NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY ARCHITEKTÚRA MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

Tri najzaujímavejšie a najpopulárnejšie strašidelné domy na svete

REDAKCIA
Share

Pokiaľ ide o strašidelné príbehy, väčšina z nás zostáva skeptická. Od povestných paranormálnych pozorovaní až po popraviská sa však ani tie najodvážnejšie duše neodvážili zostať na niektorých z najstrašidelnejších miest na svete.

Čoskoro nás čaká deň, ktorý najmä Američania oslavujú – Halloween. Ak ide o strašidelnú sezóna, obchod s maskami onbuy.com spravil zaujímavý prieskum, ktoré strašidelné miesta majú najviac followerov na Instagrame.

Ktoré miesta sú najdesivejšie a najpopulárnejšie?

Salem

Najpopulárnejším strašidelným miestom na svete je mesto Salem v štáte Massachusetts kvôli jeho notoricky známej čarodejníckej histórii. Má až 2 310 697 hashtagov na Instagrame.

Salem je mesto v okrese Essex County v štáte Massachusetts v USA. V roku 2010 tu žilo 41 340 obyvateľov. S celkovou rozlohou 46,8 km² bola hustota zaľudnenia 880 obyvateľov na km². Mesto je známe vďaka čarodejníckym procesom, ktoré tu prebiehali v roku 1692.

View this post on Instagram

A beautiful day in Salem! ✨

A post shared by Salem Witch Museum (@salemwitchmuseum) on

Alcatraz

Druhým najstrašidelnejším miestom je ostrov Alcatraz v San Franciscu v USA s 1 257 152 hashtagmi. Väzenie na ostrove Alcatraz je opradené viacerými legendami, počas necelých troch desaťročí jeho existencie ním prešlo 1 575 trestancov.

Kedysi to bol vojenský tábor a najznámejšie väzenie na svete, dnes už len múzeum a historický areál. Alcatraz je názov ostrovu ležiaceho v strede Sanfranciského zálivu v Kalifornii. Väzenie “hostilo” previnilcov ako napríklad Al Capone alebo Machine Gun Kelly.

View this post on Instagram

I love visiting historic prisons around the world – and they don’t get any more notorious than Alcatraz. It’s got such incredible history and fascinating stories, including the ingenious escape of 1962. I think I ended up spending more than four hours on the island! . . . . . . . #travelwithme #hello_cities #mytinyatlas #culturetrip #earthoutdoors #moodygrams #alcatraz #alcatrazprison #alcatrazisland #AlwaysSF #SFO #sanfrancisco #prison #prisonbreak #sanfranciscocity #visitsanfrancisco #exploresanfrancisco #california #californiaadventure #visitcalifornia #discovercalifornia #explorecalifornia #cali #island #sanfranciscoworld #visitcali #traveltheworld #sanfranciscobay #bayarea #escapefromalcatraz

A post shared by Where Is ABZ | Travel Blogger🌎 (@whereisabz) on

Londýnsky Tower

Tower of London je na treťom mieste s 594 336 hashtagmi – čo nie je prekvapujúce svojou hrôzostrašnou históriou s popravami, kde často obete kata končili bez hláv. Tower of London má oficiálny názov Her Majesty’s Palace and Fortress. Je to historická pamiatka v strede Londýna, ktorá sa nachádza na severnom brehu rieky Temže. Leží v mestskom obvode Tower Hamlets a od východného okraja City of London ho oddeľuje otvorené priestranstvo známe ako Tower Hill.

Tower sa taktiež preslávil ako väzenie. Boli tu uväznené a neskôr popravené dve manželky Henricha VIII.: Anna Boleynová a Katarína Howardová. Boli tu väznení i kresťanský filozof Thomas More, škótski králi John Baliol a Dávid II. , francúzsky kráľ Ján II. Dobrý ako aj anglický kráľ Henrich VI. Od roku 1303 slúži Tower of London tiež ako kráľovská klenotnica v ktorej sú uschovávané britské korunovačné klenoty.

View this post on Instagram

Have you visited The Tower of London? One of London's most popular and iconic tourist attractions was built in the early 1080s and has been as a fortress, palace and prison. I personally love this place, it’s so incredibly magical and one of the main reasons to visit it is to see the collection of Crown Jewels 😍👑💎. I honestly appreciated more the view from inside the Tower’s walls, where you can see the Tower Bridge and the Thames from another perspective ☺️. #london #towerbridge #toweroflondon #uk #england #medieval . . . . . . . . . #travel #amateurphotography #travelphotography #ilovephotography #instatravel #travel #travelgram #traveltheworld #beautiful #beautifulplaces #instalike #instagood #pictureoftheday #pic #instapic #instadaily #photooftheday #picoftheday #instago #instalike #love #instagram #wanderlust #aroundtheworld #traveltheworld #travellover #lovetotravel

A post shared by Marina’s postcards 🗺 (@my_postcards_to_you) on

Zaujímavé je, že deväť z dvadsiatich najobľúbenejších strašidelných miest je v USA, čo z Ameriky robí obľúbenú strašidelnú krajinu na svete.

Prečítajte si aj: 16 vecí, ktoré boli škandalózne pred 100 rokmi a dnes sú úplne bežné

Zdroj: Wikipédia

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X