Rebríček Top 20 influencerov Slovenska podľa časopisu Forbes

0
Rebríček Top 20 influencerov Slovenska podľa časopisu Forbes

Od módy a fitness po cestovanie a životný štýl, influenceri sa stali mocnou silou v digitálnom prostredí, pretvárajúc tradičné predstavy o sláve a marketingu.

Influenceri sú tvorcovia obsahu, ktorí využívajú platformy sociálnych médií, ako sú Instagram, YouTube, TikTok a blogy, na zdieľanie svojich vášní, odborných znalostí a každodenného života so svojimi sledovateľmi. To, čo ich odlišuje, je ich schopnosť spojiť sa s publikom na osobnej úrovni.

Na rozdiel od tradičných celebrít, influenceri nemusia byť nevyhnutne herci, hudobníci alebo športovci. Môžu to byť odborníci v špecializovaných odvetviach, nadšenci životného štýlu, cestovatelia alebo jednoducho jednotlivci s jedinečným a pútavým príbehom, o ktorý sa môžu podeliť.

Top influenceri na Slovensku

Magazín Forbes sa podelil s novým rebríčkom Top 20 influencerov Slovenska, ktorý už piatykrát zostavil magazín Forbes v spolupráci s agentúrou GroupM.

Na prvom mieste tohtoročného rebríčka sa umiestnil kondičný tréner Maroš Molnár, po ňom nasleduje cestovateľ Milan Bardún, známy ako Milan Bez Mapy, a trojicu uzatvára podcaster Denis Kováč, člen tohtoročného rebríčka Forbes 30 pod 30 a autor podcastu Mozgová atletika.

Maroš Molnár

Do rebríčka sa aj tento rok prebojovalo viacero nováčikov, vrátane herca Braňa Deáka, trénera Janyho Landla či komentátora Formule 1 Števa Eiseleho.

Rebríček nezohľadňuje primárne počet sledovateľov influencerov na sociálnych sieťach ako sú Facebook, Instagram, TikTok a ďalšie, ale predovšetkým ich schopnosť podnietiť svojich fanúšikov ku kúpe produktov. Rebríček je teda odrazom toho, ktorí slovenskí influenceri majú pre firmy najväčší marketingový potenciál.

Rebríček Top influenceri 2023

Dvadsiatka osobností, ktorá najviac ovplyvňuje naše rozhodnutia v rôznych oblastiach.

1. Maroš Molnár, kondičný tréner

2. Milan Bez Mapy – Milan Bardún, bloger

3. Mozgová atletika Denis Kováč, podcaster

Adriana Poláková

4. Adriana Poláková, cukrárka a podnikateľka

5. Robert Krause, neuropsychológ a pedagóg

6. Garáž.tv – Rasťo Chvála, recenzent áut

7. Veronika Cifrová Ostrihoňová, moderátorka

8. Táňa Pauhofová, herečka

9. Monika Hilmerová, herečka

10. Zuzana Vačková, herečka, dabérka a pedagogička

Robert Krause

11. Natália Pažická, greenfluencerka, aktivistka

12. Braňo Deák, herec

13. Petra Vlhová, lyžiarka

14. Vedátor alias Samuel Kováčik, teoretický fyzik

15. Alexandra Laura Godályová, vlogerka

16. Dejepis inak alias Sandra Sviteková, youtuberka

17. Marek Fašiang, herec, dabér a podnikateľ

Natália Pažická

18. Denisa „DeDe“ Vyšňovská, content creator

19. Števo Eisele, komentátor

20. Jany Landl, fitness tréner

Metodológia

Na základe dopytovania vyše 18 500 respondentov vo veku 15 až 40 rokov vznikol ranking 260 slovenských influencerov a celebrít založený na technike dopytovania CAWI (Computer Assisted Web Interviewing), pri ktorej respondenti vypĺňajú elektronický prieskumný dotazník. Tohtoročný rebríček najvplyvnejších Slovákov vzišiel spomedzi influencerov, ktorí majú na Instagrame a/alebo YouTube a/alebo Facebooku a/alebo TikToku minimálne 45 000 sledujúcich/odberateľov (môže byť aj kombinovane), ktorí nadväzujú komerčné spolupráce s cieľom zarábať peniaze, prípadne majú podľa odborníkov potenciál, aby ich značky oslovili na spoluprácu, a ktorí zároveň majú znalosť vyššiu ako 6 percent.

Súčasť rebríčka netvoria tí známi Slováci, ktorých značky alebo firmy pôsobiace na slovenskom trhu z rôznych dôvodov (napríklad finančných) neoslovujú ako tváre svojich kampaní.

Zdroj: https://www.forbes.sk/lists/rebricek-top-slovenski-influenceri-2023/

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu