Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN ZDRAVIE

Matcha čaj: Energia, ktorá pretrváva počas celého dňa!

REDAKCIA
Zdieľať

Pri nedostatku energie siahne väčšina z nás po šálke kávy. Môžete však zvoliť aj iné, ešte účinnejšie, riešenie. Je ním matcha tea. Prečo vyskúšať práve tento nápoj?

Matcha čaj — zdravie a energia v jednej šálke

I keď Matcha tea obsahuje menej kofeínu ako káva, na množstvo vašej energie bude mať lepší účinok. Je to pre obsiahnutú aminokyselinu L-teanín. L-teanín spôsobuje, že sa z neho kofeín uvoľňuje pomalšie v postupných dávkach, nie všetok naraz. Namiesto náhleho prívalu energie po vypití kávy a následne jej rýchleho úbytku budete jej prísun pociťovať po dobu až 3 – 6 hodín. Po odznení účinku na vás navyše nečaká nepríjemný pocit únavy.

matcha a uvoľňovanie energie

Čaj matcha a uvoľňovanie energie

Matcha čaj obsahuje množstvo živín, ktoré prospievajú zdraviu. Nájdete v ňom vitamíny, minerály a antioxidanty. Ich vysoký podiel je dosiahnutý vďaka spôsobu jeho pestovania, zberu a spracovania. Každá vaša šálka vám dodá vitamíny A, B, C, E, K, vápnik, železo, zinok a draslík. Obsiahnuté antioxidanty ochránia váš organizmus pred pôsobením voľných radikálov. Matcha tea je známy aj pre obsah katechínov, ktoré pomáhajú predchádzať nádorovým ochoreniam a pomáhajú tiež v procese ich liečby.

set na prípravu matcha čaju

Set na prípravu matcha čaju

Vždy dobre naladení a bez stresu

L-teanín vplýva priaznivo tiež na náladu. Cítite sa byť zavalený stresom? Matcha tea vám pomôže relaxovať a zvládať záťažové situácie v práci i súkromí. Oceníte ho aj pri problémoch so spánkom, ktoré dlhodobý stres často sprevádzajú. Bude sa vám lepšie zaspávať a váš spánok bude výdatnejší. Je prínosom aj pri depresívnych stavoch a úzkosti. Podporou tvorby hormónov dopamínu a serotonínu, ktoré vplývajú na emotívne prežívanie, vám prinesie vyrovnanosť a pokoj.

Zdroj foto na titulke: pixabay.com

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

 • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

2 komentáre

 1. Barbora 17 februára, 2021

  Matcha caj pijem uz dlhsie, kedze kavu nemozem.Matchalatte s mandlovym mliekom je jedna topka!

  Odpovedať
 2. Matej 19 februára, 2021

  uz som od nich vyskuskal a bol som spokojny, avsak trosku vyssia cena

  Odpovedať

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X