Keď človek chce niečo dosiahnuť, nemôže predsa sedieť na zadku

0
Keď človek chce niečo dosiahnuť, nemôže predsa sedieť na zadku

Andrea Jalčáková je trojnásobná mamička z malého mesta na východnom Slovensku s veľkou ambíciou zhmotniť svoj pracovný sen popri troch malých deťoch do reality. Robí všetko preto, aby ho uskutočnila, lebo ako sama hovorí: Keď človek chce niečo dosiahnuť, nemôže predsa sedieť na zadku :)

Aká je tvoja pracovná minulosť?

Moja pracovná minulosť začala na základnej škole, kde som chodila s mamou ku kozmetičke. No a keď prišiel čas na to, aby som si vybrala, kam pôjdem ďalej do školy, tak som sa rozhodovala medzi kozmetičkou a módnou návrhárkou. Lenže nakoniec mama rozhodla za mňa a tak som išla za kozmetičku. V škole to nebolo ideálne, ale nakoniec som sa do kozmetiky znova zamilovala a teraz pracujem preto, lebo ma to baví.

Čo sa u teba zmenilo príchodom detí?

Keď prišli na svet deti, venovala som im každú minútu času, až kým som si uvedomila, že aj ja mám právo mať svoje sny a plány. A tak som si vysnívala, že budem slávna beauty a fashion blogerka a youtuberka. Zatiaľ sa mi to nepodarilo, ale už sa mi splnilo pár snov a to sú spolupráce. Teraz pracujem aj na ďalšom sne a to sú make up artist kurzy. Snáď sa mi to podarí splniť nabudúci rok.

Zdroj: Andrea Jalčáková

Aké máš ďalšie sny?

Snov mám o niečo viac. Prvým snom je spraviť si make up artist kurzy, druhý mať špičkový blog a youtube o kráse, tretí je byť na nejakej módnej prehliadke a mojím najväčším snom je navštíviť Fashion Week na celom svete.

Čo všetko robíš pre svoj sen?

Pre svoj sen robím všetko, čo len môžem. Študujem kozmetiku, učím sa líčiť, natáčam videá, píšem články, pracujem ako kozmetička a odkladám si každý cent na kurzy.

Ako si prišla k prvým klientkám?

Moje prvé klientky boli ženy z rodiny a susedky. No a časom som jednoducho začala aktívne fungovať aj na Facebooku. Začala som pridávať fotky svojej práce pred a po. Nakoniec sa mi začali ozývať ženy samé.

Zdroj: Andrea Jalčáková

Píšeš, že robíš kozmetiku, roznášaš letáky, popritom máš kopec rodinných povinnosti a 3 deti. Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Čo znamená bežný deň? :D Moje dni nikdy nie sú bežné. Buď vstávam o 6:00 alebo 6:30 podľa toho, či idem natáčať video alebo idem budiť len deti do škôlky. Potom nachystám deťom oblečenie, zobudím ich, nachystám a odvediem do škôlky. Neskôr zhruba o 8:15 mi privezú letáky, ktoré si vyložím v byte a oblečiem najmenšieho syna, pretože toho odvádzam k partnerovej mame. Odtiaľ idem do práce, kde som zhruba do 14:00. Z práce idem pre najmenšieho, potom pre ďalšie dve deti do škôlky, no a roznášať letáky. Prídeme večer zhruba o 18:00. Prichýstám deťom večeru a pustím im rozprávky. Medzi tým varím alebo upratujem alebo to robím, keď deti spia. Deti mi zaspia zhruba o 20:30 a ja si môžem potom oddýchnuť. Mojím relaxom je študovanie kozmetiky, make upov alebo natáčanie videí či ich postprodukcia. Cez víkendy sú niekedy deti u partnerovej mamy alebo u sestry a vtedy mám čas pre seba. Pripravujem masky, peelingy a hlavne videá a fotky. Okrem toho píšem. Toto je relax, pretože môžem utiecť od reality.

Zdroj: Andrea Jalčáková

Povedala si veľkú pravdu: „Je jedno, či máte jedno dieťa, dve či tri. Stále si musíte nájsť čas aj pre seba a na plnenie svojich snov“ .

Áno, čas pre seba si nachádzam buď keď deti spia, alebo keď sú u priateľovej mamy alebo sestry. Je na vás, ako sa zariadite, ale nikdy by ste nemali zabúdať na seba. Aj vy ste dôležitá osoba a zaslúžite si to najlepšie.

Ľudia v tvojom okolí veľmi nechápu a neakceptujú tvoju sebarealizáciu prostredníctvom Youtube a blogov. Ako s tým bojuješ?

Proste ich ignorujem. Mám svoj vek a nenechám si už do toho hovoriť tak, ako keď som bola teenegerka. Ja som strojcom svojho šťastia a preto si idem za svojimi snami, ktoré ma napĺňajú.

V rámci testovania kozmetiky robíš so svojim výzorom aj odvážne zmeny – napr. zmena farby vlasov. Je vždy výsledok taký, aký si predstavuješ?

No niekedy nie je dokonalý :) Ale vždy sa mi páči zmena, keďže som extravagantný tip.

Inšpiruješ sa online aj vo facebookovej skupine Online lídri, kde sa spájajú začínajúci podnikatelia a pomáhajú si navzájom riešiť mnohé otázky. Pomáha ti online kontakt?

Áno, pravdaže. Vďaka tejto skupine sa mi biznis rozbehol celkom slušne.

Čo máš na svojej práci najradšej?

Radosť žien, ktorú vidím, keď odo mňa odchádzajú.

Čo ti robí problém? V čom by si sa chcela zlepšiť?

Určite by som sa chcela zlepšiť v líčení. Na škole sme sa tomu veľmi nevenovali, takže čo viem teraz, viem vďaka Youtube. Všetko som sa naučila sama, ale ešte to nie je ono. Veľmi by som sa potešila kurzu pre make up artistov.

Čo je pre teba najlepšia forma reklamy?

Moje zákazníčky. Ako hovorí moja kolegyňa, nie je nad živú reklamu.

Aký je tvoj najväčší úspech doteraz?

Spolupráce s rôznymi značkami. Nikdy by som neverila, že mi niekto poskytne spoluprácu.

Zdroj: Andrea Jalčáková

Prečo je táto práca pre teba dôležitá?

Ono to nie je ani práca ako hobby. Ale dôležitá je preto, lebo musím uživiť svoje deti, zaplatiť nájom, škôlku a všetko, čo k tomu patrí.

Kto ťa inšpiruje?

Väčšinou ma inšpirujú youtuberky. Sammantha Maria, Becca Rose alebo Drew Scott. No a na Slovensku ma inšpirujú make up artistky ako Micha Ella Arts, Erika Grunwaldová a Lucid Style.

Daj nám tri rady, ktoré fungujú u teba, pre ženy, ktoré by sa chceli rovnako vydať na cestu za vlastným snom, ale majú obavu začať.

V prvom rade nemajte obavy a vykročte. Nedajte sa ničím odradiť, ani prvotným sklamaním či neúspechom. A hlavne majte sny a tvrdo na nich pracujte.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu