Pozor na týchto 17 pracovných návykov, ktoré vám sťažujú prácu

0
Pozor na týchto 17 pracovných návykov, ktoré vám sťažujú prácu

Rovnako ako aj tie najlepšie naolejované stroje, každý pracovník potrebuje občasné vyladenie – ešte viac pre pracovníkov, ktorí sa blížia k 40. roku života. A ak si myslíte, že ste vzácna pracovná výnimka, zamyslite sa znova.

To je dôvod, prečo sme identifikovali niekoľko typov správania spojeného s prácou, ktoré by mal každý pracovník zvážiť, či už je cieľom lepšia kancelária alebo povýšenie.

Prečítajte si tieto tipy a urobte si najefektívnejšie, najproduktívnejšie a celkovo najpríjemnejšie desaťročie v plnej pracovnej sile.

1. Multitasking

„Dnešné moderné pracovisko je nočnou morou nejedného pracovníka, no údaje ukazujú, že jednoduché vykonávanie úloh je kľúčom k vyššej produktivite, nižšiemu stresu a väčšiemu šťastiu,“ hovorí Carolyn Adams, hovorkyňa RescueTime, softvéru na zvýšenie produktivity pracovníkov. Ak máte pocit, že máte na práci milión vecí, skúste si urobiť zoznam a vybaviť ich jednu po druhej namiesto všetkých naraz.

Robiť jednu vec dobre bude mať vždy väčšiu hodnotu ako dve veci urobené zle, bez ohľadu na váš vek. A aby ste sa uistili, že všetko stihnete urobiť v stanovenom termíne, pozrite si tieto techniky produktivity, ktoré vám ušetria čas.

2. Nadmerná pracovná doba

„Pracovať príliš veľa hodín je nebezpečné pre vaše zdravie,“ hovorí Kyle Elliott, MPA, kariérny kouč za CaffeinatedKyle. Aj keď to platí pre všetky vekové skupiny, platí to najmä pre ľudí nad 40 rokov, hovorí. „Dbajte na to, koľko hodín týždenne sa jej venujete,“ vysvetľuje – a neprekračujte hranicu, ktorú ste vy a váš lekár určili za najlepšiu pre vaše dlhodobé zdravie.

pexels.com

3. Práca je váš jediný zdroj šťastia

„Hľadajte zdroje šťastia mimo práce,“ hovorí Elliott. Keď sa deti odsťahujú z domu, môže byť lákavé „dať sa pohltiť prácou, aby ste kompenzovali osamelosť,“ vysvetľuje. Aj keď to môže na chvíľu zaplniť prázdnotu, v konečnom dôsledku je to neuspokojivé riešenie, ktoré len zvyšuje vaše šance na dlhodobé vyhorenie. Namiesto toho sa sústreďte na to, čo vás skutočne napĺňa, nie len na to, čo je po ruke a ľahko sa v tom stratíte.

4. Neprehľadná doručená pošta

„Jedným z najväčších stresorov a prekážok na pracovisku je neusporiadaná schránka,“ hovorí Caleb Backe, odborník na zdravie a wellness v Maple Holistics. Teraz, keď ste starší, je čas zredukovať tie pracovné bremená, ktoré sú zbytočné, a lepšie sa sústrediť na tie, ktoré nie sú. „Urobte si čas na upratanie neporiadku, aby ste mohli pracovať a reagovať, ako najlepšie viete,“ vyzýva. Budete šokovaní, aký veľký rozdiel môže táto malá zmena priniesť. A ak chcete získať tipy, ako si urobiť poriadok v emailoch, pozrite si týchto 10 tipov.

5. Zameráte sa na minulé zlyhania alebo nedostatky

Keď máte štyridsiatku, vaša kariéra pravdepodobne zažila spravodlivý podiel vzostupov a pádov. Aj keď vždy budú veci, ktoré budete ľutovať, nemá zmysel sa nimi zaoberať. Namiesto toho sa sústreďte na veci, na ktoré ste hrdí. Výskum publikovaný v časopise The Journal For Quality & Participation zdôrazňuje, že „úspešní ľudia sa sústredia skôr na svoje úspechy ako na zlyhania“. Ba čo viac, majú „neotrasiteľný optimizmus“. Zatiaľ čo ľútosť a zlyhania majú tendenciu utkveť vo vašej pamäti kvôli ich bolestivej povahe, je dôležité, aby ste si aktívne pripomínali množstvo úspechov, ktoré ste dosiahli.

