Menej je niekedy viac. Aj v šatníku

0
Menej je niekedy viac. Aj v šatníku
Foto: pixabay.com

Kľúčom k štýlovému obliekaniu je nakupovať menej a zamerať sa na najlepšiu možnú kvalitu, akú váš rozpočet umožňuje. Nejde o to mať veľa oblečenia, ale o to mať oblečenie, ktoré môžete nosiť mnohými spôsobmi.

Ako si vytvoriť šatník, ktorý vám umožní vytvoriť nespočetné množstvo kombinácii, a to aj bez toho, aby ste museli minúť tisíce?

1. Nakupujte počas výpredaja

Výpredaje a zľavy môžu byť kľúčom k tomu, ako si vybudovať skvelý šatník, najmä a k ide o dizajnérske kúsky. Zainvestuje do oblečenia, ktoré môžete dobre kombinovať a ktoré využijete aj počas viacerých rokov. Napríklad rifle, obleky či kožené bundy a kabáty. Čo sa týka topánok a tašiek, na tých sa pokúste ušetriť a vyberte si jeden alebo dva klasické kúsky.

Tip: Mikina s potlačou a značková obuv, naopak pozdvihnú váš outfit na ďalšiu úroveň a dodajú mu šmrnc.

2. Investujte do klasických kúskov, nie do trendov

Pekne sa obliecť aj za málo nie je o lacnom a rýchlom nákupe, ale o rozvážnom a úmyselnom nakupovaní. Niekedy je ťažké odolať najnovším trendom, keď sme nimi neustále bombardovaní. Mnohokrát si po spontánnom a neuváženom nákupe uvedomíme, že veci, ktoré v šatníku máme, vôbec nenosíme.

Naša rada je zostaviť si šatník tak, aby ste mohli oblečenie kombinovať do práce, na víkend, ale aj na šport. Uprednostňujte klasické kúsky, ako je biela košeľa, jednoduché rifle alebo nohavice, čierne šaty či blejzer. Vedeli ste, že len s 20 kusmi môžete vytvoriť viac ako 120 kombinácií oblečenia?

Prečítajte si článok o kapsulovom šatníku

3. Všetko si oblečte aspoň raz

Máte vo vašej skrini veci, ktoré ste na sebe ešte nemali alebo na ktoré ste už zabudli? Tričká pre páry, ktoré ste dostali ako darček? Nohavice, na ktorých je ešte cenovka? Upracte si v šatníku a každý deň si oblečte niečo, čo ste ešte na sebe nemali. Zistíte či vám oblečenie pasuje, či sa vám páčia a, či ho ešte chcete. Možno objavíte štýl, ktoré si zamilujete a nové veci nebudete potrebovať.

oblecenie
Foto: pixabay.com

4. Vneste do šatníka trochu retra alebo vintage

Viete ako sa hovorí, „Staré je opäť v móde“? Nie len na móle, ale aj v uliciach. Módne inšpirovať sa môžete najmä vo vintage obchodoch alebo seconhandoch, kde nájdete jedinečné a originálne kúsky, ako sú napríklad, šperky, tašky či opasky. Vintage obchody sú taktiež skvelým miestom na hľadanie autentického dizajnérskeho tovaru. A za nízke ceny.

5. Swapujte s priateľmi

Usporiadajte babský večer, dajte si pleťové masky, pohár dobrého vína a požiadajte priateľky, aby priniesli veci, ktoré už nenosia alebo sa im nepáčia. Veci si medzi sebou povymieňajte. Je to skvelý spôsob, ako sa zabaviť, ale aj obohatiť váš šatník o nové veci. A pritom neminiete ani euro.

6. Dobre sa o veci starajte

Jednou z výziev vlastníctva menšieho počtu vecí je, že sa musíte o vaše oblečenie starať.
● Perte menej často: V závislosti od vášho životného štýlu sa to možno nebude dať úplne dodržať. Ale to neznamená, že sa to neoplatí vyskúšať. Skôr, ako veci dáte do koša na pranie, skúste ich prevzdušniť.
● Vyhýbajte sa sušičke: Sušenie na vzduchu je k vášmu oblečeniu oveľa šetrnejšie.
● Prečítajte si pokyny na starostlivosť a etikety: Niektoré materiály a látky si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Nemali by ste ju podceňovať, ak chcete, aby vám oblečenie vydržalo čo najdlhšie.

7. Darujte alebo predajte svoje oblečenie

Vylúčiť kúsky oblečenia môže byť ťažké rozhodnutie. Ale čo s oblečením, ktoré vám aj tak stojí v skrini a zapadá prachom? Veci, ktoré vám už nesedia, nepáčia sa vám, alebo ich nechcete, darujte, alebo predajte. Nielenže dáte šatníku nový dych, ale zároveň zistíte, čo v ňom naozaj máte. Dokonca si môžete aj niečo privyrobit.

Nezáleží na tom koľko ste na oblečenie minuli a koľko vecí v šatníku máte. Dôležité je to, aby ste sa v tom, čo nosíte, cítili dobre.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie