Prieskum vegetariánskych reštaurácií: Ako dopadla Bratislava?

0
Prieskum vegetariánskych reštaurácií: Ako dopadla Bratislava?

Viete, čo je Veganuary? Veganuary je každoročná výzva organizovaná britskou neziskovou organizáciou, ktorá propaguje a vzdeláva o vegánstve. Povzbudzuje ľudí, aby nasledovali vegánsky životný štýl počas mesiaca január.

V minulom roku sa účasť na Veganuary zvýšila o 28 % – viac ako pol milióna ľudí na celom svete sa počas januára 2021 rozhodlo zmeniť svoje stravovanie a znížiť príjem mäsa, či už prostredníctvom vegánstva alebo vegetariánstva.

Keďže je Veganuary 2022 hneď za rohom, experti z Uswitch.com chceli nájsť najlepšie európske hlavné mestá pre život vegetariánov. Analýzou priemerného hodnotenia vegetariánskych reštaurácií v každom európskom hlavnom meste môžete odhaliť, kde sa vegetariáni majú najlepšie!

Bratislava má desiate najlepšie hodnotené vegetariánske reštaurácie v Európe

Napriek len nedávno rastúcej popularite vegetariánstva má Bratislava 10. miesto s najvyšším hodnotením vegetariánskych reštaurácií v Európe. Dosiahla hodnotenie 8,61/10 – skóre o 2 % vyššie ako v iných „hlavných mestách jedla“, čím predbehla napríklad Rím (8,41/10).

https://www.uswitch.com/mortgages/guides/best-foodie-capitals/

Vegetariánske hotspoty Európy

S priemerným vegetariánskym hodnotením 8,85/10 je Belehrad v Srbsku európskym hlavným mestom najvhodnejším pre vegetariánov! Priemerná cena jedla v tomto východoeurópskom hlavnom meste je len 15,98 EUR, čo je o 32 % lacnejšie ako v hlavné mesto Malty, Valletta, ktoré skončilo na druhom mieste.

S celkovým počtom 381 reštaurácií, z ktorých si môžete vybrať, budú vegetariáni v Belehrade naozaj mať z čoho vyberať. Na druhom mieste je maltské hlavné mesto Valletta, ktoré má hodnotenie vegetariánskych reštaurácií 8,84/10.

Napriek tomu, že priemerná cena jedla je o niečo drahšia ako v Belehrade, hlavné mesto Stredomoria má na výber 1201 vhodných reštaurácií, čo je 11. miesto spomedzi všetkých analyzovaných hlavných miest!

Ako vyzerá farebná paleta jedla v jednotlivých štátoch?

Malta, pixabay.com

Na treťom mieste je Zahreb

Hlavné mesto Chorvátska, Záhreb, s 264 vhodnými reštauráciami, je na treťom mieste s priemerným vegetariánskym hodnotením 8,78 z 10. Avšak napriek množstvu možností je priemerná cena za jedlo v jednej z týchto vysoko hodnotených vegetariánskych reštaurácií je siedmy najdrahší v Európe, 32,48 eur.

Východoeurópske hlavné mesto Albánska, Tirana, obsadilo štvrté miesto s priemerným hodnotením 8,76/10 pre ich vegetariánske reštaurácie. Nielen, že toto hlavné mesto ponúka niektoré z najlepších vegetariánskych reštaurácií na celom kontinente, ale je to aj najvyššie hodnotené hlavné mesto v Európe, čo sa týka brunch reštaurácií, a má neuveriteľných 8,95/10.

Zahreb, pixabay.com

Fínski vegetariáni sa tak dobre nenajedia

Helsinki vo Fínsku sú najnižšie hodnoteným európskym hlavným mestom pre vegetariánske reštaurácie. S hodnotením 8,08/10 pre ich vegetariánske reštaurácie skončilo hlavné mesto Fínska Helsinki na poslednom mieste s ich vegetariánskymi reštauráciami.

Napriek tomu, že 11 % ich populácie tvoria vegetariáni, čo je štvrtá najpočetnejšia vegetariánska populácia v Európe, reštaurácie v porovnaní s nimi nie sú na tom najlepšie.

žiadne príspevky na zobrazenie