6. Začínate vety s „Nie“, „Ale“ alebo „Avšak“

Napriek vašim najlepším úmyslom budú tieto slová vždy nepríjemné v komunikácii s rovesníkmi. „Nezáleží na tom, aký priateľský je váš tón alebo koľko roztomilých zjemňujúcich fráz vložíte… správa pre druhú osobu je: ‚Mýliš sa‘,“ píše kouč vedenia Marshall Goldsmith v časopise The Journal For Quality & Participation.

Aj keď sa v skutočnosti môžu mýliť, hovoriť s nimi ako takými im nepomôže pochopiť prečo, ale namiesto toho ich privedie „k sporu o vašu pozíciu a brániť sa“. Netreba dodávať, že medzipodnikové boje nie sú dobré pre produktivitu – vašu vlastnú alebo firemnú.

pexels.com

7. Nerobíte si prestávky na pohyb

Možno si myslíte, že úrazy na pracovisku postihujú iba tých, ktorí pracujú v manuálnych pracovných pozíciách, ale mýlili by ste sa. Štúdia univerzity v Indiane zistila, že „zranenia na pracovisku sú zvyčajne výsledkom dlhých období nečinnosti počas používania počítača“.

Je to tak – zranenie spôsobuje nielen namáhavý pohyb, ale aj jeho nedostatok. Vedci odporúčajú robiť si pravidelné prestávky na rozhýbanie tela a prekrvenie, pričom odporúčajú používať softvérové ​​programy, ako je Big Stretch Reminder, aby ste si pripomenuli, kedy je čas ísť k zásobníku vody.

8. Nedostatok spánku

Medzi prácou, koníčkami, priateľmi a Netflixom môže byť ťažké zachytiť dostatok spánku. Závisí však od toho vaše zdravie – a nielen tak, ako by ste si mysleli. Podľa štúdie lekárskej fakulty Univerzity Nihon z roku 2005 sa zistilo, že denná ospalosť má „štatisticky významný vzťah s pracovnými úrazmi“.

9. Nedávate najavo svoju frustráciu

Ak vás raz za čas niekto nevytáča v kancelárii, buď pracujete so svätým Petrom, alebo ste sami svätí. Ale aj keď je frustrácia neoddeliteľnou súčasťou života, je dôležité povedať o tejto frustráciu kolegovi alebo nadriadenému, ktorý sa môže cítiť podobne alebo môže s vami aspoň sympatizovať. Okrem toho, že umožní začať proces nápravy, zabráni vám to zapojiť sa do neproduktívneho a zlomyseľného správania v dôsledku potlačených emócií.

frustracia
pexels.com

10. Ignorujete mäkké zručnosti

V dnešnej ekonomike sa môže zdať, že je to všetko o tvrdých zručnostiach: matematike, technike, štatistike atď. Ale aj keď sú určite kľúčové pre pokrok v niektorých oblastiach, nemali by sme ich zdôrazňovať do tej miery, že zabúdame na mäkšie interpersonálne zručnosti. Podľa Marcela Roblesa „obchodní manažéri považujú soft skills za veľmi dôležitý atribút“. Zamestnávatelia chcú, aby zamestnanci „mali silné mäkké zručnosti, ako aj tvrdé zručnosti,“ hovorí. Hoci to prvé vás môže dostať do podniku, je to v konečnom dôsledku to druhé, čo vás tam udrží a umožní vám posunúť sa po rebríčkoch úspechu.

11. Príliš veľa premýšľate

S desaťročiami skúseností, ktoré máte za sebou, je čas premeniť niektoré zo svojich ťažko vybojovaných vedomostí o osvedčených postupoch vo vašom odbore na automatické návyky. „Identifikácia ziskových pracovných návykov a ich dodržiavanie vedie k úspešnej kariére,“ píše profesorka Catherine Joseph. Okrem toho znižuje námahu pri práci tým, že viac zaťažuje autopilota. „Človek môže pracovať inteligentnejšie bez toho, aby pracoval tvrdšie,“ vysvetľuje Joseph.

12. Nevysvetľujete, prečo sa hneváte

Toto je pre dámy. Štúdia publikovaná v Psychological Science zistila, že zatiaľ čo muži, ktorí prejavovali hnev na pracovisku, boli obyčajne tolerovaní, ženy boli označené za príliš emotívne. Stále však existuje niečo, čo môžu ženy urobiť, aby zmiernili účinky svojho hnevu. Podľa tej istej štúdie „poskytnutie dôvodu hnevu odstránilo rodovú zaujatosť“. Inými slovami, keď bola príčina niekoho hnevu vysvetlená svojmu okoliu – namiesto toho, aby dotyčný len vyjadrovali hnev samotný –, s hnevom sa zaobchádzalo rovnako, či už pochádzal od muža alebo ženy. Takže sa kľudne hnevajte, len nezabudnite vysvetliť prečo.

13. Rušíte kolegov

Takmer každá kancelária má nejakú formu spoločného rozhovoru. Zvyčajne je to komunikácia so spolupracovníkmi o projektoch, obede alebo iných záležitostiach na pracovisku. Niekedy sa to však môže zdať zábavné zdieľať vtipy s kolegami v kancelárii. Podľa štúdie v Computers in Human Behavior však nie každému tieto vtipy pripadajú byť také vtipné. Nielenže je komunikácia vnímaná ako „oveľa menej bohatá“ ako bežná konverzácia, ale príjemcovia často považujú „jej rušivý charakter za nespravodlivý“. Nechajte si memečká mačky pre seba – môžu počkať.

praca
pixabay.com

14. Ste pesimistický

Pozitivita je nákazlivá. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Management zistila, že „nádej a tiež optimizmus“ prispievajú k pozitívnym výsledkom na pracovisku. Pohľad do polovice plného pohára nielen rozjasní váš deň, ale prispeje k celkovému výsledku. Iste, niekedy to môže byť ťažké, ale vzhľadom na jeho účinnosť to môže byť aj v popise vašej práce.

15. Pochybujete o sebe

Nie je úplne pravda, že to, že si myslíte, že môžete, ešte neznamená, že môžete. Ak si myslíte, že nemôžete, určite nemôžete. Psychologický výskumník z Georgia Tech zistil, že u starších pracovníkov, ktorí sa nedokázali naučiť nové zručnosti, „faktorom bol pokles sebavedomia.“ Pretože o sebe pochybovali, pracovníci sa často zdržali čo i len pokusu o „učenie a rozvoj zručností relevantných pre kariéru“.

16. Ste závistlivý

Každý vie, že závisť je jedným zo siedmich smrteľných hriechov. Ale ak vás večný hnev nedokáže prinútiť zbaviť sa tohto zvyku, zvážte to. Závisť je totiž aj neproduktívna. Podľa vedcov z University of Kentucky „závisť priamo a negatívne súvisela s výkonom skupiny“.

Keď si členovia skupiny navzájom závidia, práca je ovplyvnená „zvýšeným flákaním a zníženou potenciou a súdržnosťou skupiny“. Zvážte teda, aké dobré to v práci máte a spomente si na všetko, čím ste požehnaní – a prestaňte sa sústrediť na ostatných.

17. Zostávate v práci, ktorú nemáte radi

Prestaňte zotrvávať v pozícii, ktorá vás nerobí šťastnými – nielenže vám to ničí náladu, ale aj kariéru. Podľa výskumu publikovaného v časopise Journal of Business and Psychology sa „zamestnanci, ktorí sú nespokojní, zapájajú sa do kontraproduktívnejšieho správania“. Takže vaše zamestnanie — ak je neuspokojivé — vás aktívne zhoršuje vo vašej práci.

Zdroj: bestlifeonline.com, pexels.com

žiadne príspevky na zobrazenie