Rozišli ste sa, no stále v niečo dúfate? 3 znaky, že je na čase pohnúť sa ďalej

0
Rozišli ste sa, no stále v niečo dúfate? 3 znaky, že je na čase pohnúť sa ďalej
Zdroj: Annie Spratt/Unsplash.com

Neexistuje azda náročnejšia téma ako medziľudské vzťahy. A to najmä vtedy, keď to nefunguje alebo ste pocítili bolesť zlomeného srdca. V takých momentoch sa zdá, že to nikdy neprejde, nikdy nebudete ľúbiť nikoho ako jeho a pod. 

Je úplne pochopiteľné, že si po rozchod idete oči vyplakať a stále na neho myslíte. Je to práveže veľmi prínosné, pretože v sebe aspoň nič nepotláčate. Rovnako pochopiteľné je, že stále dúfate, že sa vám ozve a skúsite to dať znova dokopy. V niektorých prípadoch však môže ísť iba o fantáziu a už sa jednoducho znova nestretnete. Dokedy treba čakať a dúfať, že sa veci pohnú vpred? Coach Cole Zesiger, ktorý sa špecializuje na rozchody a ako ich prekonať, uviedol tieto tri znaky. Po nich by ste už naozaj nemali dlho čakať na zázrak.

Nie ste dlho v kontakte

Mnoho odborníkov odporúča, aby ste po rozchode spolu vôbec nekomunikovali. Počas niekoľkých mesiacov si uvedomíte, čo chcete a druhej osobe môžete naozaj chýbať. Preto sa vám znova ozve. Avšak, ako dlho treba čakať? Ak nekomunikujete spolu už vyše šesť mesiacov, je na čase posunúť sa ďalej. Nie je vylúčené, že by sa predsa len neozval, ale dokedy sa plánujete trápiť? Za ten čas môžete stretnúť niekoho nového a zažiť krásne momenty.

Nezatvárajte oči pred pravdou

Ten vzťah skončil z nejakého dôvodu a mohlo ich byť pokojne aj viac. Keď sú ľudia od seba, zrazu vidia len to dobré, len tie pekné spomienky, no treba spomínať aj na to zlé. Hlavne ak ste sa ocitli v nezdravom alebo toxickom vzťahu, ktorý by vás časom zaručene zničil. Nedokážeme zmeniť druhého človeka. Ten by sa zmenil iba kvôli sebe a hlavne, keby to naozaj chce. Vy však môžete zmeniť to, ako sa k tejto situácii postavíte a zamyslíte sa, kam vás to celé môže posunúť.

Keby sa vám dotyčný aj ozval, pozorne sledujte spôsob, akým s vami komunikuje. Hovorí iba, že mu chýbate? To nie je žiadna dôležitá informácia. Hovorí, že si uvedomil svoje chyby, zlé vlastnosti a je pripravený na sebe zapracovať? Medzi týmito postojmi je veľmi veľký rozdiel.

Majú niekoho nového

Ak si už krátko po rozchode našli niekoho nového a sú spolu dlhšie ako tri mesiace, uzavrite navždy za sebou túto kapitolu. Zaslúžite si lásku a keď jej budete otvorená, môžete ju stretnúť kedykoľvek.

žiadne príspevky na zobrazenie