Svoje česko-americké motýliky predávajú v rôznych krajinách!

0
Svoje česko-americké motýliky predávajú v rôznych krajinách!
kamarátky, spolu, motýliky, biznis, handmade

Aj napriek veľkej vzdialenosti si kamarátky splnili svoj sen o „slow fashion“ doplnkoch pre dámy. Svoje česko-americké motýliky a kravaty predávajú v rôznych krajinách.

Kde vznikla myšlienka na vaše podnikanie?

Tesne pred materskou dovolenkou. Pár rokov som mala niekoľko nápadov, ale tento to vyhral. Mám rada business módu a hlavne doplnky, ktorými ju vieme ozvláštniť. Od toho je už len krôčik k prvým rýdze dámskym motýlikom a kravatám.

Ako ste sa spojili?

Máme také americko-české partnerstvo, keďže  Helena žije so svojou rodinou v San Franciscu.  S Helenou sme boli najprv kolegyne a našla som v nej aj veľmi dobrú kamarátku. Sme rovnako naladené, podnikavé, tak nám bolo obom jasné, že ak príde správny čas, tak spojíme naše sily a pôjdeme do spoločného biznisu spolu.

motýliky, biznis, handmade
Zdroj: Jocosetie

Čo ste vyštudovali a kde ste pracovali predtým?

Ja  som inžinierka ekonómie a Helena študovala právo a pedagogickú fakultu. Počas svojej kariéri sa pohybujem v oblasti bankovníctva a financií, posledných 10 rokov na vysokých manažérskych pozíciách. To máme s Helenou spoločné, tá ma najviac  skúsenosti z oblasti telekomunikácií, energetiky a HR.

V minulosti ste už mali skúsenosť so šitím?

Vôbec. Keď sme sa rozhodli nášmu nápadu dať reálnu podobu, tak sme sa rok a pol dôkladne pripravovali.  Ja som sa intenzívne venovala kurzu šitia, aby som vedela všetko od strihov, cez látky až po samotné poctivé remeslo. Dnes je naša kolekcia ručne šitá v malej krajčírskej dielni na Severnej Morave.

motýliky, biznis, handmade
Zdroj: Jocosetie

Ako ste spolu riešili komunikáciu na diaľku?

Kvôli časovému posunu máme v podstate len večeri a prípadné skoré rána. Vzhľadom k tomu, že máme obe deti, tak nám to veľmi vyhovuje. Využívame sociálne media, ako messenger, viber, emaily, hangouty…..Na diaľku sme dokonca založili aj našu firmu.

Ake sú vaše  sny a plány?

Chceme mať v živote rovnováhu. Venovať sa rodine i deťom a zároveň pracovať na tom čo nás baví. Stretávať sa s ľuďmi, s ktorými nás to baví a inšpiruje.  V rámci podnikania rozšíriť naše produkty do celého sveta. Pridať ďalší nápaditý sortiment a otvoriť si vlastnú krajčírsku dielňu. Veríme, že ľudia ocenia doplnok v duchu „slow fashion“, kde sa kladie dôraz na materiály a kvalitné ručné spracovanie.

motýliky, biznis, handmade

Zdroj: Jocosetie

Kedy stíhate pracovať a zároveň sa venovať aj deťom?

Ja  mám  dvojročné dievčatko, takže  väčšinou keď spí, alebo keď je na varovke u babičiek.  Helena ma dvojčatá školákov a v Amerike tiež pracuje na čiastočný úväzok v českej škole. Jej čas je najčastejšie keď sú deti v škole.

Ako dlho je firma na trhu?

V podstate teraz začíname.  Web a eshop sme spustili v októbri  2017.

https://www.instagram.com/p/BdOAIQ6BRfE/?taken-by=jocosetie_bowtie

Kto su vaši zákazníci? A akej sú národnosti?

Ženy ako sme my, ktoré majú rady originálne oblečenie a doplnky. Nie vždy naše motýliky kombinujeme len s business outfitmi, veľa našich zákazníčok nám posiela  úžasné fotky voľnočasových štýlov s našimi motýlikmi alebo kravatami.  Naše výrobky už lietajú po celom svete, veľká časť zákazníčok je z USA, ale naše módne doplnky  sú už aj v Nemecku, Fínsku alebo Veľkej Británií.

Ako prichádzajú nové nápady?

Pozeráme sa okolo seba. Hlavne v zahraničí,  kde sú ženy odvážnejšie. Inšpiruje nás aj naše okolie, obe poznáme  veľa zaujímavých a inšpiratívnych žien a mužov, ktorí majú radi módu, tak ako my.

Motýliky nosíte ako súčasť outfitu aj vy. Akú máte na ne spätnú väzbu?

Naše produkty nosíme rady a často. To môžete vidieť aj na našom Blogu alebo Facebookových stránkach firmy. Toľko pozitívnych reakcií sme so žiadnym iným kúskom oblečenia nezažili.  a takých „to by bolo super, kebyže spravíte taký motýlik s…“máme ich toľko, že je radosť premýšlať z čoho ďalšieho budeme šiť.

 Nájde sa veľa žien, ktoré si na seba dajú motýlika?

Viac ako by sa mohlo na prvý pohľad zdáť… motýliky a kravaty spravia outfit a jeho nositeľku originálnou  a to aj v casual style. A o to nám ide, aby naše kúsky nosili ženy, ktoré to bude baviť a budú sa tešiť, že na seba môžu pritiahnuť pozornosť alebo okoreniť klasickú eleganciu.

Ako máte rozdelené úlohy? Ktorá čo robí?

Veľa aktivít sa nám prelína, ale myslím, že na začiatku nám veľmi pomohlo, že sme si rozdelili roly a každá sme sa zamerali predovšetkým na to, v čom sme najlepšie. Šťastie je, že sa dobre doplňujeme. Ja mám na starosti hlavne produktovú časť, od strihov cez hľadania a výber originálnych materiálov až po samotné ručné šitie.  Helena pripravila všetko okolo webu a eshopu, má veľmi dobré skúsenosti v oblasti sociálnych sietí a proma. Učíme sa každý deň a to nás baví a nabíja.

Zdroj: Jocosetie

Čo vás na podnikaní baví najviac?

Baví ma, že to, čo sme vymysleli a do čoho sme vložili toľko energie a radosti oceňujú naše zákazníčky. Že sa im dostáva veľa pekných reakcií a deň s motýlikom ich baví.

Čo by ste najradšej vynechali? Čo je váš najväčší „problém“/prekážka?

Asi nedostatok informácií a odborníkov, ktorí by nám poradili pri vývoze a fungovaní medzi ČR a Amerikou. Náš biznis model nie je úplne bežný. Materiály dovážame z Anglicka, šijeme v Čechách a vyvážame a predávame výrobky v USA a z Čiech tiež do celého zvyšného sveta.

motýliky, biznis, handmade,
Zdroj: Jocosetie

Stíhate aj oddychovať? Ak áno, tak ako?:)

Určite. My to naše podnikanie robíme pre radosť, takže si strážime to, aby nás nijak neobmedzovali ostatné  veci, ktoré potrebujeme alebo chceme robiť.

Mate pre nás aj rady ako začať?

Pre mňa bolo veľmi dôležité veriť vlastnej motivácií, niekedy sa človek pre niečo nadchne, ale nemusí to byť vec, ktorá ho bude baviť aj za rok alebo päť. K tomu mi veľmi pomohlo obdobie príprav. Zároveň je ale dôležité nečakať nato, až bude všetko dokonalé nachystané. Pustiť sa do toho a veci vylepšovať za pochodu. Veľmi dôležitá je tiež podpora okolia, máme úžasných kamarátov, ktorí nám pomáhajú s webom, designom balenia, fotením alebo stylingom. Pre kľud duše spolupracujeme v kľučových veciach ako je účtovníctvo a dane s profesionálmi, táto investícia sa vždy oplatí.

žiadne príspevky na zobrazenie