Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

PR ČLÁNKY

Starostlivosť o pleť ako večerný rituál

REDAKCIA
Zdieľať

Starostlivosť o pleť by mala zahrnovať rannú aj večernú rutinu. Večer je nutné pleť zbaviť nečistôt z celého dňa, preto by ste večernú rutinu v starostlivosti o pleť nemali zanedbávať. Ako postupovať pri čistení pleti?

Krémy, séra, oleje, toniká a mnoho ďalších prípravkov sa stali súčasťou každodennej rutiny v starostlivosti o pleť. Ráno by sme tvár mali pripraviť na celý deň, večer jej zase dopriať očistu a hĺbkovú výživu. Starostlivosť o pleť neradno zanedbávať a dať si poriadne záležať najmä na čistení pleti, a večer to platí dvojnásobne. Ako na to?

1.      Krok – odličovanie

Ak ste počas dňa mali na sebe mejkap, zo všetkého najskôr je potrebné ho odstrániť. Pre suchú pleť sú vhodnejšie odličovacie mlieka, ktoré nevysušujú, pre citlivú pleť zase použite hydrofilný olej, ktorý vytvorí jemnú penu a zbaví vás aj vodeodolného mejkapu.

2.      Krok – čistenie

Ak ste pleť zbavili zbytkov mejkapu, je dobré ju ešte dočistiť pleťovou vodou, čistiacim gélom alebo penou. Raz či dvakrát do týždňa použite aj peeling, ktorý vám pomôže zbaviť pleť suchou vrstvy pokožky a odumretých buniek.

Po každom čistení pleti tvár opláchnite vodou (mala by byť ideálne vlažná, nikdy nie horúca ani ľadová) a osušte tak, že budete prikladať na tvár najlepšie bavlnený uterák.

Prečítajte si aj: 10 potravín s priaznivým vplyvom na pleť

3.      Krok – tonizácia

Po vyčistení pleti prichádza na rad pleťové tonikum. To udržuje v pleti rovnováhu pH a sťahuje póry. Tonikum je navyše základ pre hydratáciu pleti, zjemnenie a prípravu pleti na ďalšiu výživu.

4.      Krok – sérum

Po tonizácii je čas dodať pleti výživu, vitamíny a energiu. Sérum voľte podľa toho, čo chcete pokožke dodať za výživu a aký problém chcete riešiť. Na trhu nájdete séra vitamínu C, retinoly na boj proti vráskam, niacinimid či kyselinu hyalurónovú pre intenzívnu hydratáciu a mnoho ďalších.

5.      Krok – očný krém

Okolie očí je veľmi citlivé, preto by ste sa mali vyhnúť nanášaniu bežných pleťových prípravkov na túto oblasť. Siahnite radšej po očnom kréme, ktorý jemne vmasírujte do pokožky poklepávaním bruškami prstov.

6.      Krok – nočný krém

Na záver celej rutiny aplikujte na tvár nočný krém, ktorý pleť hydratuje. Vhodné sú aj pleťové oleje, ktoré sa nanášajú na vlhkú pleť, čím v pokožke „uzamknú“ hydratačné zložky.

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X