Najznámejšie zahraničné festivaly: Využite poslednú príležitosť na zábavu a relax

festival
Foto: pixabay.com

V dnešnom modernom svete sa každý snaží dokončiť svoje úlohy v práci, venovať svoj čas rodine, priateľom alebo známym. Všetko na úkor svojho krátkeho času, ktorý nám nedovolí odpočívať. Ale oddych je v našom živote veľmi dôležitý, pomáha nielen obnovovať silu, ale aj získavať nové nápady, nezvyčajný pohľad na existujúce veci, nájsť si nových dobrých priateľov a cítiť sa príjemne.

„Oddych je korením práce.“

(Plútarchos)

A práve letné festivaly sú miestom, kde si nielen vypočujete dobrú hudbu, ale aj oddýchnete a zabudnete na svet okolo vás. Sú tu pravdaže aj na to, aby ste sa poriadne zabavili.

Kam na Slovensku?

 Na Slovensku je najznámejším festivalom POHODA. Koná sa každoročne v prvej polovici júla na trenčianskom letisku. Pohodu navštevuje pravidelne až 30 000 ľudí. V sprievodnom programe nájdete okrem hudby aj možnosti ochutnávky iných druhov umenia. Napríklad divadla, tanca, filmu a vizuálneho umenia.

Top zahraničné festivaly

 Pozrieme sa aj do zahraničia. Lahôdkou na záver festivalovej sezóny je už tradične britský BESTIVAL. Koná sa v prvej polovici septembra. Vstup na Bestival vás vrátane kempingu vyjde približne na 250 EUR. Každoročne tu okrem známych hudobných hniezd stretnete mnoho ďalších zaujímavých kapiel.

foto: shutterstock.com

Ak sa vám zdá cesta na Britské ostrovy príliš dlhá, môžete zamieriť o niečo bližšie. Kvalitnú hudbu a k tomu príjemnú pohodu kempovania uprostred prírody nájdete na maďarskom festivale VOLT. Na záver festivalu, keď sa nasýtite hudby a občerstvenia v sieti reštaurácií a kaviarní festivalu, môžete zamieriť do neďalekého Šopronu.

Kvalitu a pestrý výber rockovej, elektronickej a alternatívnej scény ponúka rakúsky festival FREQUENCY. Frequency je známy svojím zeleným konceptom a čistotou kempingového areálu. Okrem hudby si tu môžete užívať prechádzky v prírode a kúpanie v rieke Traisen.

Festivalový outfit — alebo čo si zbaliť do batoha

 Na festival sa každý chce zbaliť úsporne. Tak, aby sa do batoha zmestilo všetko potrebné. No zároveň chceme dobre vyzerať. Najlepšou cestou je preto vziať si niekoľko kúskov, ktoré sa navzájom dobre kombinujú. Vytvoríte tak viacero variácií oblečenia do teplého aj chladnejšieho počasia. Nezabudnite pri tom na obuv. Okrem sandál či ľahkých textilných topánok oceníte v prípade dažďa aj gumáky. Pravdaže v módnych farbách a vzoroch. Myslite tiež na doplnky.

Pri celodennom pobyte na slnku budete potrebovať šiltovku alebo klobúk a slnečné okuliare. Na výber máte pri tom luxusné slnečné okuliare alebo jednoduchšie modely. Vyberajte tak, aby zapasovali k štýlu vášho oblečenia.

Prečítajte si aj článok o tom, ako vo svojom outfite využiť doplnky

Pohoda a štýl v jednom

 Pohodu a kvalitnú ochranu zraku pred slnečným žiarením môžete kombinovať s jedinečným štýlom dizajnu. Takýmito okuliarmi sú Ray-Ban Round metal. Na trhu nájdete modely pre mužov aj ženy. Pri kúpe hľadajte kvalitu s polarizáciou. Špeciálny filter tak zabráni slnečným lúčom, aby vás oslepovali a vy ste sa cítili príjemne a boli v pohode v každej jednej situácii.

„Radosť, humor, smiech – to sú úžasné, ľahko prístupné prostriedky, ktoré vnášajú do ľudského vzťahu pohodu. Možno ich použiť na prekonanie zábran a napätia.“

(Leo Buscaglia)

Foto: pixabay.com