Ochrana očí v lete: Slnečné okuliare nie sú všetko!

0
Ochrana očí v lete: Slnečné okuliare nie sú všetko!
pixabay.com

Ak spôsob, akým v lete chránite svoj zrak, začína aj končí tmavými sklami slnečných okuliarov, mali by ste vedieť, že nerobíte pre svoje oči dosť. Prečítajte si, na čo všetko si dať v horúcich letných mesiacoch pozor.

Obmedzte používanie kontaktných šošoviek

Pre ľudí, ktorí nosia okuliare, znie rada vyhnúť sa v lete šošovkám ako úplný paradox. Práve vtedy totiž hľadajú spôsoby, ako nosiť slnečné okuliare, či ako sa venovať aktivitám bez toho, aby ich obmedzovali rámy dioptrických okuliarov. No používanie šošoviek práve v letných mesiacoch nesie so sebou zvýšené riziko infekcií. Nečistoty (napríklad zrniečko piesku na pláži) a pot môžu pri manipulácii spôsobiť nepríjemné zápaly oka, ktoré dokážu prerásť aj do väčších komplikácií.

Zrak v kontakte s vodou

Schladiť sa v letných mesiacoch vo vode je úplne prirodzená aktivita, pri ktorej by ste však mali myslieť aj na svoje oči. Najmä na prírodných kúpaliskách buďte obozretní a dajte si pozor na sinice spôsobujúce zápaly. Chlórovaná voda na kúpaliskách však dokáže podráždiť oči rovnako, preto je pri kúpaní a plávaní dobré siahnuť po plaveckých okuliaroch alebo ich po každom kúpaní vymyť a upokojiť oči očnými kvapkami.

Foto: pixabay.com

Vhodné slnečné okuliare

Samozrejmosťou vo vašej letnej výbave by mali byť slnečné okuliare. Pri výbere kvalitných okuliarov dbajte hlavne na ich účel (či ich budete využívať na šport alebo bežné nosenie) a prispôsobte ich tvaru a veľkosti svojej tváre. Nie kvôli estetickým dôvodom, ale preto, aby okuliare skutočne slúžili svojmu účelu a zabránili dopadu nebezpečných lúčov na sietnicu vašich očí. Poradia vám napríklad v očnej optike iClinic alebo v optikách Siloe.

 iClinic dopraje vašim očiam komfort

Ideálnym riešením pre vás môže byť bezbolestná laserová operácia očí v očnej klinike iClinic, ktorá vás definitívne zbaví dioptrií. Zdajú sa vám laserové operácie očí drahé? Cena zákroku je jednorazová záležitosť a na prvý pohľad sa preto môže zdať niekomu vysoká. Keď si však porovnáte, ako často si meníte napríklad rámy na okuliaroch, či sklá s rôznou povrchovou úpravou, vrátane servisu alebo ako často si kupujete kontaktné šošovky, vrátane roztokov, cena operácie očí je podstatne nižšia ako investícia do operácie.

Neveríte? Zadajte na stránke www.iclinic.sk – Kalkulačka úspor – do pripravenej kalkulačky svoj vek, odhadovanú výšku ročných nákladov na dioptrické okuliare či kontaktné šošovky (vrátane príslušenstva a servisu) a možno vás prekvapí, koľko finančných prostriedkov môžete do svojej 60-tky ušetriť vďaka laserovej operácii očí.

Foto: pixabay.com

Nezmeškajte zľavy na operácie v hodnote milión eur

Laserová operácia očí je aktuálne pre vás dostupná oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu, ktorá má negatívny dopad na mnohé rodinné rozpočty, pripravili v iClinic pre svojich pacientov mimoriadnu zľavu vo výške 1 000 € na vybrané laserové operácie. Vďaka nej môžete sebe alebo svojim blízkym splniť sen o dokonalom zraku aj v tomto neľahkom období. Počet operácií s touto mimoriadnou zľavou je limitovaný. Platí už len pár dní! Operácie ponúkané v rámci tejto kampane v akciových cenách sú realizované v rovnako vysokom štandarde, ako všetky ostatné operačné zákroky, na ktoré sa zľavy nevzťahujú. Operáciu je možné zakúpiť aj formou darčekového poukazu. Viac informácií k získaniu mimoriadnej zľavy sa dozviete na www.iclinic.sk.

Prečo si vybrať očnú kliniku iClinic?

  • špičkoví odborníci
  • najmodernejšie technológie
  • maximálna bezpečnosť
  • držiteľ certifikátu kvality TÜV
  • operácie bez bolesti
  • držiteľ ocenenia Najdôveryhodnejšia značka 2020 v kategórii Očné kliniky
iClinic Bratislava │ iClinic Banská Bystrica │ iClinic Skalica │ iClinic Šamorín

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu