Potrebujete zdravú zmenu v spálni? Tipy, ktoré potešia oko aj dušu

0
Potrebujete zdravú zmenu v spálni? Tipy, ktoré potešia oko aj dušu
Unsplash/HOP DESIGN

Kto by sa nechcel vyspať zdravo, kvalitne a plnohodnotne? Aj na toto myslia reťazce, ktoré ponúkajú nábytok či doplnky. Známa švédska firma sa teraz dokonca zamerala priamo na zdravé a príjemné prostredie na spánok.

S augustovými novinkami prichádza do ponuky IKEA množstvo výrobkov, s ktorými si vytvoríte zdravé a príjemné prostredie na spánok.

Spálňa by mala byť oázou pokoja a odpočinku, v ktorej máme iba funkčné vybavenie. To ale nie je vždy možné, najmä, ak žijeme v malých priestoroch, ktoré potrebujeme využívať na maximum.
Ak doma bojujete o každý centimeter, potrebujete šikovný nábytok, ktorý zvládne viac úloh naraz.

FOTO: Martina Beňová

Aké sú najnovšie tipy?

# Dobre poslúži nová posteľ so zabudovaným úložným priestorom.
# Knižku, pohár s vodou a všetko ostatné, čo potrebujete mať poruke, môžete odložiť na praktický nočný stolík.
# S tlmením hluku a udržiavaním tepla v miestnosti zas pomôže nový koberec, napríklad s retro dizajnom.
# Dôležitým faktorom je aj svetlo a pokoj. Väčšina ľudí potrebuje na zaspávanie absolútne ticho a tmu. Ak máte deti, ktoré nemôžu zaspať v úplnej tme, využite lampu s náladovým osvetlením a hravým dizajnom.
Spať v dokonale zvukotesnej miestnosti odborníci neodporúčajú. Ak vás v noci ruší napríklad hluk z ulice, vyskúšajte odhlučňovacie panely. Vedia dobre pohlcovať zvuky a sú ideálne na bývanie v rušnom meste. Panel je nielen užitočným pomocníkom, ale aj zaujímavým doplnkom do interiéru.

Prečítajte si viac o spánkovom režime

FOTO: Martina Beňová

Uvelebte sa v posteli s novým katalógom

August sa vo svete IKEA tradične nesie v znamení nového katalógu. Nový Katalóg na rok 2020 sa sústredí na všetko, čo je potrebné na dobrý spánok.

Pomocou závesov a roliet, matracov, ergonomických vankúšov, posteľných obliečok, kobercov a rastlín si ľahko vytvoríte spálňu, kde sa vám bude dobre odpočívať a spať.FOTO: Martina Beňová

Na stránkach nového katalógu nájdete šesť domácností, v ktorých vám ukážu inšpiratívne a šikovné riešenia vychádzajúce zo skutočných potrieb ľudí v domácnosti. A tak sa môžete konečne vyspať zdravo.

žiadne príspevky na zobrazenie