Kto sú a čo robia dcéry najmocnejších svetových politikov?

Väčšine najmocnejších politických lídrov sveta sa pošťastilo vychovať šikovné a úspešné dcéry, na ktoré sú právom hrdí. Napriek tomu, že súkromie svojich detí vytrvalo strážia, ich osobný a pracovný život je často sprevádzaný zvýšenou pozornosťou, ktorej cieľom je odhaliť, kto sú a čo robia.

Dcéra J. Bidena

Ashley Biden – Prvá dcéra amerického prezidenta umrela ako ročná pri autonehode so svojou mamou Neiliou, prvou Bidenovou manželkou. Z druhého manželstva má dcéru Ashley, ktorá sa po mladosti sprevádzanej študentskými žúrmi plnými alkoholu a drog usadila a pustila do sociálnej práce s deťmi. Popri tejto činnosti pôsobí aj ako úspešná módna návrhárka.

Foto: Wikimedia

Dcéry B. Johnsona

Lara Lettice – Britský premiér, ktorý sa zapísal do histórie ako „muž brexitu“, si so svojou najstaršou dcérou údajne nerozumie. Bulvár sa síce snaží vypátrať príčinu, no márne. Dobre známe sú však jej pracovné aktivity. Lara Lettice sa po ukončení štúdia na prestížnej škole Bedales stala spisovateľkou, editorkou a zároveň píše pre Evening Standard.

Cassie Peaches – Písaním sa živí aj druhá z Johnsonových dcér, pričom tá s touto aktivitou začala už počas štúdia, kedy bola editorkou školského časopisu. Po absolvovaní londýnskej školy Highgate School sa písaniu a neskôr aj korektúram textov začala venovať profesionálne.

Stephanie Macintyre – O Stephanie sa dlho nič nevedelo. Kuloárne informácie o tom, že je dcérou B. Johnsona, vyplávali na povrch v roku 2013, kedy prebiehal súd, na ktorom súčasný premiér požadoval zákaz spájania nemanželskej dcéry s ním ako otcom. Stephanie, ku ktorej sa nehlásia ani súrodenci, sa narodila v roku 2013, takže zatiaľ nie je profesionálne aktívna.

Dcéry E. Macrona

Laurence Auzière-Jourdan – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vlastné deti nemá, no po sobáši so súčasnou manželkou Brigitte sa okrem 1 nevlastného syna stali súčasťou jeho rodiny aj 2 nevlastné dcéry. Staršou je Laurence, ktorá bola kedysi Macronovou spolužiačkou. V súčasnosti pôsobí ako úspešná kardiologička.

Tiphaine Auzière – Mladšia z Macronových nevlastných dcér sa už pár rokov naplno venuje advokátskej praxi. K svojmu nevlastnému otcovi má údajne ešte o niečo bližšie ako Laurence. Ako advokátka mu takisto mala pomáhať aj pri kampani do prezidentských volieb, v ktorých nakoniec zvíťazil.

Dcéry V. Putina

Marija Vladimirovna Voroncovová – Staršia z Putinových dcér je vydatá za holandského obchodníka J. Faassena. Napriek tomu sa naďalej venuje vedecko-lekárskej práci. Po štúdiu biológie a medicíny na univerzitách v Moskve a v Petrohrade začala pracovať ako pediatrička a endokrinologička. Podľa zákulisných informácií je aj v Putinovom tíme poradcov, ktorí sa zaoberajú vývojom v oblasti genetického inžinierstva.

Katerina Vladimirovna Tichonovová – Svet vedy zlákal aj druhú z Putinových dcér. Okrem informácií o štúdiu na Lomonosovovej univerzite a následnej spolupráci s ruskými vedeckými inštitútmi sa však toho o jej profesionálnej kariére veľa nevie. Na verejnosť sa dostávajú skôr zábery z jej tréningov a súťažných predstavení v akrobatickom rock and rolle.

Dcéry R. T. Erdoğana

Esra – Turecký prezident má 2 synov a 2 dcéry. Staršou z nich je Esra, ktorá sa už v mladom veku zaujímala o sociológiu. Tú nakoniec aj vyštudovala na univerzitách v Turecku a v USA. Po štúdiu sa okrem sociologickej práce venovala aj nadačným aktivitám, ktorých cieľom bola podpora vzdelávania Turkov žijúcich v zahraničí.

Sümeyye O 2 roky mladšia sestra neštudovala len v USA, ale aj v Londýne, kde sa dostala k ekonómii. Po štúdiu sa však rozhodla zapojiť do politického zápasu, ktorý sa venuje rodovej rovnosti. V roku 2013 sa stala spoluzakladateľkou Asociácie pre ženy a demokraciu (Kadem), ktorá bojuje za lepšie postavenie žien, no stavia sa proti úplnému zrovnoprávneniu.

Foto: Wikimedia

Dcéra Si Ťin-pchinga

Xi Mingze – Čínsky prezident a generálny tajomník ÚV Komunistickej strany Číny má iba jedno dieťa. Tou je Xi Mingze, ktorej súkromie je ale prísne strážené. Nie náhodou študovala na Harvarde v USA pod vymysleným menom. Viac o živote dcéry čínskeho lídra sa verejnosť dozvedela až po zemetrasení v Sichuane v roku 2008, po ktorom Xi Mingze pomáhala ako dobrovoľníčka v prvej línii.

Prečítajte si aj: Aké boli prvé dámy posledných amerických prezidentov? Jedna z nich svojho manžela nenávidela ako politika

Zdroj foto na titulke: Wikimedia