Noc vo veternom mlyne, v hradnej veži alebo na púšti? Toto všetko môžete zažiť vďaka Airbnb

0
Noc vo veternom mlyne, v hradnej veži alebo na púšti? Toto všetko môžete zažiť vďaka Airbnb

Chceli by ste stráviť noc vo veternom mlyne, v hradnej veži, na zámku alebo v priestrannom stane uprostred púšte? Dnes už je možné naozaj všetko. Ak chcete zistiť kde a za akú cenu môžete nájsť tieto jedinečné ubytovania prečítajte si náš článok dokonca.

Noc vo veternom mlyne

Noc veternom mlyne, 360 stupňový výhľad na oceán a okolie na najvyššom poschodí, 4ha záhrada so subtropickými ovocnými stromami a kvetmi. Presne toto môžete zažiť v Portugalsku na Azorských ostrovoch. Mlyn Fedora je vybavený manželskou posteľou King size,  obývacou izbou s kuchynským kútom a WC. Ako bonus je prístup priamo na pláž zo záhrady.

Cena za 1 noc pre dve osoby je 133€.

Ubytovanie vo veterných mlynoch okrem Portugalska ponúkajú aj krajiny ako napríklad Grécko, Holandsko, Nemecko, ale aj Poľsko. Takže za týmto jedinečným zážitkom vôbec nemusíte chodiť ďaleko.

Prečítaj si: Noc na Lomnickom štíte alebo v múzeu? Tipy na jedinečné ubytovania na Slovensku

Noc na hrade

Príďte si vychutnaj ticho na hrade Schloss Ernegg v srdci Rakúska medzi Salzburgom a Viedňou kde zastal čas. Hrad rodiny Auerspergovcov postavený v roku 1656 je vhodný na svadobnú noc, medové týždne, semináre a rôzne podujatia. Toto miesto je nielen romantické, ale aj inšpiratívne.  Hostia majú možnosť využiť hradnú záhradu, bar, raňajkovú miestnosť a terasu s krásnymi výhľadmi.

Cena za 1 noc pre dve osoby je 134€.

Hrady, ktoré slúžia ako ubytovanie je na svete už naozaj veľké množstvo. Okrem Rakúska túto možnosť ponúka aj Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Poľsko a susedné Česko. Ceny za jednu noc sa pohybujú od 100€ až po niekoľko tisíc.

Bublinkový dom pod hviezdami

Zažite výnimočný nocľah v kupole bublinkového stanu pod nočnou oblohou v oáze Alpacosi len 1 hodinu cesty od Berlína. Bublinkový stan je obklopený stromami, rastlinami a bylinkami. V kupole sa nachádza manželská posteľ, kuchyňku nájdete vo vonkajších priestor a kúpeľňu s WC v TIPI stane.

Bublinkový dom je prispôsobený akémukoľvek počasiu, preto si tam môžete vychutnať ničím nerušenú noc s romantickým výhľadom na hviezdnu nočnú oblohu, ktorú môžete pozorovať aj ďalekohľadom. Ubytovanie je ekologicky vytvorené, ponúka možnosť raňajok a zapožičania bicyklov.  

Cena za 1 noc pre dve osoby je 189€.

Prečítaj si:7 tipov na netradičné ubytovanie na Slovensku

Dom v tufovom útese

Dom priamo v tufovom útese je tým najpôvodnejším domom vo Francúzsku. Nachádza sa v obci Cotignac vo Francúzsku. Domček je vybavený veľkou manželskou posteľou, kuchynkou, jedálenským kútom a kúpeľňou. Čerešnička na torte tohto netradičného ubytovania je nádherný výhľad na tufove útesy.

Cena za 1 noc pre dve osoby je 110€.

Zámok v Toskánsku

Toskánsky zámok z 12. storočia v srdci regiónu Chanti, obklopený veľkolepou tradičnou talianskou záhradou s citrovníkmi a bazénom, rozsiahlym panstvom s vinicami a olivovníkmi je symbolom tej pravej romantiky. Región Chanti je obľúbený vďaka svojej kultúre, histórii a gastronómii. Zámok tiež ponúka lekcie varenia, rôzne podujatia, prehliadky so sprievodcom, možnosť zapožičania si bicyklov a kolobežiek. Zámok sa nachádza 20 kilometrov od Florencie a 70km od Pise.

Cena za 1 noc pre dve osoby je 206€.

Noc vo veži zámku

Zámok Schedling vám splní želanie cítiť sa ako z rodiny šľachticov. Tento nádherný stredoveký hrad sa nachádza v Bavorsku len 15 minút od slávneho jazera Chiemsee. Izby veže sú vybavené manželskou posteľou vsadenou do dreveného klenutého výklenku veže, kuchyňou z masívneho dreva a luxusnou kúpeľnou s dažďovou sprchou. Zámok je obohatený romantickými terasami v malebných arkádach, krytými terasami s krbom a kamennou fontánou.

Cena za 1 noc je 370€.

Stan uprostred Marockej púšte

Stan stratený uprostred Marockej púšte Agafay v meste Marrakesh vám ponúka luxusné zariadenie, pohodlný a vyhrievaný apartmán s manželskou posteľou, oddelenými posteľami, obývacou izbou, kúpeľňou a šatňou. Bonusom je tienistá terasa s úchvatnou panorámou na tajomstvá púšte.

Zdroj: Airbnb.com

žiadne príspevky na zobrazenie