Môj beauty svet

0
Môj beauty svet

Asi ako takmer každá žena, milujem svet krásy. Rada sa o seba starám po každej stránke, o svoje telo, pokožku, pleť, a najmä si dávam záležať na úprave vlasov, na ktoré si potrpím hlavne preto, že je to zároveň mojím povolaním.

Vlasy
Moje vlasy sú suché, lámavé a vyžadujú si skutočne veľkú starostlivosť. Prezradím Vám niekoľko tipov ako sa starať o suché vlasy. V prvom rade je to kvalitný šampón, ktorý často striedam. Vymieňam ich najmä preto, že každý tento produkt obsahuje niečo iné, a tým poskytujem vlasom vždy inú výživu.

Riadim sa určitými pravidlami, ktoré by mala poznať každá žena so suchými vlasmi:
1.  vlasy si umývam vlažnou vodou, nikdy nie horúcou, pretože by ich mohla ešte viac vysušiť

2. pred nanášaním kondicionéru by sme si mali vlasy jemne vyžmýkať do uteráku. Keby ste naniesli kondicionér na veľmi mokré vlasy, nedostane do hĺbky a stečie po mokrých vlasoch

3. vyhýbam sa aj žehleniu a natáčaniu vlasov.

Mojou rutinou pri starostlivosti o vlasy je umývanie, niekoľko minútový zábal, krém a olej. Vlasy si umývam 2-3x do týždňa, podľa potreby. Značku Kérastase mám najradšej. Používam tieto tri prípravky: revitalizačný šampón Chronologiste, parfumovaný olej a Elixir Ultime, ktorý je perfektný najmä na krepovité vlasy.

beauty, kremy, starostlivost, vlasy, oleje
Zdroj: Pexels.com

Pleť
Moja pleť je suchá a trochu problematická. Od puberty ma sprevádza v ľahkej forme akné, ktoré špeciálne neriešim a hlavne zbytočne nevytláčam.
Každé ráno okrem vody použijem micelárnu vodu, ktorou pleť vyčistím, a hneď potom použijem denný hydratačný krém, vďaka ktorému aj moja veľmi suchá pleť vyzerá hydratovaná a aj po nanesení make-upu vyzerá sviežo.
Moja večerná rutina spočíva v odlíčení, vyčistení pleti micelárnou vodou, a následným nanesením nočného krému alebo oleja.

Prvý produkt na pleť, ktorý by som rada predstavila, je odličovacie mlieko od Garnier. Je jemné, neštípe, príjemne vonia, a z 96% je to prírodný produkt. Čo môže byť pre veľa žien dôležité – neobsahuje parabény, silikóny ani umelé farbivá.

So značkou Herbalife som sa stretla iba minulý rok, ale odkedy používam niektoré ich produkty, moje problémy s pleťou zmizli. Mojím favoritom je rada Skin, ktorá moju šupinatú a suchú pokožku zmenila na hydratovanú a jemnú. Denný a nočný krém, maska a tonikum. Bez týchto vecí si neviem predstaviť starostlivosť o pleť.

beauty, kremy, starostlivost, vlasy, oleje
Zdroj: Pexels.com

Ďalším produktom je micelárna voda 2v1 od Yves Rocher. Je vhodná na zmiešanú a normálnu pleť, osviežuje a tonizuje. Obsahuje miazgu z modrej agávy a z javoru a viac ako 88% zloženia je prírodného pôvodu. Neobsahuje farbivá, parabény, minerálne oleje a silikóny a taktiež je z recyklovateľného obalu.

Od značky Renovality by som odporúčala oleje, najmä pre ich jemnosť, sviežosť, jemnú vôňu a prírodné zloženie. Jedným z mojich favoritov je moringový olej, ktorý si aplikujem takmer každý večer, pretože ho striedam s nočným krémom. Zvyknem ho aplikovať na tvár pre jeho pozitívne účinky pri liečbe akné.

Pre tie, ktoré trpia suchou pleťou, odporúčam robiť si raz týždenne peeling, aby ste sa zbavili šupín a odumretých buniek, a pravidelne používať hydratačné krémy. Nie je dobré zbytočne premasťovať tvár, ale hlavne nevysušovať maskami, púdrom alebo púdrovými make-upmi.

beauty, kremy, starostlivost, vlasy, oleje
Zdroj: Pexels.com

Pokožka tela

Používam peeling, gél na zjemnenie strií, oleje a krémy, ktoré zvyknem striedať, ale najradšej používam  kávový olej od Renovality. Ďalším produktom, ktorý používam takmer pri každom sprchovaní, je  maslový peeling na telo od značky Ziaja. Vyhladzuje a odstraňuje odumreté bunky z pokožky, na povrchu pokožky tvorí ochranný film a má neskutočne dlhotrvajúcu príjemnú vôňu.

Môj denný rituál v sprche pozostáva z toho, že si 5 minút striedam horúcu vodu so studenou, v zime je studená skôr vlažná ako studená, ale v lete je to skutočne ľadová. Je to skvelé najmä na imunitu, prekrvenie celého tela, a navyše to pôsobí proti poteniu.

Dúfam, že som vás svojimi tipmi inšpirovala:)

 

žiadne príspevky na zobrazenie