičili sme tam približne 1000 ľudí, na akcii boli aj zahraniční hostia. Fitness Magic mal v decembri minulého roka svoje pokračovanie, kde sme mali približne polovičnú účasť, kapacita bola obmedzená, to nám ale nebránilo urobiť to rovnako veľkolepo a zabaviť sa a zacvičiť si tak, ako to my vieme.

S Ivanou sa vidíme už 26. októbra na veľkej interaktívnej konferencii PRE ZDRAVIE ŽENY

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/gm.2339678746306864/1248158292011535/?type=3&theater

Organizujete množstvo iných akcií, dokonca ples a fitness pobyt. Ako to všetko stíhate? Kto stojí za týmito nápadmi? Aký veľký je váš tím?

Áno sme aktívni, sme veľmi kreatívni a nemáme radi nudu, čiže vždy niečo vymyslíme, aj keď si povieme, že už nie, že už si dáme pauzu, aj tak sa necháme zlomiť vlastnými nápadmi. Za takýmito akciami stojím ja. Eventy sú moja parketa, baví ma to. Niekedy príde myšlienka aj od manžela, on napríklad vymyslel event GRIT TRIP, ktorý vznikol v roku 2018 a mal 4 úspešné opakovania. Je to medzi klientmi veľmi obľúbená akcia. V našom oddelení marketingu nájdete ešte dvoch ľudí, Adrian k nám prišiel v roku 2014 a Martin, ktorý je u nás úplný nováčik a nastúpil teraz vo februári.

Koľko času denne (týždenne) strávite cvičením?

Ja cvičím 6x v týždni, precvičujem programy BODYPUMP, CXWORX a The TRIP.

Ako by ste popísali váš bežný deň?

Fuuuh, tak toto je celkom zaujímavá vec! Ráno vstanem, hodinu mi trvá, kým vyriešim deti, staršia dcéra odchádza do jaslí a s ňou aj manžel na tréning. Potom upracem byt, poperiem, navarím, ak treba. Pracujem z domu, keďže máme ešte aj 7-mesačného syna, a snažím sa pracovať, ak mi to syn dovolí, tak pracujem, ak nie, tak sa mu venujem. Práca je klasika – maily, telefonáty, dohadovanie stretnutí, spolupráce, eventy. Takže cez deň práca a dieťa, poobede prichádza domov dcéra z jaslí, tak sa už venujem iba rodine, podvečer mám zvyčajne tréning, tam si idem oddýchnuť, načerpať novú pozitívnu energiu. Domov sa vraciam spokojná a dávam deti spať, potom mám chvíľu pre seba a manžela. Počas týždňa riešim kopec stretnutí a jeden deň v týždni chodí k synovi babka, moja mama, aby som mohla osobne vyriešiť potrebné veci. Celkom šialenstvo, čo poviete?

Prečítajte si aj ako bolo na poslednom evente Akčných žien v Košiciach

https://www.instagram.com/p/BrGX1nTAuG6/

Novinkou, s ktorou sa možno stretnúť práve u vás, je virtuálna realita. Ako to funguje?

Tento program má názov The TRIP, teda výlet, cesta a tak to aj je. V miestnosti máme 46 stacionárnych bicyklov, umiestnených pred 16 metrov širokým plátnom, na ktoré sa premieta film, teda cesta, po ktorej akože ide bicykel, keď na ňom sedíte a točíte… Takýto efekt reality to vytvára, že máte pocit, že naozaj niekam na tom bicykli idete. A tak aj zabúdate na to, koľko veľa cvičíte. Takýto tréning vedie inštruktor, aby previedol klienta po kopcoch a rovinách správne. Tento typ cvičenia je jedinečný, Neonka je jediný klub v strednej Európe, ktorý má túto 16 metrovú projekciu, čiže sme v podstate aj ako atrakcia pre turistov. Jazdia k nám ľudia vyslovene len kvôli tomu, ak majú cestu do Košíc, neobídu nás. Tento druh cvičenia je budúcnosť fitness, Neonka je budúcnosť. Naše deti od tabletov už neodtrhneme, a tak im dávame takúto alternatívu, aby sa hýbali :)

Venujete sa zdravému životnému štýlu. Ako vyzerá váš jedálniček? Čo je vaše obľúbené jedlo alebo nápoj?

Asi sklamem všetky šalátoholičky. Ja som veľký jedák, nerada sa v jedle obmedzujem, pretože som v živote držala veľmi veľa diét a akosi už nevládzem pokračovať, čiže jem všetko. Môj najobľúbenejší nápoj je cola zero a aktuálne jedlo, na ktorom si frčím, sú rezance s tvarohom a slaninou.

Okrem toho, že sa venujete skupinovým tréningom, ste aj maminou. Ako sa vám darí skĺbiť svoje aktivity s materstvom? Mali ste aj nejakú pauzu, kedy ste neriešili ani cvičenie ani prevádzku Neonky?

Dá sa to áno, ale bez pomoci by to bolo veľmi ťažké. Moja najväčšia pomoc je môj manžel a moja mama, bez ktorých by som popri dvoch deťoch nemohla robiť to, čo robím. Môj veľký pomocník je aj diár, lebo bez správneho time managementu by to nešlo už vôbec. No a na poslednú otázku je moja odpoveď nie, nebol moment, keby som sa o Neonku nestarala, počas tehotenstva som cvičila, čiže bola som mimo len naozaj nevyhnutný čas. O Neonku sa starám bez prestávky, ešte aj v pôrodnici som úradovala (smiech).

Čo považujete za svoj doteraz najväčší úspech?

Za svoj najväčší úspech považujem to, že moje sny už nie sú len snami, ale sú hmatateľné. Pozerám sa na ne s pokorou a láskou každý deň.

Aké máte ďalšie plány do budúcnosti? Čo je váš najväčší sen?

Plány mám veľké, ale prezradím len to, že Neonka dlhodobo pracuje na tom, aby mohla opustiť brány Košíc a robila radosť ľuďom aj v iných slovenských a zahraničných mestách.

https://www.instagram.com/p/Bdvg8oZBj-Z/

Ako zvyknete oddychovať?

Ja som veľmi neposlušný človek, čo sa oddychovania týka, ja vlastne oddychujem iba keď spím. Sem tam nejaký víkend na dedine alebo vo wellnesse. Ale jedno z mojich predsavzatí bolo, že sa to naučím – oddychovať, a chystám sa aktívne začať cvičiť jógu, to považujem za úplny oddych od všetkého a všetkých…

Skúste nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

Mať cieľ a plán.

Držať sa ho.

Byť odhodlaná, nevzdať sa pri prvej prekážke, hľadať spôsoby ako sa to dá, na problémy hľadať riešenia

Ďakujeme za rozhovor!

S Ivanou sa vidíme a zacvičíme si spolu už 26. októbra na veľkej interaktívnej konferencii PRE ZDRAVIE ŽENY

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/gm.2339678746306864/1248158292011535/?type=3&theater

žiadne príspevky na zobrazenie