Kto všetko pomáha počas pandémie?

0
Kto všetko pomáha počas pandémie?

Na Instagrame vznikla zaujímavá platforma o tom, kto všetko pomáha počas koronavírusu. Je tam zoznam ľudí, ktorí zadarmo poskytujú rôzne náučné videá, ponúkajú rúška alebo robia donášky potravín. Pozreli sme sa na niektoré z nich.

Sme pripravení je iniciatíva, zameraná na dobrovoľníkov, ktorí sú pripravení pomôcť Slovensku v najťažších časoch. Prepájajú dobrovoľníkov so zdravotníckym vzdelaním s nemocnicami a ďalšími zdravotníckymi inštitúciami prostredníctvom platformy smepripraveni.solved.fi.
Projekt vznikol ako iniciatíva medikov a lekárov a mnohých známych osobností, ako je napr. profesor Vladimír Krčméry či Michal Mego.

https://www.instagram.com/p/B-b5Ie6H7ac/

Automaty na rúška

Skvelou novinkou pre obyvateľov Bratislavy a Prievidze je automat na rúška. Sieť lekární Dr. Max zmenil lekárenský automat na rúškomat. Nájdete ho v podchode na Trnavskom mýte. Do rúškomatu sa zmestí 200 rúšok, ktoré šije slovenská odevná spoločnosť Tatrasvit z certifikovanej netkanej textílie. Rúška môžete oprať a použiť znova. Neskôr by sa mali podobné rúškomaty objaviť aj v bratislavskej Dúbravke či v Košiciach a Žiline.

https://www.instagram.com/p/B-b2SbcHKT0/

Naučte sa angličtinu

Jednoducho, ostaňte doma a vzdelávajte sa. Každý pracovný deň o 18:00 na Facebooku @thebridge.sk nájdete online bezplatné 15-minútovky angličtiny. Zostante doma a naučte sa niečo nové!

https://www.instagram.com/p/B-FnKvUHDaW/

 

Depaul pre ľudí bez domova

Organizácia Depaul pomáha ľuďom bez domova. Najmä teraz čelia náročnej situácii, keď sa maj=u postarať o 250 ľudí bez domova. Nedávno sme robili rozhovor s Júliou, ktorá u nich vypomáha.

https://www.instagram.com/p/B-kc7dWnqps/

Bezplatná linka Curaprox

Spoločnosť Curaprox Slovensko spustila bezplatnú infolinku pre tých, ktorí to teraz potrebujú najviac. Pre seniorov, ktorým chcú takto spríjemniť čas o samote či poradiť a pomôcť s konkrétnymi otázkami. K dispozícii sú na čísle 0800 939 333 každý pracovný deň od 8:30 do 17:00.

https://www.instagram.com/p/B-ZKzZKnYB5/

 

Martinus a jeho rozprávky

Odľahčiť rodičov sa rozhodli aj v Martinuse. Každý večer o 19:00 čítajú deťom rozprávky na dobrú noc známe osobnosti. Aby ste na to nezabudli, môžete sa prihlásiť na odber na Youtube, vašim deťom tak už žiadna rozprávka neujde. Projekt podporili napríklad Juraj Kemka, Juraj Hrčka, Katarína Koščová, Kristína Tormová či Veronika Husovská.

https://www.instagram.com/p/B-AyWjNnm95/

Cvičenie s Marošom Molnárom

Na instagrame Maroša Molnára, známeho trénera, ktorý pomáha motivovať a schudnúť ľuďom, @maros_molnar, nájdete skvelé domáce cvičenia, ktoré si môžete vyskúšať aj s vašimi deťmi. Sledujte a cvičte z pohodlia domova.

https://www.instagram.com/p/B9_8DmXH5Sx/

Pošli tašku

Projekt Pošli tašku má pod patronátom Bratislavská arcidiecézna charita. Pomáha vyše ?? ????????. Chcú však pomôcť aj ďalším. Seniorov v núdzi podporia taškou plnou potravín z predchádzajúcich zbierok. Ostatným zase s nákupmi a vybavením všetkého potrebného. Tým, ktorí sa cítia osamelí, sú na telefóne k dispozícii profesionálne psychologičky. Taška je už naplnená a vy ju môžete poslať konkrétnemu seniorovi, stačí navštíviť stránku www.poslitasku.sk.

https://www.instagram.com/p/B-RtJ8WHNmT/

Pomôžem vám

Ďalšou novinkou je portál pomozemvam.sk. Web slúži na vzájomné prepojenie ľudí, ktorí niečo potrebujú, s tými, ktorí ponúkajú pomoc.

https://www.instagram.com/p/B-kXZ8TH1Z8/

žiadne príspevky na zobrazenie