Ženy, nezúfajte: Single život vôbec nie je na škodu, má množstvo výhod

0
Ženy, nezúfajte: Single život vôbec nie je na škodu, má množstvo výhod

Život nám dáva rôzne lekcie a často nám privádza do cesty ľudí, ktorí nás majú čosi naučiť. Nie je nič zvláštne na tom, ak žena alebo muž skončili vo viacerých vzťahoch. Niekedy to jednoducho nevyjde. A niekedy je zase lepšie zostať single. Samoty sa netreba báť, ani sa za ňu hanbiť. Práve naopak, dokáže byť veľmi prínosná.

Možnože sem-tam máte v sebe zvláštny pocit, keď vidíte, ako sú ulice preplnené zadanými ľuďmi a premýšľate, prečo to vám jednoducho ešte nevyšlo. Prípadne nie ste vo vlastnej koži, keď je každá vaša kamarátka z partie už zadaná. A viete čo? Kašľať na to.

Zdroj: Unsplash.com

Ste pre seba prioritou

Každý z nás je strojcom vlastného šťastia a to, že aktuálne nemáte svoju polovičku, neznamená, že by ste sa nemohli cítiť rovnako naplnene. Práveže ste na tom lepšie ako zadaní ľudia, ktorí nemusia mať vo väčšine prípadov čas pre samých seba. Buď niečo neustále riešia so svojimi partnermi, prispôsobujú im svoje plány a niekedy to medzi nimi aj kvalitne zaškrípe. Vy sa medzitým môžete vybrať na výlet, sama si určiť, akým smerom sa bude uberať váš deň a čo je to najdôležitejšie, môžete sa plne sústrediť iba na seba, svoju budúcnosť, kariéru…na čo si len zaumienite.

Ak by ste sa ešte niekedy stretli so stereo typizáciou, že single život je „nič“ oproti tomu partnerskému, zamyslite sa, prečo vám to daná osoba hovorí. Nie je tu troška možnosť, že vám v kútiku duše závidí? Bohvie, kedy ju partner naposledy zobral na rande, kedy spoločne spoznávali pre nich neznámu krajinu a či náhodou pre ich vzťah neobetovala veľa.

Nebuďte zúfalé

Je možné, že po podobne útočných rečiach by ste sa cítili osamelo a zrazu by ste zatúžili po istej pozornosti. To však nie je správne. Nemali by sme ísť do vzťahu preto, aby sme naplnili isté potreby a zbavili sa pocitu samoty. Ak by ste si za týmto účelom niekoho našli, cítili by ste sa ešte prázdnejšie. Naopak, keď sa začnete sústrediť skutočne iba na seba a budete sa ešte viac spoznávať, vtedy vám príde tá správna osoba do cesty. Áno, je to fráza, ktorú ste zrejme počuli už miliónkrát, ale je to tak. Ono je to celkom paradox, pretože láska si nás nájde práve vtedy, kedy sme zaľúbení do single života a neočakávali by sme ju ani náhodou.

Zdroj: Unsplash.com

Ak si užívate svoju vlastnú slobodu a láska vás ešte nenavštívila, nezúfajte. Web Insider dokonca informoval, že byť single má svoje prínosy aj z vedeckého hľadiska. Portál sa odvoláva na viaceré štúdie:
1. Nezadaní ľudia sú zdravší.
2. Dokážu lepšie hospodáriť s peniazmi a majú čas premýšľať na životom.
3. Single ľudia sú sebestační a môže sa im lepšie dariť v práci.
4. Sú vystavení menšiemu stresu a stíhajú sa venovať aj svojim najbližším.

Zdroj: Insider

Zdroj foto: Unsplash.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu