Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ ŽENY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ

Jaroslava Mareková: Každý z nás občas potrebuje nejakú výzvu a motiváciu

REDAKCIA
Zdieľať

Jaruš Mareková je akčná žena, ktorá pred rokmi založila magazín Radar a k tomu ešte vytvorila zaujímavý projekt – Zber medailí. K čomu majú motivovať jednotlivé výzvy na zisk medailí a v akých kategóriách sa dajú ziskať? Ak preferujete aktívny pohyb, neváhajte a zapojte sa. Prečítajte si, aké ceny môžete získať.

Aká je myšlienka projektu Zber medailí?

Zber medailí je bežecký projekt, ktorý v roku 2018 spustil magazín Radar. Odvtedy prešiel rôznymi zmenami a dnes je to celoslovenský projekt, ktorý spája nielen bežcov, ale aj cyklistov a turistov. Každý, kto sa do Zberu medailí zapojí, získa množstvo darčekov, môže súťažiť vo viacerých súťažiach, hrá o hlavné ceny a, samozrejme, aj o medaily. Zber medailí je však hlavne o motivácii, o priateľstve a nových zážitkoch.

Pre koho je určený a kto sa môže zapojiť? Je to aj pre športových začiatočníkov?

Pre bežcov, cyklistov, turistov, športovcov, ktorí milujú šport, majú súťaživého, ale aj tímového ducha, radi prijímajú výzvy a chcú sa vo svojich výsledkoch posúvať stále vpred. Pre účastníkov neexistujú žiadne limity ani obmedzenia. Môžu sa ho zúčastniť muži, ženy, všetkých vekových kategórií, podmienkou nie je ani slovenská národnosť a dokonca ani zdatnosť športovca.

Podmienkou pre získanie finálnej výhry v Zbere totiž bude počet behov alebo počet prejdených cyklotrás. Rozhodne sa ho môžu zúčastniť aj začiatočníci. Mysleli sme samozrejme aj na detských bežcov, ktorí sú rozdelení do dvoch kategórií a to od 6-10 a 11-15 rokov. Zapojiť sa môžete s celou rodinou, partiou kamarátov alebo s kolegami a súťažiť v kategóriách pre tímy.

Sú podľa vás takéto výzvy motiváciou k tomu, aby sa ľudia viac hýbali?

Podľa mňa áno. Ja sama som toho príkladom. Každý z nás občas potrebuje nejakú výzvu a motiváciu. Nejde ani tak o samotné výhry či medaily… Myslím, že v konečnom dôsledku každý z nás nakoniec nespomína na trofeje, ale na spoločné zážitky a spomienky. Netvrdím, že ľudia by bez toho nešportovali, ale keď vás niekto motivuje k lepšiemu výkonu, a ešte aj dostanete medailu na pamiatku, je to určite pridaná hodnota.

Zber medailí sa delí na Zber medailí „v teniskách“ pre bežcov, „na kolesách“ pre cyklistov a „v horách“ pre turistov. Aké sú výzvy pre každú z nich?

Na bežcov čaká viac ako sto behov na celom Slovensku a naše virtuálne ligy. Na získanie medaily stačí absolvovať minimálne 10 z nich. Pre cyklistov je pripravených 60 cyklotrás na celom Slovensku a v turistickej výzve je pripravených 7 zaujímavých turistických trás. Všetko je pripravené tak, aby sa ich mohli plnohodnotne zúčastniť zberači kdekoľvek na Slovensku.

Ako vytvárate bežecké tímy?

Bežecké tímy si vytvárajú bežci sami. Majú dve možnosti. Buď sa dohodne skupina siedmich kamarátov či kolegov a prihlásia sa spolu. V tom prípade môžu využiť aj zvýhodnené tímové štartovné. Aj ak sa prihlásia ako jednotlivci, svoje konto môžu vytvoriť aj zo svojho konta, ktoré sa im vytvorí automaticky po registrácii.

Čo môžu výhercovia/účastníci získať? Aké sú ceny?

Tým, že v Zbere medailí je veľmi veľa výziev a súťaží, na účastníkov čaká aj množstvo hodnotných cien. Ak sa budú zúčastňovať všetkých výziev, môžu získať až desať medailí. Hlavnými cenami sú rôzne víkendové pobyty, vecné ceny a krásne bežecké ceny v podobne voľného štartovného na tie najpopulárnejšie slovenské behy pre jednotlivcov aj tímy. Všetky ceny sú podrobne vypísané na našej stránke a verím, že ich získanie môže byť silnou motiváciou.

Máte aj nejakého ambasádora?

Jednou z ambasádoriek je krásna osobná koučka a motivátorka Diana Hô Chí. Je skutočným príkladom toho, že aj ženy, ktoré vedia, čo znamená byť matkou, mať na pleciach celú domácnosť mať náročnú prácu, sa dá skĺbiť aj s pravidelným športom. Ona sama vstáva skoro ráno, deň začína cvičením a sladkými raňajkami a po práci sa opäť venuje tréningu pre seba aj pre svojich klientov. Oslovila som ju, aby sa stala ambasádorkou našej virtuálnej Ligy akčných žien a som veľmi rada, že súhlasila. Postupne ich predstavíme ešte niekoľko.

Ako je možné sa zapojiť – registrovať?

Na našej stránke si stačí vybrať z možných balíkov. Po registrácii sa každému vytvorí konto, v ktorom bude môcť sledovať aktuálne výzvy, súťaže, a tiež aktuálne poradie všetkých zberačov. Potom už len stačí, behať, bicyklovať a chodiť po horách.

Jarka Mareková v strede

Sú aj iné novinky, ktoré ste do Zberu medailí zaradili?

Áno, a veľmi sa teším, že vďaka nim bude mať Zber medailí nielen ekologický, ale aj charitatívny rozmer. Bude však tak trochu skrytý a bude len na samotných účastníkoch, aký veľký dosah budú ich dobré skutky mať. Toto je časť Zberu medailí, na ktorú sa najviac teším a verím, že bude mať krásny pozitívny dopad.

Aký máte vzťah k športu vy osobne?

Mimoriadne pozitívny! Ak mám byť úprimná, už si neviem predstaviť ani jediný deň bez toho, že by som aspoň vyskočila na stacionárny bicykel. Asi nikoho neprekvapí, že zbožňujem beh. Dlho som behávala sama a myslela som si, že je to tak najlepšie, ale práve vďaka Zberu medailí som prišla na chuť aj behaniu v tíme. Dnes môžem povedať, že samej sa mi často ani nechce a vždy sa snažím niekoho vytiahnuť spolu so mnou. Okrem toho mám rada aj fitko, jumping a milujem aj hory a turistiku.

Projekt súvisí aj s vaším magazínom Radar, skúste ho našim čitateľkám v krátkosti priblížiť.

Radar je prvý nepredajný magazín, ktorý sa venuje športovým, zdravotným a ekologickým témam. Minulý rok bol pre nás náročný, ale som rada, že sme to nejako ustáli a stále môžeme prinášať zaujímavé témy našim čitateľov. Vychádza v printovej podobe, ale je možné celý si ho prečítať na www.zbermedaili.sk.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X