Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien

Druhá adventná nedeľa je za nami a my vám opäť prinášame zopár tipov. Prvé tri najúspešnejšie ženy roku 2018, aké videá boli najpopulárnejšie na youtube, aké trhy sa oplatí navštíviť, tip na handmade tvorbu a divadlo.

1. Americký časopis Forbes vyhlásil rebríček najvplyvnejších žien za rok 2018. Kto sa ocitol na prvých troch miestach? Nemecká kancelárka Angela Merkelová obhájila svoje minuloročné prvé miesto. Britská premiérka Theresa Mayová sa umiestnila na druhej priečke. Tretie miesto patrí predsedkyni Medzinárodného menového fondu, francúzska politička Christine Lagarde.

2. Už v sobotu, 15. decembra sa uskutoční charitatívna akcia – zbierka na modernizáciu a renováciu Kliniky detskej oftalmológie na bratislavských Kramároch. Môžete prispieť aj vy – stačí, ak od 15.00 hod. prídete na Hviezdoslavovo námestie pri klzisku a u hostesky z charitatívneho projektu Farebné nemocnice si za 2 eurá kúpite známy balzam od Oriflame. Výťažok z predaja pôjde na vynovenie kliniky, ktoré sa uskutoční v priebehu roka 2019. Charitatívny projekt Farebné nemocnice je projektom značky švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame. Na Slovensku bolo vďaka nemu zmodernizovaných už 12 detských oddelení v rozličných slovenských nemocniciach.

3. Dni Vianoc v bratislavskej Inchebe pokračujú a tento rok sú ladené do ľudového motívu. Pestrú ponuku nápadov na vianočné darčeky od 300 výrobcov z celého Slovenska tu dopĺňajú výrobky slovenských remeselníkov a tvorcov ručne vyrábaných vecičiek. Práve v ich tvorbe tento rok dominuje veľmi obľúbený slovenský folklór. Dni Vianoc potrvajú do 19. decembra a vstupné je iba 2 EUR.

Dni Vianoc v Inchebe
Dni Vianoc v Inchebe

4. Čo tento rok letelo na slovenskom YouTube? V nehudobných videách zvíťazil SEPAR & SEPRP – KPR – Baštrng Michal Kubovčík. Raper Separ v ňom vysvetľuje základné postupy pri oživovaní človeka, ak dôjde k náhlemu zastaveniu srdca či dýchania. V hudobných sa ocitol na prvej priečke KALI – Nejsom ten pravý. V globálnom rebríčku nehudobných videí figuruje na úžasnej tretej priečke jeden z najúspešnejších amerických youtuberov Dávid Dobrík, ktorý pochádza zo Slovenska.

5. Tip na muzikál: MAMMA MIA! Tento muzikál predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení. MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, ktoré sú skvelo prepojené s dojímavým a vtipným dejom: dvadsaťročná Sophia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej mladej slobodnej matky Donny. A to všetko je rámcované krásami čarovného gréckeho ostrova. Predstavenie sa hrá na Novej scéne a v hlavných úlohe môžete vidieť Katarínu Hasprovú v alternácii so Soňou Norisovou.

6. Tenistka Dominika Cibulková zverejnila na sociálnych sietiach list, v ktorom sa podelila o svoju veľkú novinku: „Milí priatelia, chcem sa s Vami podeliť o novinku, ku ktorej som dlho smerovala a teraz sa stáva skutočnosťou. Ak očakávate, že vyhlásim, že končím s kariérou alebo som tehotná, tak ešte nie :) A teraz tá novinka: s talentovanou spisovateľkou Andreou Coddington, ktorá ma pozná dlhé roky pracujem na svojej knihe. Nebude to žiadna tenisová biblia, ale bude taká ako ja. S mojou láskou k tenisu, mojimi úspechmi, pádmi, ťažkými rozhodnutiami, kritikou, krásnymi víťazstvami, vášňou pre módu, rodinou, láskou. Bude to môj život,…“

7. Tip na handmade: Exkluzívne diáre z dielne Eriky Borčíkovej, ktorá má internetový obchod na portáli sashe.sk s názvom Erinka. Páčia sa jej vecičky s ošúchaným vzhľadom, akoby nájdené na povale. Preto je vintage vzhľad v jej tvorbe je zámerný a patrí k jej štýlu.

Prečítajte si aj minulotýždňový výber noviniek

diár
Vintage Diár od Erinka

8. Tip na film: Tiesňové volanie. Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú ženu. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať. Režisér Gustav Möller v svojom prvom celovečernom filme ocenenom na filmovom festivale Sundance Cenou divákov za najlepší zahraničný film, experimentuje s ľudskou predstavivosťou, zmyslami, strachom a presvedčením, že najsilnejšie filmové momenty, sú tie, čo nevidíte.

9. Výskumníci z Pennsylvánskej univerzity sa zaoberali používaním sociálnych médií. Dobrá správa je, že aj pokiaľ ide o sociálne médiá, existuje primeraný čas, ktorý na nich môžete bez problémov stráviť. Podľa výskumu zverejneného v časopise Journal of Social and Clinical Psychology, pokiaľ tento čas neprekročí 30 minút denne, môžete dosiahnuť lepšie výsledky čo sa týka vášho duševného zdravia. Výskum však tiež ukázal, že nadmerné využívanie Facebooku môže prispieť k zvýšeniu depresie a osamelosti. Používanie sociálnych médií môže vytvoriť sociálne porovnanie, čo môže viesť k nižšiemu sebavedomiu.

10. Outfit od Stylist Alexandra

Biznis oufit - koláž Alexandry Vrábelovej
Biznis oufit – koláž Alexandry Vrábelovej

Foto na titulke: Instagram Dominiky Cibulkovej

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu