Rozchod. Ako sa z neho dostať?

1
Rozchod. Ako sa z neho dostať?

Na niektoré ťažké otázky môžeme nájsť veľa odpovedí a napriek tomu, situácia pre nás bude, či stále je – náročná. Čo teda naozaj zaberá na zlomené srdce? Ako sa dokážeme napriek veľkej bolesti dostať z rozchodu?

Moja prvá a myslím, že najdôležitejšia rada je dostať zo seba von bolesť, smútok a sklamanie v úplne prirodzenej podobe. Je to plač. Za slzy sa nikto z nás nemusí hanbiť a je úplne ľudské plakať a byť nešťastný. Nehovorím, že dlhodobo, ale v momente, ktorý je pre nás ťažký a potrebný je to nevyhnutné. Nepotláčaj emócie, netvár sa, že si v pohode, ale plač a hovor o tom. Sľúb si však, že keď sa vyplačeš, už nikdy nebudeš kvôli rovnakej osobe plakať znova. Nikdy.

 

Keď to tak budeš cítiť, nájdi si nejakú novú aktivitu, napríklad šport je najlepší liek na všetko. Hlavne tie endorfíny po. Stretávaj sa s novými ľuďmi, začni sa konečne venovať veciam na ktoré si nemal/a čas, splň si sny a uvedom si, že človek, ktorý odišiel, jednoducho za to nestál a nebol to ten správny človek na celý život pre teba. Ak by bol, nikdy by neodišiel. Začni odznova s láskou k sebe. Tú lásku, ktorú si dávala celé roky partnerovi/partnerke konečne nasmeruj na seba a na svojich blízkych.

Svet neskončil, práve naopak, začal. Bola to len istá kapitola tvojho života, ktorú je na čase zavrieť a pokračovať ďalej. Život je krásny, ale zároveň krátky a preto by sme nemali zostať zaseknutí na medziposchodí, ale žiť ďalej, lebo druhá šanca už nebude a čas vrátiť späť nevieme.

Prečítajte si aj: Ako nájsť lásku a vzťah?

Nemôžeš sa trápiť donekonečna a zahodiť najlepšie roky svojho života, zahodiť prítomnosť a okamihy, ktoré sa už nezopakujú.

Ver tomu, že keď to budeš najmenej čakať, láska príde v tej najideálnejšej podobe. Ver tomu, že Boh pozná dôvod na každé naše trápenie. Dovtedy sa sústreď na lásku k sebe, na svoj život a život ľudí okolo teba. Niekedy nám pomôže aj to, že pomôžeme niekomu inému, nezištne, len tak. Pretože to, čo dáš, sa ti vždy skôr, či neskôr niekoľkonásobne vráti.

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu