Krása ženy spočíva aj v pozitívom vyžarovaní

0
Krása ženy spočíva aj v pozitívom vyžarovaní

Ak niekto vyzerá pridobre, môže vzbudiť záujem a na sociálnych sieťach aj obdiv, ale niekedy vyvolá otázku, či nie je za pekným výzorom povrchnosť alebo márnivosť. Na druhej strane, ľudí so zanedbaným zovňajškom zvykneme obyčajne kritizovať alebo ich ľutujeme.

Či už v dnešnej dobe, alebo aj dobách minulých, máme tendenciu posudzovať ľudí predovšetkým podľa ich fyzickej príťažlivosti či prostredníctvom toho, ako sa prezentujú vonkajšiemu svetu. Je to tak, či si to chceme priznať, alebo nie.

V našich životoch celkom zabúdame na to, že tie najpodstatnejšie veci každý človek ukrýva vo svojom vnútri. Tak je to aj pri ženách. Hoci považujeme za podstatný účes, líčenie či oblečenie, atraktivitu ženy nemožno hodnotiť len pomocou materiálnych parametrov. Pretože krásna žena je tá, ktorá predovšetkým pracuje svojou mysľou.

Energia a silné vyžarovanie

Častokrát máme pocit, že z niektorých žien cítime silné vyžarovanie. Sú energické, priateľské a neboja sa skúsiť nové veci, pretože neúspech pre nich neznamená zlyhanie na plnej čiare. Takéto ženy vždy obdivujeme a podvedome im prisudzujeme príťažlivosť bez ohľadu na ich fyzické črty. Tieto ženy sa neboja pracovať svojou mysľou, neboja sa skúsiť vplávať do neznámych vôd a rozosievajú pozitívnu energiu na všetky strany. Pýtate sa, ako to všetko dosiahnuť, ak sa často cítite podhodnotená a bojazlivá?

Prečítajte si aj rozhovor s koučkou Janette Šimkovou

kralovna
foto: pixabay.com

Väčšina žien má v povahe pripúšťať si každé negatívum, ktoré ich postretne, príliš k telu. Zabúdajú na všetko, čo dosiahli, a úplne strácajú hlavu pre každú kritiku, či už opodstatnenú, alebo nie. Ako postupovať v takýchto prípadoch?

Rôzne psychologické metódy, koučing, motivačné knihy, ale možno aj neurolingvistický prístup nás učia mnoho zaujímavých faktov o našich životoch. Učia nás toho mnoho o neúspechu, o sile našej mysle, ale aj o tom, ako sa posúvať vpred. Učia nás však i to, že čo je možné pre iného, je možné aj pre nás.

I my sa vďaka našim návykom môžeme stať takým, ako je človek, ktorého obdivujeme a vzhliadame k nemu. Ak sa však neustále budeme držať svojich zaužívaných postupov, nikdy nedosiahneme nič nové.

Krásna zvnútra

Krásna žena je taká, ktorá velebí nielen krásu fyzickú, ale pracuje aj na svojej psychike, vďaka ktorej sa stále posúva vpred. Vďaka nej rastie, rozvíja sa, učí sa novotám a rozsieva porozumenie a energiu okolo seba.

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ – Audrey Hepburn
foto: pixabay.com

Tri tipy na pozitívne myslenie:

1. Zamerajte svoje myšlienky na budúcnosť – ak práve čelíte niečomu negatívnemu, skúste si predstaviť ciele, ktoré chcete dosiahnuť v budúcnosti a premyslite si aj konkrétne kroky, ako ich dosiahnuť. Ak sa budete zaoberať len svojou minulosťou, neposunie vás to vpred.

2. Porozmýšľajte nad príjemnými aktivitami, ktoré by ste mohli vykonať – každý deň by ste si mali naplánovať aspoň jednu vec, na ktorú sa budete tešiť – môže to byť napríklad dobré jedlo, zaujímavá kniha alebo film, návšteva priateľov, či stretnutie.

3. Každé ráno začínajte s pozitívnou myšlienkou – takéto tvrdenia niekedy nazývame aj afirmácie a môžu vyzerať napríklad takto: „Dnešný deň budem mať úspešný a všetko sa mi podarí.“

Alebo skúste urobiť aj niečo pre svoje zdravie:

žiadne príspevky na zobrazenie