Koľko ušetríte, keď si budete sami robiť kávu?

0
Koľko ušetríte, keď si budete sami robiť kávu?
Foto: pixabay.com

V novembri, keď sme opätovne vkĺzli do karantény, sme sa kolektívne museli vzdať obľúbeného ranného rituálu: kúpiť si čerstvú šálku kávy z maličkej kaviarne na rohu alebo sa zastaviť v miestnom Starbucks na ceste do práce.

Odvtedy, vlastne už od marca, sme sa z väčšej časti naučili popíjať rannú kávu doma. A možno ste si všimli, ako plynuli mesiace, že na vašom bankovom účte sa vytvorila finančná rezerva. Pretože, aj keď si to neuvedomujete, tie denné výlety do kaviarne sa skutočne sčítajú. Ak by si priemerný konzument kávy pripravoval kávu každý deň doma, namiesto toho, aby si ju kúpil v reštaurácii, mohol by ročne ušetriť viac ako tisíc eur.

biznis plán, káva, počítač, plán
Zdroj: Pexels

Kalkulačka, ktorá sleduje výdavky

Doug Boneparth, prezident spoločnosti Bone Fide Wealth a samozvaný kávový nadšenec, vytvoril kalkulačku, ktorá vám hovorí, koľko peňazí by ste mohli ušetriť konzumovaním domácej kávy. Doug Boneparth pre magazín Grow povedal, že niekto, kto pije dve šálky kávy denne, môže ušetriť asi 1 500 eur ročne tým, že si svoju kávu pripraví doma.

Preto tí, ktorí si vážia svoj zárobok, sa vyhýbajú tomu, aby často chodievali do kaviarne a časť svojej výplaty rozdali baristovi. Napríklad hviezda Shark Tank, biznisman Kevin O’Leary pre seriál o šetrení Make it na portáli CNBC uviedol, že odmieta platiť viac ako 2,50 dolára za šálku kávy, ktorej výroba stojí iba asi 20 centov. Namiesto toho sa rozhodol pre prípravu vlastnej kávy a zvyšok investuje.

Malé výdavky sa sčítajú

Finančný guru, motivačný spíker David Bach, autor knihy Latte Factor, si tiež veľmi dáva pozor na to, aby sa zriekol milovaného espressa z obchodu.

„Všetci vyhodíme príliš veľa ťažko zarobených peňazí na zbytočné „malé“ výdavky bez toho, aby sme si uvedomili, že sa sčítavajú,“ napísal Bach v magazíne The Automatic Millionaire. Tvrdí, že ak obmedzíme malé zbytočnosti, ako sú drahé nápoje s kofeínom, budeme mať viac peňazí na dôležitejšie nákupy.

V súčasnosti je však pekné, ak práve reštaurácie podporíte, pretože gastro segment sa dostáva do veľkých finančných problémov. Ale ak hľadáte spôsoby, ako ušetriť peniaze pri nakupovaní, pozrite si článok 5 užitočných trikov, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie