V čom by ste sa chceli podobať na svoju mamu? Spýtali sme sa 6 akčných žien

Keďže sa blíži deň matiek, rozhodli sme sa spraviť menšiu anketu medzi mamami. Šiestich akčných žien sme sa spýtali dve otázky. Prvá znela, v čom by sa chceli podobať na svoju mamu. A druhá otázka – čo by si priali pre seba.

Elena Bročková, PR konzultantka

1. Moja mama je veľmi cieľavedomá, pracovitá a aktívna. Je tvorivá a veľmi kreatívna. Dúfam, že aj ja si vypestujem taký aktívny, pozitívny a cieľavedomý prístup k práci, k životu a k rodine ako má ona. A veľmi rada by som v jej veku vyzerala rovnako elegantne a štýlovo a bola tiež, ako ona, láskavou a oddanou mamou a starou mamou.

2. Pre seba si želám najmä zdravie, keďže som pred pár rokmi prekonala ťažkú chorobu. Prajem si nové nápady a inšpiráciu pre svoju prácu. Želám si, aby bola moja rodina zdravá a šťastná. Prajem si, aby som sa čoskoro mohla stretnúť so všetkými mojimi drahými priateľkami a dať si dobrú kávičku a koláčik. 

Martina Novotná, zakladateľka Akčných žien

Martina Novotná akcnezeny.sk
Martina Novotná akcnezeny.sk

1. Jednoznačne v pečení. Už som od nej čo to odpozerala, ale jej komplexnosť od kváskovania až po domáce krémeše, od tej mám ešte ďaleko. Snáď to za pár rokov doženiem:-) Určite by som si rada ukradla z jej precíznosti. Napriek tomu, že ma k nej viedla od mala, musím priznať, že mi často chýba. Radšej rozbieham, ako dokončujem. Ak by som mohla prebrať jej talent, chcela by som vedieť rovnako krásne maľovať. Mamka nemá umelecký titul, ale jej výtvory stoja za to.

2. Želám si čas. Veľmi by som chcela ostať týždeň – dva sama so sebou a venovať sa len sebe. Prečítať si aspoň jednu knihu a nastaviť si v kľude nový biznis plán. Nevariť, neupratovať, nestarať sa o nikoho a veľa spať. Aké sebecké, že? :)

Kristína Balúchová, spisovateľka

1. Po mojej mame by som veľmi rada chcela zdediť tvorivosť – pamätám si, keď som bola malá, ako natrela červenou farbou chladničku a vidličkou na nej vyrábala vzor. Taktiež sme všetky 3 sestry chodili oblečené v šatách, ktoré mama ušila a veru boli to riadne dizajnérske kúsky!  
 
2. Najradšej by som sama sebe venovala masáž alebo návštevu  u kaderníčky ale asi na to ešte treba chvíľku počkať. Taktiež – vzhľadom na to, že mám malé bábätko, by som chcela spať celú noc… Tu tiež asi platí princíp trpezlivosti. Ešte si prajem šálku dobrej kávy a tu si aj dám!

Mária Dvončová, právnička a zakladateľka Právne pre rodiča

1. Určite by som chcela byť tak dobrou mamou pre svoje deti ako ona bola a je dobrá mama pre mňa. Mama sa o nás vždy perfektne starala, je výborná kuchárka. Vie zariadiť veľa vecí, má prehľad a vie výborne komunikovať s ľuďmi. A má s nimi aj svätú trpezlivosť. 
 
2. Určite by to bol čas. Alebo viac času? Iba pre mňa, možno aj čas iba ja a manžel. A potom určite aj spoločný výlet s deťmi a stretnutie s rodinou, ako to bolo pred pandémiou. Určite by ma potešilo aj stretnutie s kamarátkami, dať si večer niekde dobré jedlo a porozprávať sa. Zaujímavé je, že veci, ktoré sme pred pandémiou brali ako samozrejmosť, si teraz prajeme ku Dňu matiek.
 

Zuzana Schmidtová, Suzi’s flower soap

1. Určite by som chcela mať maminu trpezlivosť. Jej úsmev na perách v ťažkých chvíľach. Večný optimizmus a láskavosť k ľuďom. Jej bojovnosť a vieru v dobrý začiatok i koniec…

2. Práve 9.5. oslavujem narodeniny a ďalší deň je Deň matiek. Ako matka by som si priala mať zdravé deti… Nakoľko už mám TZP dcéru, modlím sa za jej mladšiu sestru a jej trpezlivosť. Objatie a úsmev detí sú najviac. Cítiť podporu manžela a rodiny je pre každú mamu v takej situácii veľkou podporou. Slzy cez úsmev vyjadrujú radosť a vďaku zároveň. Poteší ma napr.kytica kvitnúceho orgovánu.

Erika Biskupičová, fotografka

1. Veľmi si vážim moju maminu už len preto, že nás mala vo vyššom veku a rovno dvojičky. Vždy sa však o nás starala, aby nám nič nechýbalo, a tak je to stále, aj keď s ňou už dávno nebývam. Chcela by som sa jej podobať hlavne v starostlivosti o svoju rodinu na úkor seba a aj v tom, že v každom vidí to dobré a snaží sa ľudí brať takých, akí sú Mám sa od nej ešte veľa učiť.

2. Čo by ste som si želala na Deň matiek – to je zaujímavá otázka, ani som nad tým neuvažovala. Ale keby som si mohla želať, tak by to bola dovolenka pri mori. To je môj sen odkedy som sa stala matkou. Piesková pláž, slnko, more a aj dobrá partia (samozrejme s mojou rodinkou).