Túžite po zdravších vlasoch? Skúste ich správne vysušiť!

0
Túžite po zdravších vlasoch? Skúste ich správne vysušiť!

Príchodom leta máme viac starostí so starostlivosťou o zdravý vzhľad vlasov. Nielenže sú po zime zničené od mrazu, častých pokrývok hlavy a chýba im potrebná vlaha, ale navyše ich začína trápiť aj slniečko a chlórovaná voda.

Problémom môže byť nesprávne fénovanie, ktoré neopraví ani tucet prípravkov, ktoré zapojíte v núdzi do hry.

Následky nesprávneho fénovania:

1. Suché a lámavé vlasy

Často sa ponáhľate a na féne volíte najvyšší stupeň? Chyba. Každý vlas by sa mal správne sušiť pozvoľna, zo stredu vlasového vlákna. Rýchle a horúce sušenie síce vlasy vysuší v okamihu, ale zanechá stopy na povrchu. Vlasy sú potom po každom fénovaní suché a majú väčšiu tendenciu sa lámať.

2. Rozštiepené končeky

Všetci vieme, že fénovanie nie je prirodzeným spôsobom vysúšania vlasov. Lenže zároveň nie je zdravé chodiť spať s mokrou hlavou, keď sa vám pokožka hlavy zaparuje a vlasy ráno nie sú v najlepšej kondícii. Preto nám neostáva nič iné ako siahnuť po féne. O to viac by sme mali dbať na ich ochranu pri samotnom vysúšaniu. Predísť tak môžeme vzniku rozštiepených končekov, ktoré vznikajú nedôslednou starostlivosťou a absenciou živín.

Ale ako na to? Riešením sú fény, ktoré vlasy hydratujú a regenerujú už pri samotnom fúkaní. Vypúšťaný
vzduch totiž obsahuje minerály a hydratujúce častice.

3. Citlivá pokožka

Nesprávnym fénovaním môžete pekne potrápiť nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy. Od oblastí, kde rastú vlasy, až po tvár. Vysokoteplotné vysúšanie vlasy doslova zabíja už od samotných korienkov, čo môže viesť k tvorbe lupín, seboroickej dermatitíde alebo k postupnej strate vlasov. Zlé je aj zvyšné teplo a prach poletujúci okolo, ktoré zbytočne zanášajú a vysušujú vašu pleť. Poobzerajte sa preto po fénoch, ktoré majú programy starajúce sa o kvalitu pokožky.

Prečítajte si aj článok 6 zaujímavostí o korune krásy

Revolučná technológia

Rozhodli ste zatočiť s nezdravým vzhľadom vašich vlasov, ale neviete, čo si vybrať? Vhodnými kandidátmi môžu byť najnovšie fény od značky Panasonic: model EH-NA65, ktorý kúpite za 99 EUR, alebo jeho výkonnejší a viac vybavený variant s označením EH-NA98.

Obidva modely fénov pracujú s revolučnou technológiou nanočastíc, keď vlasy sušia zdravým pozvoľným spôsobom, zo stredu jadra. Viac vybavený model potom oceníte vďaka generátoru iónov zinku a niekoľkým režimom.

Režim Scalp sa postará o pokožku hlavy a tváre. Mód Skin Care vám zase na záver vysúšania pomôže so starostlivosťou o tvár. Jemnejší prúd s nanočasticami a minerálmi vám perfektne hydratuje pleť.

Model Panasonic EH-NA98 kúpite za 199 EUR.

Zdroj fotografií: archív Panasonic

žiadne príspevky na zobrazenie