Máte kopu povinností, no ani za svet sa neviete sústrediť? Takto sa nakopnete!

0
Máte kopu povinností, no ani za svet sa neviete sústrediť? Takto sa nakopnete!
Zdroj: Unsplash.com

Stáva sa to mnohým ľuďom. Práve vtedy, kedy sa potrebujeme veľmi sústrediť, to vôbec nejde. Aj tá biela stena pred nami je zaujímavejšia. Lenže týmto spôsobom sa oberáme o drahocenný čas. Prinášame vám preto tipy, ako zlepšiť svoju koncentráciu!

Hrajte hry

Ako uvádza web Healthline, aby váš mozog pracoval na plné obrátky, musíte ho vytrénovať. To môžete dosiahnuť prostredníctvom hrania hier, ako sú: sudoku, puzzle, šach, hry zamerané na hľadanie slov a pod. Portál sa odvoláva na štúdiu, ktorej sa zúčastnilo 4715 dospelých ľudí. Preukázalo sa u nich, že tieto hry mali skutočne dobrý vplyv na ich koncentráciu.

Zdroj: Unsplash.com

Majte kvalitný spánok

Toto je taká klasika, ktorú vám mohli hovoriť aj rodičia alebo iní blízki ľudia. Niekomu to môže znieť ako totálne klišé, no je to pravda. Bez kvalitného spánku nepohneme ani prstom. A keď aj áno, nebude to nič moc. Nedostatok spánku ovplyvňuje nie len vašu koncentráciu, ale aj náladu či celkový výkon v práci. Závisí od neho skutočne veľa. Dospelý človek by mal spať 7 – 8 hodín, ak je to možné.

Choďte sa vyvetrať

Komu by neprospel čerstvý vzduch? Čudovali by ste, ale taká 20-minútová prechádzka dokáže s vami spraviť veľa. Nebuďte zavretá iba v kancelárii alebo doma. Prejdite sa po svojom okolí, navštívte park, do ktorého ste kedysi chodievali a zaspomínajte si na staré časy. Alebo ak žijete v rodinnom dome, buďte chvíľu v záhrade. Byť vonku a obklopená kúskom prírody môže mať na vás priaznivý účinok. V súvislosti s tým sa odporúča, aby mali ľudia v kanceláriách kvetiny.

Hýbte sa

Ako informuje Lifehack, keď máte napíklad sedavé zamestnanie a už cítite, že vaša koncentrácia sa kamsi vytráca a neviete povedať súvislú vetu bez chyby, vstaňte a troška sa hýbte. Choďte si kúpiť kávu do miestneho podniku, oddýchnite si od všetkých obrazoviek a vnímajte iba to, čo sa deje vonku. Ak vám to práve situácia neumožňuje, prejdite sa aspoň po budove, v ktorej pracujete.

Vypnite si telefón

Práve toto zariadenie vás môže najviac brzdiť v práci. Sem-tam ho zoberiete do ruky a ani neviete ako a už ste si prelistovali všetky možné stránky. Keď máte prácu, ktorá musí byť hotová do určitého času, dajte mobil bokom a rovno ho aj vypnete. Uvidíte, že sa vám bude lepšie sústrediť a navyše, všetko stihnete spraviť rýchlejšie.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Healthline, Lifehack

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu