Tieto tri vecí zhoršujú pandémiu koronavírusu, vraví doktor Fauci

0
Tieto tri vecí zhoršujú pandémiu koronavírusu, vraví doktor Fauci
en.wikipedia.org

Známy americký lekár a imunológ doktor Anthony Fauci nedávno opísal tieto tri veci, kvôli ktorým bude COVID v Amerike, a pravdepodobne aj inde vo svete, ešte horší. Kvôli týmto veciam a teda podľa neho spôsobia prudký nárast ochorení.

USA zaznamenali v posledných týždňoch nárast prípadov s koronavírusom, ktoré sa podľa najvyššieho lekára v krajine, Anthonyho Fauciho, budú ešte zvyšovať. Riaditeľ Národného ústavu pre alergie a infekčné choroby sa v nedeľu 27. decembra predstavil v CNN, aby sa porozprával s moderátorkou Danou Bash o súčasnom stave pandémie v USA.

V rozhovore sa Dana Bash opýtala Fauciho, či súhlasí s varovaním novozvoleného prezidenta Joe Bidena, že „najtemnejšie dni v našom boji proti COVID sú pred nami.“ Doktor Fauci potvrdil, že súhlasí. „Keď sa zaoberáte základnou hodnotou 200 000 nových prípadov denne a približne 2 000 úmrtiami za deň, s počtom hospitalizácií viac ako 120 000, sme skutočne vo veľmi kritickom bode,“ varoval.

Päť vecí, vďaka ktorým sa môžete vyhnúť koronavírusu alebo ho lepšie prekonať, nájdete v tomto článku.

Tu sú tri dôvody, prečo bije na poplach, že sa pandémia ešte zhorší:

en.wikipedia.org/

1. Vianočné cestovanie

Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vyzvali Američanov, aby zostali na sviatky doma. „Cestovanie môže zvýšiť pravdepodobnosť na získanie a šírenie COVID-19,“ radí ich web. „Letiská, autobusové stanice, vlakové stanice, verejná doprava, benzínové pumpy a odpočívadlá sú miesta, kde môžu byť cestujúci vystavení vírusu vo vzduchu aj na povrchoch.“

Američania však toto varovanie zjavne neuposlúchli. Podľa agentúry AAA malo cez Vianoce vycestovať až 85 miliónov Američanov. Na letiskách sa 23. decembra sa premávalo 1,2 milióna ľudí.

„Určite existuje nebezpečenstvo,“ uviedol Fauci ohľadom cestovania na prázdniny. „Na televíznych obrazovkách vidíte ľudí na letiskách, v preplnených radoch a snažiacich sa zostať v odstupoch, ale je to také ťažké.“

2. Miešanie s ľuďmi mimo vašej domácnosti na Vianoce

Okrem samotného cestovania Fauci poukazuje na to, že ľudia, ktorí cestovali, sa chystajú navštíviť ľudí mimo svojej domácnosti, čo je ďalšia činnosť, ktorú CDC neodporúča. „Osobné stretnutia, na ktorých sa stretávajú členovia rodiny alebo priatelia z rôznych domácností, vrátane študentov vysokých škôl, ktorí sa vracajú domov, predstavujú rôznu úroveň rizika,“ varuje CDC.

„Tvrdé rozhodnutie, že budete tento rok od seba, môže viesť k tomu, že strávite mnoho ďalších rokov so svojimi blízkymi. Tento rok strávte čas s ľuďmi vo vašej vlastnej domácnosti.“ Pokiaľ ide o miešanie domácností, Fauci povedal: „Pokiaľ to neodporúčame, a aj tak sa to stáva, tak sa obávame toho, že ide o skutočnú rizikovú situáciu pre šírenie infekcie.“

Dodal, že keďže nemocnice sa blížia k svojim maximálnym kapacitám a pokušenie je príliš silné na to, aby sa ľudia stretávali počas sviatkov, je USA v kľúčovom bode, ktorý by mohol spôsobiť prudký nárast prípadov.

unsplash.com

3. Situácia sa môže ešte zhoršiť oslavami Nového roka

Podľa Fauciho by aj ďalší sviatok mohol spôsobiť ešte horšie čísla: silvestrovské oslavy, pri ktorých sa ľudia schádzajú s priateľmi a pijú alkoholu, môžu viesť k zlému úsudku.

CDC poznamenáva, že „najbezpečnejším spôsobom, ako osláviť Nový rok, je oslava doma s ľuďmi, ktorí žijú s vami alebo prakticky s priateľmi a rodinou. Zostať doma je najlepší spôsob ochrany seba a ostatných.“ „Dôvod, prečo sa obávam o mňa a mojich kolegov v oblasti verejného zdravia, je ten, že možno uvidíme post-sezónny nárast v zmysle vianočného a novoročného prílivu.

Zdroj: CNN’s State of The Union, bestlifeonline.com, en.wikipedia.org

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu