Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY KORONAVÍRUS MAGAZÍN TECHNOLÓGIE ZDRAVIE

Koronavírus prežije na plaste aj tri dni, telefóny čistite častejšie, odporúčajú odborníci

Zdieľať

Nielen naše ruky si zaslúžia poriadnu hygienu, ale aj mobilné telefóny, klávesnica od počítača či tablety. Správnym čistením zaručíte, že koronavírus neprežije.

Koronavírus prežije aj na povrchu mobilného telefónu, klávesnici či tablete. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb preto odporúča, aby si ľudia tieto zariadenia pravidelne dezinfikovali. Vedecké testy preukázali, že vírus prežije na povrchoch z plastu či nehrdzavejúcej ocele aj dva či tri dni.

Prečítajte si aj predošlý článok: Cleantechsummit priniesol do Košíc nový príval informácií

Pred očistením telefónu je potrebné ho najprv vypnúť a odpojiť od káblov. Technologické spoločnosti radia, že ak chce majiteľ predísť tomu, aby sa do zariadenia dostala vlhkosť, nemali by ho vkladať priamo do čistiaceho roztoku alebo naň dezinfekciu priamo striekať.

Pozrite si: Aké technológie budú formovať svet v roku 2030?

Vhodné je použiť dezinfekčné utierky alebo iné pomôcky so 70 % alkoholu. Pomôžu aj papierové utierky, na ktoré je potrebné nastriekať dezinfekciu. Spoločnosť Google radí použiť na čistenie telefónu aj namočený kus látky do vody s mydlom.

Zdroj: Webnoviny.sk

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár