Luxusné módne domy ukázali prvé pánske kolekcie Jar 2022

Dámy, ktoré rady vidia svojho partnera elegantne oblečeného a neboja sa „buchnúť“ po vrecku, majú o možnosť, ako ho prekvapiť vkusným darčekom, viac. Popredné odevné značky totiž postupne predstavili prvé pánske kolekcie, ktoré ovládnu budúcoročnú jar.

Zoznam pánskych kolekcií, ktorým bude patriť budúcoročná jarná sezóna, ešte nie je celkom kompletný. S ukážkou chystaných módnych kúskov však čaká už iba hŕstka najvplyvnejších odevných firiem na svete. Tie ostatné majú módne prehliadky spojené s prezentáciou jarných kolekcií za sebou, takže priaznivci luxusného oblečenia už vedia, čo bude na jar „in“.

Trendy sa príliš nezmenia

Aj keď každá módna značka vsádza na originalitu a vlastný nezameniteľný rukopis, pri tvorbe návrhov nových modelov sa žiadna z nich nevyhla zohľadneniu súčasných a nadchádzajúcich trendov. Tie budúcoročné sa od tohtoročných príliš odlišovať nebudú. Väčšie zmeny nastanú iba vo výbere kľúčových farieb a najpopulárnejších motívov. Strihy a materiály budú skoro rovnaké ako v roku 2021 u väčšiny značiek.

Módne trendy pre jar 2022:

– vzorované klobúky

– tenké pletené svetre

– farebné voľné košele

– nohavice dlhé po zem

– štvorčekované motívy

– pokojné zemité farby

– viacfarebné oblečenie

DIOR – voľnosť, kontrast, pastel

Francúzsky módny dom Dior je na scéne už viac ako 70 rokov, no jeho modely pôsobia vždy mlado a sviežo. Príkladom sú pánske kolekcie Jar 2022, ktoré sa zameriavajú na voľnosť, a to pri všetkých druhoch oblečenia. Medzi najžiadanejšie by mali patriť voľné košele a nohavice v pastelových odtieňoch určené na bežné nosenie do mesta či vzorované čierno-biele kúsky na formálne využitie.

Prada – sloboda a odvaha

Na voľné oblečenie, ktoré má okrem zaistenia pohodlia pri nosení symbolizovať tiež túžbu po väčšej voľnosti, vsadila aj Prada. Tá poňala predstavu o slobode trochu extravagantnejšie, čo viedlo k návrhu niekoľkých kolekcií, pri ktorých nie sú potrebné košele ani nohavice. Pánom ponúkne príležitosť obliecť sa do tmavej alebo vzorovanej spodnej bielizne, ku ktorej si dajú voľné sako a štýlový klobúk, takisto tmavý alebo vzorovaný.

Foto: www.pixabay.com

Louis Vuitton – zelená extravagancia

Odvaha a slobodomyseľnosť nechýba ani návrhárom pracujúcim pre značku Luis Vuitton. Tá budúci rok oživí svet módy poriadnou dávkou extravagancie. Časť jarných pánskych kolekcií bola navrhnutá v „krikľavom“ svetlozelenom akcente, ktorý nebol použitý len pri športovom oblečení, ale aj pri oblekoch. Priaznivci značky sa, samozrejme, môžu spoľahnúť aj na klasiku v podobe konvenčných šedých a čiernych oblekov s elegantnými vestami.

Y/Project – kolaborácia s Filou

Francúzsky módny dom Y/Project opäť nesklamal. Nové kolekcie Jar 2022 sú plné štýlových oblekov, voľných košieľ aj pohodlných dlhých či krátkych nohavíc. Hitom jarnej sezóny však má byť športovo ladená kolekcia, do ktorej tvorby sa zapojila aj značka Fila. Z ich vzájomnej spolupráce vzišla retro súprava nohavíc s vrchným dielom vo viacerých farbách od modrej po červenú, ktorá je vhodná skôr na bežné nosenie do mesta ako na šport.

JW Anderson – hravosť a rozmanitosť

Mladá britská značka JW Anderson je už tradične zárukou kreatívnych kolekcií, ktoré hýria pestrými farebnými motívmi. Návrhári z londýnskeho módneho domu si na budúcoročnú jar prichystali tričká, nohavice, bundy aj ľahké prechodné vetrovky s ovocnými a kvetinovými motívmi zasadenými do pozadia s výrazným akcentom. Vybrané motívy vyniknú veľkosťou a kreatívnym spracovaním, ktoré ich robí vhodnými aj pre staršie ročníky.

Pánske kolekcie na sezónu Jar 2022 začnú čoskoro zapĺňať predajne týchto módnych značiek po celom svete. Tým opäť nastolia nové trendy, ktoré na istý čas ovládnu módu, kým neprídu ďalšie kolekcie s novými farbami, motívmi a materiálmi.

Prečítajte si aj: Bethany Williams – návrhárka, ktorá využíva pri tvorbe luxusnej módy knižný odpad a morskú trávu

Zdroj foto na titulke: www.pixabay.com