Katarína Kamencová: Vždy bolo pre mňa prioritou tvoriť vlastnú hudbu

0

Katarína Kamencová alebo Miss Moana je mladá speváčka, ktorá skúsila šťastie v dvoch talentových súťažiach. Najnovšie vydala klip s nákazlivou letnou atmosférou. Aká bola jej cesta k spevu a aké skúsenosti nadobudla v zahraničí?

Ako ste sa dostali k spevu, alebo celkovo k hudbe?

Spevu sa venujem intenzívne od roku 2009. Od detstva som chcela spievať, ale nikdy som nevedela, či na to mám, alebo nie. Vždy som ale mala k hudbe veľmi intenzívny vzťah a túžila som spievať. Ale u nás v rodine to bola sestra, ktorá sa venovala spevu a práve ona ma zobrala najprv do rockovej kapely, s ktorou sme hrali covery. Zoznámila ma aj s Rafaelom Akopjanom, ktorý mal v Košiciach hudobno-vzdelávací klub. Neskôr sme s Rafom začali fungovať ako duo „Katka a Rafo“.

Vydali ste svoj prvý videoklip. Pôsobí ozaj letne a veľmi pohodovo. Ako vznikal? Kto je autorom videoklipu?

Pesnička a videoklip k piesni „Time Flies By“ vznikal posledné 4 roky. Myšlienka textu prišla už na začiatku. Potom počas celých štyroch rokov to bol proces, kedy sa všetko vymyslelo a zároveň sa vymyslel aj dej videoklipu. Pieseň má letný nádych, ale ma veľmi hlboký význam, v ktorom opisujem svoje vnútorne pocity z určitého úseku môjho života. Dej videoklipu sme vymysleli ja a Rafo.

Vaše hudobné duo je tiež exotické – Rafo pochádza z Arménska. Odráža sa to aj pri spoločnej tvorbe? Využívate aj interkulturálne prvky?

Rafo aj ja mame na hudbu rovnaký názor aj vkus. Interkulturálne prvky používame, avšak nie z Arménska, ale skôr z karibských krajín alebo Latinskej Ameriky. Hlavne z krajín, kde je teplo a veľa slnka, čo cítiť aj v našej hudbe.

Ako vznikajú skladby – kto tvorí hudbu a text?

Hudbu tvori Rafael a spoločne vymýšľame spev aj text, ktorý by sa ku piesni hodil. Pri texte vychádzam vždy z vlastných pocitov a zážitkov.

Pôsobili ste aj na Kanárskych ostrovoch. Prečo ste sa rozhodli vrátiť sa na Slovensko?

Posledné 4 roky sme spolu s Rafom hrávali na výletných lodiach ako duo a naposledy sme boli na Kanárskych ostrovoch, no vždy bolo pre mňa prioritou tvoriť vlastnú hudbu, pretože to je základom pre každého umelca, ktorý chce vyjadriť vlastný názor a vlastné myšlienky a nie spievať len cover verzie.

Zúčastnili ste sa aj súťaže Hlas Česko Slovenska, kde si vás vybral Michal David. Ako hodnotíte túto skúsenosť?

Súťaže, ktorých som sa zúčastnila ako sú Hlas Česko Slovenska a Česko Slovensko má talent mi dali veľmi veľa. Hlavne skúsenosti, ktoré som v ten moment potrebovala.

Aké sú vaše plány do budúcnosti? Chcete sa ešte niekedy vrátiť do zahraničia?

Moje plány sú tvoriť hudbu ďalej a venovať sa tomu naplno. Určite by som rada išla do zahraničia. Cestovanie je pre mňa veľmi dôležité. Je to moja životná náplň.

Prečítajte si článok o tom, koho vyhlásili za ženu desaťročia

Kde sa vám najlepšie vystupuje?

Najlepšie sa mi vystupuje tam, kde viem, že ľudia prišli kvôli mne, aby si ma vypočuli.

Aký štýl hudby je vám najbližší? Čo rada vy osobne počúvate?

Mám veľmi rada štýly ako reggae, punk-rock, grunge, metal, rock, soul atď…

Máte nejaký zážitok s publikom, prípadne z vašich ciest, ktorí stál za to?

Mám určite veľa zážitkov a myslím si, že raz o tom napíšem knihu.

Vzhľadom pripomínate slávnu Marilyn Monroe. Bolo to vaším zámerom alebo je to úplná náhoda? Máte niekoho, kto vás inšpiruje?:)

Inšpirovala ma moja mama a babka a celkovo aj veľmi retro móda, ktorú zbožňujem od detstva.

žiadne príspevky na zobrazenie