Počúvajte svoj inštinkt

0
Počúvajte svoj inštinkt

Lucia Bártová je mama dvoch dievčat, ktorá už od svojich 3 rokoch vedela presne, čím bude. Je neskutočne kreatívna v maľbe na textil, ale napriek množstvu jej nápadov, cesta za snom nebola úplne priamočiara…

Čo si vyštudovala?

Vyštudovala som strednú textilnú školu – gobelinárstvo a umelecké spracovanie textilu, a ešte jednu strednú umeleckú školu filmovú, kde som skončila ako umelecký maskér. Rada pomahám ľuďom a teším sa s nimi, ak majú niečo z mojej tvorby a tešia sa z nej. Cesty v živote sú rôzne, ale naučila som sa počúvať samu seba a ísť si za tým, čo chcem.

 

tvorba, podnikateľka, maliarka, maľovanie, tenisky
Zdroj: archív p. Bártovej

Kedy si sa začala zaujímať o hand-made tvorbu?

Už od svojich 3 rokov som vedela, čo by som chcela v budúcnosti robiť. Ale určite to nebolo zo začiatku ľahké. Oplatilo sa však počkat, a hlavne íst si za svojim snom.

Čomu sa venuješ?

Venujem sa maľovaniu na textil, na tenisky a tašky, taktiež maľujem obrazy… Vždy skúšam niečo nové . Najviac ma baví to tvorenie a ten čas, kedy sa vám prepne mozog na maľby.
tvorba, podnikateľka, maliarka, maľovanie, tenisky
Foto: archív p. Bártovej

Zaujíma vás móda? Ďalší článok o topánkach si môžete prečítať tu.

Čo ti dáva podnikanie?

Podnikanie mi dáva veľmi veľa, taktiež som sa pri tom veľa naučila. Podnikanie mi poskytuje svoj vlastný čas a dáva mi voľnosť.

Máš malé deti, ako si zadeľuješ svoj čas?

 Stíham to úplne v pohodičke, keď boli deti malé, pracovala som, keď spali. Teraz sú už väčšie, zahrajú sa aj samy alebo popri mne niečo vytvárajú tiež. A snažím sa tvoríť hlavne vtedy, keď sú v škole a počas toho, keď majú krúžky a družinu. Ak je potrebné maľovat dlhsie do noci, pomáha mi mamka. Inak sa to všetko dá pomerne dobre zvládnuť, len sa netreba báť, a je dôležité vhodne zadeliť si čas. I keď konkrétne moja tvorba je na čas pomerne náročná, jeden pár tenisiek maľujem 2-3 hodiny.

Z čoho máš najväčšiu radosť?

Nikdy som sa nebála práce, a kým som sa sem dopracovala, tak som prešla rôznymi pracovnými pozíciami. Je skvelé, že nemám jednotvárnu prácu. Najväčšiu radosť mám, že som sa do toho pustila, a ze som sa rozhodla založiť si s.r.o., a že som pochopila, ako funguje firma. Najlepšie je, že môžem pracovať sama na seba.
tvorba, sova, maliarka, maľovanie, taška
Foto: archív p. Bártovej

Stala sa ti počas podnikania nejaká nepríjemnosť?

Nezažila som nič nepríjemné a musím povedať, že zatiaľ som mala len zlatých klientov. Myslím si, že čo vyžarujete, to aj prijímate.

Kto ti pomáha?

Pri práci pomoc nepotrebujem, všetko si robím sama, ale pomoc sa mi zíde s ostatnými vecami – moja polovička sa stará o domácnosť, kým ja maľujem a tvorím.
Zo začiatku som ale pozrebovala pomôcť so všetkým, bála som sa založiť si firmu, ale keďže mi moja priateľka, ktorá je účtovníčka, pomohla, tak som šla do toho. Hlavne som sa obávala toho, čo všetko budem musiet platiť. Potom som si premyslela, čo presne chcem robiť, pripravila plán, a vtedy mi pomohol Program pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky zo Slovenskej sporiteľne – veľmi ma posunuli dopredu, za čo im veľmi pekne ďakujem. Úžasné bolo to, že všetko šlo pekne postupne, nikde som nemusela netlačiť na pílu.

Aké sú tvoje sny?

Moje sny su veľké, ale tie by som si rada nechala pre seba. Ale jeden vám poviem  – čo tak byť novodobý Baťa a navrhovať tenisky a obuv aj vyrábať? :D

Máš nejakú radu pre ženy, ktoré by sa tiež chceli venovať svojmu snu?

Ak máte nejaký sen, a viete a ste si istá, že to pôjde, tak choďte do toho! Nezabudnite sa správať k ľuďom slušne a klientom vždy ochotne poradiť, byť milý, a hlavne nenechať sa odradit a zísť zo svojho chodníčka, íst si za cieľom . Možno to nebude ľahké, ale bude to stáť za to! Negatívnym ľudom sa radšej vyhýbajte, a nechajte si poradiť od tých, čo to s vami myslia dobre. A počúvajte svoj inštinkt:) Viac z mojej tvorby môžete nájsť aj tu.

žiadne príspevky na zobrazenie