Tiež máte niekedy pocit, že technológie sú proti vám? Nebojte sa! Tipy, ako pracovať so Zoomom

0
Tiež máte niekedy pocit, že technológie sú proti vám? Nebojte sa! Tipy, ako pracovať so Zoomom
Zdroj: Unsplash.com

Hoci je 21. storočie, nie všetky technológie sú perfektné. Zažila som to na vlastnej koži, keď som mala cez Zoom jedno veľmi dôležité stretnutie. No a čo sa stalo? Samozrejme, že nič nefungovalo tak, ako malo. Je to naozaj nepríjemná situácia a táto platforma dokáže byť komplikovanejšia, než sa zdá. Ale žiadny stres! Prinášame vám návod, ktorý by vám mohol pomôcť.

Ľahko dostupný

Zoom si viete ľahko stiahnuť do svojho počítača, notebooku a mobilu. Funguje pre systém Mac, Windows, Linux, iOS či Android. Takže žiadne obavy, môže sa k nemu dostať naozaj každý.

Sú ale služby, za ktoré by ste si v prípade záujmu museli zaplatiť. Táto platforma má nasledujúce typy: Zoom Basic, Zoom Pro, Zoom Business, Zoom Enterprise.

  1. Zoom Basic je zadarmo a zíde sa vám najmä vtedy, keď si potrebuje len sem-tam takto s niekým zavolať. Ale pozor! Jedno takéto stretnutie nemôže byť dlhšie ako 40 minút. Samozrejme, vždy sa dá začať ďalší hovor a môžete pokračovať v konverzácii.
  2. Zoom Pro by sa zišiel ľuďom, ktorí pracujú s malým tímom ľudí a potrebujú sa často takto spojiť. Videohovory pri tomto type môžu trvať pokojne aj niekoľko hodín. Hostiteľ má okrem toho možnosť ukladať si všetky videá na cloud a vytvárať ID pre opakujúce sa stretnutia.
  3. Zoom Business je určený pre malé a stredne veľké spoločnosti. Podmienkou je, aby tam bolo aspoň 10 hostiteľov. Bonusom je, že dostanú automaticky generovaný prepis, zákaznícku podporu a i.
  4. Zoom Enterprise je stvorený pre veľké spoločnosti a vyžaduje si minimálne 100 hostiteľov. Ponúka však neobmedzené cloudové úložisko alebo účasť až 500 ľudí na jednom hovore.
Zdroj: Unsplash.com

Ako vytvoriť stretnutie

Ak sa chcete iba zúčastniť nejakého stretnutia, nemusíte sa registrovať. Pokojne vám stačí, keď si kliknete na link, ktorý vám poslal hostiteľ alebo zadáte ID stretnutia a heslo. Lenže v opačnom prípade, keby ste boli hostiteľom vy, musíte sa zaregistrovať.

  1. Keď už máte túto časť za sebou, stačí kliknúť na „Schedule“. Nezáleží na tom, či ste prihlásené v aplikácii alebo sa nachádzate na webe danej platformy (mne to ale lepšie funguje práve cez stránku). Potom si určíte, kedy sa bude odohrávať stretnutie a taktiež ako dlho.
  2. Následne je dôležité poslať pozvánky. Existuje na to viacero spôsobov, no najľahšie je každému poslať link. Okrem toho môžete k tomu pripojiť aj ID stretnutia a heslo.

Rada navyše

Vždy si pred stretnutím otestujte svoj mikrofón. Ak by vám to cez počítač alebo notebook nešlo, pripojte sa na stretnutie aj cez telefón a už by to malo fungovať. Skúšala som rôzne riešenia, no aspoň táto alternatíva funguje. Niekedy pomôže, keď napojíte na PC/ notebook slúchadlá s mikrofónom, ale u mňa ani to nefungovalo. Avšak, keď som sa pripojila aj cez telefón, tak už to konečne išlo.

Zdroj: Unsplash.com

Čo vám Zoom ponúka

Chat – umožňuje posielať správy všetkým alebo iba určitej osobe, ktorú si vyberiete.

Nahrávanie stretnutia – možnosť, ktorou disponuje každý typ Zoomu.

Zdieľanie obrazovky – keby potrebujete zdieľať prezentáciu alebo čokoľvek iné, s týmto to hravo zvládnete.

Rozdelenie hovoru (tzv. Breakout rooms) – jeden hovor môžete rozdeliť na viacero miestností a rozprávať sa s každým individuálne.

Čakacia miestnosť – čakajú tam ľudia na stretnutie, kým im nepotvrdíte vstup. Vďaka tomu si zároveň môžete preveriť, kto sa snaží pripojiť k hovoru. Ak by ste pozorovali medzi čakateľmi podozrivý nick a mali by ste podozrenie, že ide o nejaký spam, vďaka čakacej miestnosti ho ani nemusíte pustiť dnu.

Zdvihnúť ruku – keby sa chcel niekto na niečo spýtať, stačí keď takto virtuálne „zdvihne ruku“, vy si to všimnete a necháte mu priestor na reakciu.

 

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Insider, Akčné ženy

Zdroj fotografií: Unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie