Norika Majidi: „Verte tomu, čo chcete dokázať“

0
Norika Majidi: „Verte tomu, čo chcete dokázať“
norika

Norika Majidi bola pôvodne zubnou laborantkou, až ju očaril svet salsy natoľko, že sa rozhodla odísť zo zamestnania a venovať sa len latinu. Stala sa profesionálnou učiteľkou tanca a dnes jej tím tvorí až 18 ľudí. 

Akú školu si vyštudovala a ako si spomínaš na svoje prvé zamestnanie?

Strednú zdravotnú školu, odbor zubný technik. Vtedy to bolo tak, že kto sa nedostal na gymnázium, musel ísť na strednú školu alebo na učňovku. Mala som v podstate šťastie, môj tatino externe učil na tejto škole.

Neskôr som sa dvakrát pokúšala dostať na VŠMU, čím som si chcela zvrátiť ”kariéru” kvôli náhodnému umiestneniu na strednej škole. Niekoľko rokov som pracovala ako zubná technička a obchodný predajca materiálov pre zubné ambulancie a zubné techniky.

Venovala si sa najskôr ľudovým tancom, kedy a kde si prišla do kontaktu so salsou?

Áno odmalička. Po ľudovej škole umenia som začala tancovať v detskom folklórnom súbore. Pomerne veľmi malú ma presunuli do vysokoškolského súboru Ekonóm a neskôr som prešla do Lúčnice. A práve s Lúčnicou som bola na krásnom zájazde na Kube, kde som mala prvý kontakt a skúsenosť s latinom ako takým. Cestičky ma časom zaviedli k Migelovi Mendézovi – tesne po mojom odchode z Lúčnice. Miguel ma vtiahol do tohto sveta ako prvý. A potom, po niekoľkých rokoch tancovania salsy, ma oslovil, aby som robila v jeho tanečnej skupine pedagogičku.

Ako vznikol nápad vyučovať salsu? Kedy si sa rozhodla, že zanecháš pôvodné zamestnanie a začneš sa venovať iba salse?

Prvé kurzy som viedla pod Miguelom Mendezom. Krátko na to som dostala ponuku robiť vlastné kurzy v prvom latino klube v Bratislave. Takže som tam začala učiť svoje prvé hodiny salsy pod vlastným menom (Norika). K asistencii som oslovila dvoch kamarátov a postupne sme sa začali rozširovať. Zamestnanie som sa rozhodla zrušiť asi po 3 rokoch, a to rozhodnutie nebolo úplne jednoduché. Nikdy som ho však neoľutovala.

Je záujem aj o iné druhy latinsko-amerických tancov? Ktoré tance je možné na tvojich kurzoch vyskúšať?

Učíme kubánsku salsu, salsu Liniu (Mambo), Ruedu de Casino, Bachatu (moderna, dominicana, sensual) a Kizombu.

Organizuješ aj tanečné pobyty v Tatrách. Aký je program takýchto eventov?

Ľudia, ktorí sa tomuto venujú asi tak pol roka a viac, sa stretnú na jednom mieste v peknom hoteli, kde majú možnosť voľne podľa svojho výberu chodiť cez deň na workshopy a večer na party. Medzitym je na programe prechádzka v okolí hotela, wellness, posedávanie s kamošmi na izbách… Veľa smiechu, radosti, pohody a tak. Prosto vypnú hlavy a užívajú si tanec, skvelú hudbu a spoločnosť ľudí na rovnakej vlne.

Aké vlastnosti by mal mať podľa teba ideálny tanečník?

Fúha… Tak to je široký, a hlavne veľmi subjektívny, pojem. Pre mňa osobne stačí, aby ma dobre viedol a zbytočne sa nepredvádzal. Ak si to pri tom dokáže sám užívať a urobiť nám obom zážitok z tanca… To je to pravé orechové a myslím, že nielen pre mňa.

Aký veľký je v súčastnosti tvoj tím?

Dnes je to 14-členný inštruktorský team plus dvaja hosťujúci zahraniční inštruktori a tiež 4-členný organizačný team.

Prečítajte si aj článok o fitneske a influencerke Tatiane Židekovej.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

V osobnom živote, samozrejme, moje deti. V pracovnom prostredí, že kurzy (tanečnú školu Salsa by Norika) ťahám už 17 rokov. A že som na tejto ceste stretla úžasných ľudí, ktorí mi k tomuto úspechu výrazne dopomohli. Veľkým prelomom bol náš klub – naše zázemie.

Aké máš ďalšie plány do budúcnosti? Čo je tvoj najväčší sen?

Je tam dosť prekážok a nástrah, ktoré musím riešiť… Takže vždy, keď dokážem vyriešiť najnovší problém, to je ten môj najbližší cieľ – sen.

Ako zvykneš oddychovať?

Rada si len tak “pokecám” s priateľmi, často aj na party pri tanci. A teraz sa to krásne dá už aj s deťmi, sú to moji malí veľkí parťáci.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

Verte tomu, čo chcete dokázať. Nebojte sa urobiť TO rozhodnutie. A potom, buďte veľmi trpezlivé.

Kde ťa môžeme stretnúť a kde sa dá prihlásiť na tvoj kurz?

Posledné tri roky máme svoje útočište, príjemný priestranný Dance Club SALSA by Norika. Každý, kto sa chce zapojiť na kurzy, stačí ak si pozrie našu stránku, a tam nájde všetky potrebné informácie.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu