Nezľaknite sa stresových situácií! Tipy, ako dať stopku nepríjemnostiam

0
Nezľaknite sa stresových situácií! Tipy, ako dať stopku nepríjemnostiam
Zdroj: Unsplash.com

Hneď na začiatku si treba ujasniť, že v živote nie je dôležité iba fyzické zdravie. Svoju pozornosť musíme  zamerať aj na to psychické. Človek si často neuvedomuje, akým náročným obdobím si prichádza a je vystavený veľkému tlaku. Keď to na neho doľahne, nemusí byť voči tomu úplne odolný. Z toho dôvodu vám prinášame tipy, ako prekusnúť stresové situácie, ktoré na nás môžu mať veľký vplyv.

Venujte sa samej sebe

Mohli ste mať veľa povinností v práci, škole, prípadne vás úplne zamestnali rodinné záležitosti a už si ani nepamätáte, kedy naposledy ste si oddýchli. To je veľká chyba. Musíte sa venovať aj samej sebe a dopriať si menší útek od všetkého toho chaosu. Skvelou pomôckou môže byť cvičenie, vďaka ktorému si nielen zlepšíte svoju kondičku, ale slúži aj ako odbúravač stresu. Portál Healthline dodáva, že prispieva aj k lepšiemu spánku a zvyšuje sebavedomie. Samozrejme, nemusíte cvičiť niekoľko hodín denne, keď sa na to necítite. Ale takých 10 drepov vám môže padnúť vhod.

Zdroj: Unsplash.com

Zdravá strava, zdravé telo

Keď vás trápi stres, určite nie je správny nápad, aby ste sa uprostred noci napchávali hamburgermi, vyprážanými rezňami a pod. Nie je ale na škodu dopriať si také raz za čas. Skúste si však dávať pravidelné množstvo ovocia a zeleniny. Dodajú vám potrebnú energiu a čudovali by ste sa, ako k sebe pasuje dobre ugrilované mäsko a čerstvá zelenina. Máte chutný a zdravý obed, ktorý vás navyše nakopne. Rovnako nie je na škodu obmedziť množstvo kofeínu, ktorý prijímate. Je vedecky dokázané, že vysoké dávky môžu zvýšiť pocit úzkosti. Táto látka sa nachádza v káve, energetických nápojoch alebo čajoch.

Nezabudnite na intímnosti

Niekedy iba jeden bozk či objatie dokáže rázom zmeniť našu náladu. Pozornosť od partnera, ktorého úprimne ľúbite, má na vás pozitívny vplyv. Ak si prechádzate náročným odbodbím, vyrazte si so svojou polovičkou na rande. Choďte na večeru, kde sa schuti zasmejete. Otvorte si doma fľašu vína, stlmte svetlá a zapáľte sviečky – práve tie slúžia ako ďalší odbúravač stresu. Dotýkajte sa, hladkajte jeden druhého, pomilujte sa. Bozkávanie, túlenie sa, objímanie a sex sú skvelými bojovníkmi voči stresu. Ak ste single, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Prichýľte si k sebe domáceho miláčika alebo sa stretnite s rodinou a najbližšími priateľmi.

Nebojte sa povedať NIE

Vlastnosť, ktorá sa vám v živote naozaj zíde a to najmä v pracovnej oblasti. Keď za vami príde šéf so slovami, ako veľmi ste šikovná a chce vám dať na starosti ďalšiu vec, neprijmite to len tak s úsmevom. Uvedomte si, že nie ste stroj a hoci vás niekto chváli, dávajte pozor, aby len nezneužíval vašu dostupnosť. Ak už máte úloh viac než dosť, povedzte to. Keby daná požiadavka presahovala činnosť, pre ktorú tam ste, upozornite na to. Nerobte zo seba usmievavú bábiku, ktorá na všetko iba pritaká.

Zdroj: Unsplash.com

Uvedomte si, že ste iba človek

Ako informuje Mental Health Foundation, v stresových situáciách sa môžete ocitnúť kvôli samej sebe. Jednoducho ste na seba príliš tvrdá. Ak vás niekto v práci poopravil a ponúkol vám konštruktívnu kritiku, neberte to ako koniec sveta. Pozrite sa na to z viacerých uhlov pohľadu a zistíte, že vás to môže posunúť len vpred. Nikto z nás nie je perfektný, ani sa nesnažte byť takou. Zbytočne sa len vystavíte stresu. Robte svoju prácu najlepšie, ako viete a najmä s láskou. Mýliť sa je ľudské a chyby sa týkajú aj nášho zamestnania. Nebuďte na seba taká prísna a vedzte, každý z nás máva naozaj zlý deň.

Zdroj: Healthline, Mental Health Foundation

Zdroj fotografií: Unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu