Prečo je v dnešnej dobe toľko príjemných a krásnych žien single?

0
Prečo je v dnešnej dobe toľko príjemných a krásnych žien single?

Na portáli Quora bol nedávno uverejnený tento príbeh:

„Moja kolegyňa je žena vašich snov. Je šikovná a vo svojej práci vynikajúca. Aj jej výzor je neprehliadnuteľmý, má dokonalé vlasy, zuby a postavu. Do práce sa oblieka ako bohyňa.

Je to vždy dobre naladený a šťastný človek. Každého kolegu v práci víta s úsmevom a veselým „Ahoj!“ Ku mne je tiež viac než slušná.

V skutočnosti je perfektná. A je tu, slobodná a „dostupná“ vo veku 35 rokov. „Prečo je stále slobodná?“ – šepkajú si moji kolegovia. „Ona je tak krásna! Mohla by sa vydať za kohokoľvek!“

„Je príliš vyberavá! Tá krása nebude trvať večne! Asi s ňou niečo nie je v poriadku. Muži ju asi nedokážu zniesť alebo tolerovať!“ – hovoria iní.

Prečítajte si: Ako a kde nájsť láksu a muža na vzťah?

Premrhá mladosť?

Vydaté kolegyne jej pripomínajú, že jej tikajú biologické hodiny a už dlho nebude plodná. Premrháva svoju mladosť a prichádza v živote o príliš veľa.

Potrebovala svetu dokázať, že je žena a na to existuje len jeden spôsob. Nikto sa neobťažoval počúvať skutočný dôvod jej rozhodnutia byť single: byť nezávislá.

Zatiaľ mám všetko, čo potrebujem. Nepotrebujem, aby ma iná osoba dopĺňala alebo podporovala. Som šťastná a naplnená. Možno stretnem niekoho, kto ma urobí šťastnejšou ako som dnes. Zatiaľ si budem užívať to, čo mám dnes,“ povedala mi raz.

Je slušná a šťastne slobodná a je to jej voľba.

Druhý príbeh hovoríl toto:

„Moja krásna kamarátka bola celý život single. Medzitým ja som tiež ostal sám po niekoľkých zlých rozchodoch, vzťahoch a úletoch.

V neformálnom rozhovore po pár pivách o štvrtej ráno som sa jej spýtal, prečo zostáva stále slobodná. Udivuje ma, že takú úžasnú osobu, ako je ona, stále nikto nezbalí. Vždy bola spoločenská, priateľská a milá k ľuďom. „Nuž, väčšina chlapov ma neoslovuje kvôli vzťahom,“ odpovedala.

Uvedomte si, že bola nádherná, aj keď bola pripitá s rozmazanou maskarou a strapatými vlasmi. Žiarivá pleť, krásny úsmev, skvelé telo, pekná osobnosť, skvelá kariéra.

„Prečo? Ja by som…“

Odfrkla si. „Hlúposť. Chcú sa so mnou len vyspať. A potom s tým skončia.“ Inými slovami, častejšie dostáva návrhy na sex ako na skutočné, zmysluplné vzťahy.

Prečítajte si: Single život vôbec nie je na škodu, má kopec výhod

V tej chvíli mi bolo z toho naozaj smutno. Dobre, že zabudla na čokoľvek, o čom sme sa na druhý deň ráno rozprávali.

Takže tu to máte. Ďalším dôvodom, prečo sú príťažlivé dievčatá slobodné, je to, že muži predpokladajú, že nie sú ideálne na manželstvo, alebo nie sú dosť dobré na to, aby sa stali manželkami. Niektorí muži predpokladajú, že sú len trofejou.

Keď ste pekná, vaša krása je neustále v tieni všetkého ostatného (vzdelanie, osobnosť, rodinné zázemie, peniaze, zamestnanie).

Niektorí chlapi sa vzdajú aj bez toho, lebo si myslia, že tieto dievčatá sú mimo ich ligy. Možno ich len zastrašujú krásne, slobodné ženy. Možno si niektorí muži myslia, že sú mimo ligy, pretože sú krásne. Zvyšok predpokladá, že pekné dievčatá sú majú vysoké nároky na „údržbu“.

Pre dobre vyzerajúce dievčatá je ťažké nájsť lásku, pretože niektorí veria, že sexy dievčatá nemajú čo ponúknuť okrem svojej krásy. Krása zároveň s inteligenciou sa zdá byť príliš dobrá na to, aby to bola pravda. Možno.

A do tretice ešte jeden príspevok z Quory:

Dôvod, prečo sú single, nemá nič spoločné s ich krásou. Súvisí to skôr s tým, ako spoločnosť vníma ženy. Ženy sú oceňované na základe ich vzhľadu, ktorý určuje ich hodnotu, nie ich inteligenciu alebo prínosu pre ľudstvo.

Takže keď inteligentná krásna žena, ktorá je úspešná v rámci svojej kariéry, natrafí na muža, ktorý si ju váži len pre jej vzhľad a nie to, čo v živote dokázala, je to pre ňu úbohé. Každá žena sa nechce zobudiť pred mužom, ktorý ju nerešpektuje alebo sa k nej správa len ako k trofeji.

A odpoveď jednej zo žien:

Mám 39 rokov, som už mnoho rokov single a ľudia okolo sú prekvapení, prečo som stále single. Keď stretnem nových ľudí a oni sa dozvedia, že som single, vždy príde prekvapený pohľad a otázka: „Och, nevyzeráš, že si single! Myslel som, že si zadaná alebo vydatá!“

Som vysoká, štíhla žena s peknými črtami tváre, dlhými vlasmi a mám dobrú postavu.

Vlastním dom a jazdím na značkovom aute. Moji priatelia mi povedali, že muži ma vnímajú ako: bohatú a nezávislú, materialisticky založenú, že mám vysoké náklady na údržbu a že asi som vydržiavanou milenkou nejakého boháča.

Takto ma ľudia vnímajú, ale nie som taká, ako si myslia, že som. Myslím, že vyššie uvedené sú dôvody, prečo ma muži nechcú osloviť. Vyššie uvedené charakteristiky sú priamym opakom môjho skutočného ja.

Mnoho krásnych žien je stále slobodných, pretože:

Muži predpokladajú, že majú veľa nápadníkov alebo už majú vzťah. Nechcú strácať čas na pretekoch kvôli tej istej žene.
Muži si myslia, že s krásnymi ženami sa ťažko žije. Muži si myslia, že to bude vyžadovať veľa úsilia a času. Preto sa radšej rozhodnú dvoriť priemerne vyzerajúcej žene, ktorá je možno jednoduchšia na dosiahnutie a čelia pri nej menšej konkurencii.

Krásne sa vždy spája s „materialistickým“…toto je smutná spoločenská stigma. Muži si myslia, že krásne ženy sú náročné na údržbu, a preto sa k nim neodvážia priblížiť
Muži sa obávajú, že vzťah nevydrží, pretože krásne ženy majú tendenciu mať veľa nápadníkov (či už vo vzťahoch alebo mimo nich).
Muži si vždy myslia, že krásne ženy sú hlúpe. Nevedia, že existuje veľa krásnych žien, ktoré sú úspešnejšie ako muži.

Zdroj: quora.com

Ohodnoťte článok

5

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu