Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY ARCHITEKTÚRA MAGAZÍN ZAUJÍMAVOSTI

Tri najzaujímavejšie a najpopulárnejšie strašidelné domy na svete

REDAKCIA
Zdieľať

Pokiaľ ide o strašidelné príbehy, väčšina z nás zostáva skeptická. Od povestných paranormálnych pozorovaní až po popraviská sa však ani tie najodvážnejšie duše neodvážili zostať na niektorých z najstrašidelnejších miest na svete.

Čoskoro nás čaká deň, ktorý najmä Američania oslavujú – Halloween. Ak ide o strašidelnú sezóna, obchod s maskami onbuy.com spravil zaujímavý prieskum, ktoré strašidelné miesta majú najviac followerov na Instagrame.

Ktoré miesta sú najdesivejšie a najpopulárnejšie?

Salem

Najpopulárnejším strašidelným miestom na svete je mesto Salem v štáte Massachusetts kvôli jeho notoricky známej čarodejníckej histórii. Má až 2 310 697 hashtagov na Instagrame.

Salem je mesto v okrese Essex County v štáte Massachusetts v USA. V roku 2010 tu žilo 41 340 obyvateľov. S celkovou rozlohou 46,8 km² bola hustota zaľudnenia 880 obyvateľov na km². Mesto je známe vďaka čarodejníckym procesom, ktoré tu prebiehali v roku 1692.

Alcatraz

Druhým najstrašidelnejším miestom je ostrov Alcatraz v San Franciscu v USA s 1 257 152 hashtagmi. Väzenie na ostrove Alcatraz je opradené viacerými legendami, počas necelých troch desaťročí jeho existencie ním prešlo 1 575 trestancov.

Kedysi to bol vojenský tábor a najznámejšie väzenie na svete, dnes už len múzeum a historický areál. Alcatraz je názov ostrovu ležiaceho v strede Sanfranciského zálivu v Kalifornii. Väzenie “hostilo” previnilcov ako napríklad Al Capone alebo Machine Gun Kelly.

Londýnsky Tower

Tower of London je na treťom mieste s 594 336 hashtagmi – čo nie je prekvapujúce svojou hrôzostrašnou históriou s popravami, kde často obete kata končili bez hláv. Tower of London má oficiálny názov Her Majesty’s Palace and Fortress. Je to historická pamiatka v strede Londýna, ktorá sa nachádza na severnom brehu rieky Temže. Leží v mestskom obvode Tower Hamlets a od východného okraja City of London ho oddeľuje otvorené priestranstvo známe ako Tower Hill.

Tower sa taktiež preslávil ako väzenie. Boli tu uväznené a neskôr popravené dve manželky Henricha VIII.: Anna Boleynová a Katarína Howardová. Boli tu väznení i kresťanský filozof Thomas More, škótski králi John Baliol a Dávid II. , francúzsky kráľ Ján II. Dobrý ako aj anglický kráľ Henrich VI. Od roku 1303 slúži Tower of London tiež ako kráľovská klenotnica v ktorej sú uschovávané britské korunovačné klenoty.

Zaujímavé je, že deväť z dvadsiatich najobľúbenejších strašidelných miest je v USA, čo z Ameriky robí obľúbenú strašidelnú krajinu na svete.

Prečítajte si aj: 16 vecí, ktoré boli škandalózne pred 100 rokmi a dnes sú úplne bežné

Zdroj: Wikipédia

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X