Katarína Sklenková: Ľudia si myslia, že ich záujem nič nezmení, ale opak je pravdou

0

Ak vám na niečom skutočne záleží, môžete sa tomu venovať aj popri svojej práci či rodine. Takým prípadom je aj Katarína Sklenková, ktorá je mamou dvoch detí, pracuje na plný úväzok, a zároveň je občianskou aktivistkou. Prezradila nám, v čom by chcela zlepšiť situáciu v mestskej časti Petržalka a aké sú jej ciele. Spýtali sme sa aj na to, ktoré miesto v Bratislave je jej najobľúbenejšie.

Katka, povedz nám niečo o sebe – odkiaľ pochádzaš, čo si vyštudovala a kam tvoje kroky viedli po škole?

Narodila som sa v Bratislave, študovala som na Ekonomickej univerzite. Po ukončení štúdia som bola rok v zahraničí, potom som pracovala dva roky v banke. Momentálne už trinásty rok pracujem vo veľkej korporátnej firme.

Kedy si sa začala venovať veciam verejným? Čo ťa podnietilo k tomu, aby si sa angažovala v komunálnej sfére ako občianska aktivistka?

Keď som sa ako zástupkyňa vlastníkov dozvedela o plánovanej výstavbe 4 domov pri dome, kde žijem celý život som sa rozhodla, že spravím všetko, aby som tejto výstavbe zabránila. Pri tejto príležitosti som sa zoznámila s miestnym a mestským poslancom, následne sa vyvinula medzi nami spolupráca, ktorá vyústila až do účasti v jednom tíme pri posledných komunálnych voľbách.

Tvojou oblasťou pôsobenia je bratislavská mestská časť Petržalka, v akých prípadoch si sa angažovala?

Výstavba, MHD, cyklotrasy.

Čo považuješ za najdôležitejšiu vec, ktorá sa ti podarila posunúť k lepšiemu alebo
uskutočniť?

To, že som sa začala venovať niečomu, môjmu srdcu blízkemu, ma posunulo vpred vo všetkých oblastiach môjho života. Keď musíte niekedy dávať samého seba do pozícií, ktoré sú vám nepríjemné, aby ste dosiahli to, čo chcete, vás vnútorne veľmi posilní a viete to nečakane zužitkovať, napríklad pri pracovnom stretnutí, alebo dokonca pri argumentovaní vašim maloletým deťom.

Aké sú tvoje najbližšie plány, ciele alebo vízie?

Ako členka investičnej komisie sa chcem podieľať na dobrých investičných projektoch v
Petržalke. Cieľ je jasný – v najbližších komunálnych voľbách sa stať miestnou poslankyňou
a prispieť tak k rozvoju toho, na čom mi záleží.

Ak by si si mala vybrať v Bratislave miesto, ktoré je ti najbližšie alebo ktoré považuješ za najkrajšie, ktoré by to bolo?

Tyršovo nábrežie. V lete na pieskovej pláži s pohľadom na prechádzajúce lode má človek pocit, ze je pri mori. Starý most musí byť súčasťou každej mojej prechádzky, pri chodení popod Euroveu zase máte pocit, že žijete už vo vyspelej Európe.

Prečítajte si aj rozhovor so Silviou Pilkovou, ktorá sa venuje mestskej časti Ružinov

Čo považuješ za najpálčivejší problém v Bratislave, alebo celkovo v mestách na Slovensku?

Nezáujem ľudí o dianie okolo nich. Myslia si, že ich záujem nič nezmení, opak je pravdou.
Treba sa zaujímať, lebo potom rozhoduje veľmi malá skupina ľudí za nás všetkých.

Venuješ sa mestskej časti Petržalka, pracuješ v korporáte a vychovávaš pritom dve deti. Ako si zadeľuješ svoj čas?

Rodina, to je pre človeka najväčšie šťastie v živote. Láska dobre vychované deti, to je niečo, čo tu po nás ostane a má to zmysel. Do zamestnania človek chodí, lebo potrebuje peniaze. Komunálna politika je niečo, čo ma chytilo, lebo mi na mieste, kde žijem, zaleží, cítim sa tam dobre a chcem, aby to tak ostalo.

Máš čas aj na svoje záľuby? Čo robíš, keď máš chvíľu voľna?

Čítanie, prechádzky, turistika, v zime snowboard.

Skúste nám dať tri rady pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

Najdôležitejšie je venovať sa tomu, čo máte radi. Srdce vás povedie správnou cestou. Ak pri tom musíte prekonať prekážky, nezľaknite sa ich, treba sa im postaviť, pustiť sa do nich. Najťažšie sú prvé kroky v nepríjemných situáciách, s ktorými človek nemá skúsenosti. Veľmi vás to však posilní a posunie vpred. Čim sa budete cítiť silnejšia, tým váš cieľ bude viac na dosah.

žiadne príspevky na zobrazenie