Módne podujatie Fashion LIVE! vyhlasuje súťaž pre mladých módnych tvorcov FRESH FASHION CONTEST

0
Módne podujatie Fashion LIVE! vyhlasuje súťaž pre mladých módnych tvorcov FRESH FASHION CONTEST

Fashion LIVE!, etablovaná platforma pre slovenských a českých módnych tvorcov, nadväzuje na dlhoročnú tradíciu súťaže FRESH FASHION CONTEST. V spolupráci s Nadáciou Tatra banky vyhlasuje opencall pre mladých módnych tvorcov, ktorí sa do súťaže môžu prihlásiť do 16. júla 2021.

Víťaz súťaže získa finančný príspevok v hodnote 1 000 EUR na vytvorenie novej kolekcie a možnosť predstaviť svoju tvorbu na móle 8. ročníka podujatia Fashion LIVE!, ktoré sa uskutoční túto jeseň.

S cieľom podporiť tvorbu mladých módnych tvorcov vyhlasuje módna platforma Fashion LIVE! súťaž FRESH FASHION CONTEST. Do súťaže sa môžu zapojiť slovenskí a českí dizajnéri vo veku do 26 rokov, ktorí túžia odštartovať svoju kariéru v módnom priemysle. Fashion LIVE! tak nadväzuje na dlhoročnú tradíciu oceňovania mladých talentovaných tvorcov, ktorí získajú nielen finančný príspevok, ale aj možnosť prezentovať svoju kolekciu pred publikom. „Sme veľmi radi, že môžeme podporiť súťaž FRESH FASHION CONTEST.

Ľudský talent a tvorivosť

Nadácia Tatra banky sa dlhodobo usiluje o vyzdvihnutie ľudského talentu, tvorivosti a potenciálu, a preto vnímame spojenie s módnym podujatím Fashion LIVE! ako vzájomne obohacujúcu spoluprácu. Víťaz súťaže vytvorí aj šaty pre moderátorku odovzdávania Cien Nadácie Tatra banky, Adelu Vinczeovú.

Večerná toaleta pre múzu sa následne stane majetkom SNG a zaradí sa do širokej zbierky šiat od etablovaných slovenských dizajnérov,“ uvádza Milada Halová, Chief Marketing Officer Tatra banky a Raiffeisen banky. Víťaz súťaže získa finančný príspevok v hodnote 1000 EUR na vytvorenie novej kolekcie, ktorú zároveň predstaví v rámci tohtoročnej dramaturgie jesenného Fashion LIVE!. Kolekcia bude po podujatí predajná cez platformu SOM Store.

Kto sa môže prihlásiť?

Do opencallu sa môžu prihlásiť najmä študenti dizajnových odborov, ale aj laici, ktorí spĺňajú vekovú hranicu a doteraz neprezentovali svoju tvorbu samostatnou autorskou módnou prehliadkou. Súťažiaci dizajnéri môžu zasielať svoje portfólio a potrebné podklady elektronicky do 16. júla 2021 na mailovú adresu meetus@bratislavafashion.live.

„Súťažné práce musia obsahovať kontaktné údaje súťažiaceho, jeho krátke CV, výber z portfólia tvorby, písomné predstavenie kolekcie, moodboard a skice jednotlivých modelov,“ vysvetľuje Zora Husarčíková, manažérka
podujatia Fashion LIVE!. Súťažné návrhy kolekcií, ktoré sa musia skladať z najmenej piatich dámských a piatich pánskych modelov, bude hodnotiť päťčlenná porota.

Porota bude v zložení: Milada Halová, Chief Marketing Officer Tatra banky a Raiffeisen banky, Lívia Štokingerová, Art Director Fashion LIVE! a SOM Store, Mgr. Viera Kleinová, kurátorka zbierok úžitkového umenia, dizajnu a architektury v SNG, vysokoškolská pedagogička a návrhárka Dana Lapšanská a dizajnér Boris Hanečka.

Tereza Rosalie Kladošová, Petra Weingart, HAAZ

Téma RETHINK ME

Fashion LIVE! aj tento rok zostáva verný svojej tradícii otvárania dialógu medzi dizajnérmi a návštevníkmi podujatia. Ústrednou témou, o ktorú sa vo svojej tvorbe budú tentokrát dizajnéri opierať, je výzva „RETHINK ME“ – prehodnoť seba. Na prvý pohľad otvorenou a širokou témou sa budú musieť vo svojej tvorbe inšpirovať aj súťažné práce.

„K téme možno pristupovať rôznymi spôsobmi. Pod „RETHINK ME“ sa skrýva mnoho vrstiev. Radi by sme videli rôzne prístupy súťažiacich, ktorí prekopú zabehnuté postupy v móde, redefinujú materiály, strihy a vsadia na inováciu,“ vysvetľuje Zora Husarčíková. RETHINK ME je výzvou k udržateľnosti, kedy sa návrhári opätovne zamyslia nad tým, čo v šatníkoch používáme a ktoré kúsky si zaslúžia druhú šancu.

Na filozofickejšej úrovni môže RETHINK ME symbolizovať znovunachádzanie vlastnej identity alebo ľudskú schopnosť vynájsť sa v každej situácii. „V súťažných prácach budeme s porotou hodnotiť uchopenie a rozpracovanie témy, inovatívnosť, dôraz na udržateľnosť, dizajn, nositeľnosť a komerčný potenciál pri predaji,“ uzaviera Zora Husarčíková.

Viac informácií nájdete na https://www.bratislavafashion.live/.

O podujatí Fashion LIVE!

Fashion LIVE! je módne podujatie, ktoré sprístupňuje slovenskú a svetovú módu širokej verejnosti vďaka kolekciám ostrieľaných módnych návrhárov, ale aj nádejných mladých talentov. Počas troch prehliadkových dní, ktoré sa konajú v centre Bratislavy, si milovníci módy môžu vychutnať niekoľko prehliadok denne spolu s dizajnérskymi show roomami. Na mieste si môžu zároveň zakúpiť modely od svojich obľúbených dizajnérov.

Foto na titulke – modely Lenka Sršňová, Rozbora Couture, Maja Bozovic

žiadne príspevky na zobrazenie