Jennifer Lawrence: Nemyslím si, že mám bežnú postavu

0
Jennifer Lawrence: Nemyslím si, že mám bežnú postavu

Jennifer Lawrence v rozhovore pre časopis Harper´s Bazaar vyzvala Hollywood, aby prijal „nový normál“ pre typ ženského tela.

Oscarová hviezda filmu Silver Linings Playbook sa posťažovala časopisu, že si spoločnosť príliš zvykla na vychudnuté postavy žien. Potom to u úplne normálnych a zdravých žien vyvoláva pocit, že majú nadváhou.

Normálny vzor ženskej postavy

„Chcela by som, aby sme vytvorili novú normu pre typ ženského tela,“ povedala Jennifer Lawrence. „Každý hovorí: Sme radi, že existuje niekto s normálnym telom! Ale ja nemám pocit, že by som mala bežnú postavu. Cvičím pilates každý deň. Jem, ale pracujem na sebe oveľa viac ako bežný človek.“

„Myslím, že sme si zvykli na podváhu, a keď máte normálnu váhu, vyzerá to takto: „Ó, môj Bože, ona má krivky! Čo je absurdné. Minimálne by ste to mali risknúť. Aspoň by som sa necítila ako najtučnejšia.“

Nie je to prvýkrát, čo Jennifer propagovala pozitívne a zdravé vnímanie tela. Herečka priznala, že sa snaží nájsť zdravú rovnováhu medzi tým, aby si udržala svoju hmotnosť a tvar postavy, ale zároveň mohla jesť svoje obľúbené jedlá, medzi ktoré patria hamburgery a hranolky.

Tréning pred úlohou vo filme

Víťazka Oscara odhalila, že sa obrátila na osobného trénera Daltona Wonga, aby jej pomohol trénovať pred natáčaním filmu X-Men: First Class.

„Nikdy som nemohla byť na diéte,“ napísala v novej knihe Fitness guru The Feelgood Plan. „Dalton ma naučil, ako jesť, pohybovať sa a žiť príjemne, ale zdravo.

Jennifer meria 175 centimetrov a váži 63 kilogramov. A jej postava má tvar presýpacích hodín. Čiže sa vyznačuje súmernosťou – šírku ramien a bokov má takmer rovnaké a k tomu výrazný pás.

Prečítajte si aj článok o počte žien v hlavných úlohách v amerických filmoch

Lawrence poukázala na platové rozdiely

 

Lawrence sa venovala aj mediálnej búrke v súvislosti s jej esejou o rozdieloch v odmeňovaní žien a mužov v informačnom bulletine Leny Dunham.

„Netušila som, že to takto vypáli,“ povedala. „Obyčajne len vstrebem negatívne ohlasy. Pozitívnej spätnej väzbe som nevenovala žiadnu pozornosť. Ale v skutočnosti, ľudia, ktorí to kritizovali, sú ľudia, ktorí si myslia, že ženy by nemali dostávať rovnaké peniaze ako muži. Takže mi vôbec nezáleží na tom, čo si títo ľudia myslia.“

Vtipy na adresu Jennifer

25-ročná herečka, ktorá sa narodila v Kentucky, bola terčom vtipov od kolegu – herca Rickyho Gervaisa. Ten na odovzdávaní Zlatých glóbusov vtipkoval, že by zdravotné sestry a robotníčky v továrni mohli pochodovať na podporu Lawrence a pýtať sa: „Ako môže niekto 25-ročný, zarábať 52 miliónov dolárov?“ Narážal na to, že herečka zarobí dosť, a napriek tomu upozorňuje na platové rozdiely.

V reakcii na to Lawrence uviedla, že sa snaží nebyť príliš citlivá na vtipy o „úbohom malom bohatom dievčatku“. „Povedala som, že môj zárobok je úplne skvelý, ale nie je to realita mnohých žien v Amerike. To je to, o čom hovorím.“

zdroj: www.theguardian.com, hellomagazine.com, foto: https://www.instagram.com/jenniferlawrence_

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu