V čom spočívajú benefity novej sociálnej siete Threads?

0
V čom spočívajú benefity novej sociálnej siete Threads?

Začiatkom júla 2023 svet prekvapila správa o novej platforme sociálnych sietí Threads. Je určená predovšetkým na zdieľanie textov. Výhodou je, že existujúci používatelia Instagramu môžu jednoducho preniesť svoj predchádzajúci profil, priateľov a sledovanie na túto novú platformu.

Správy hovoria, že spoločnosti Threads trvalo niekoľko hodín, kým sa dostala k miliónom používateľov, pričom tento výkon trval predtým Instagramu až 2 mesiace.

Predpokladá sa, že trajektória rastu Threads prekoná obrovskú popularitu Instagramu, jeho materskej platformy. Platforma, ktorá má neuveriteľnú podobnosť s Twitterom, predstavuje pre Twitter vážnu hrozbu. Napríklad, Threads má obmedzenie dĺžky príspevku na 500 znakov, na rozdiel od 280 znakov na Twitteri.

V čom je výhoda Threads?

Instagram je populárny tým, že sa vďaka nemu miliardy ľudí na celom svete spájajú prostredníctvom fotografií a videí. Prečo vlastne vznikol Threads?

Vízia Threads je vziať to, čo Instagram robí najlepšie, a rozšíriť to na text

Tým sa vytvorí pozitívny a kreatívny priestor na vyjadrenie vašich názorov. Rovnako ako na Instagrame, aj pomocou Threads môžete sledovať a spájať sa s priateľmi a kreatívcami, ktorí zdieľajú podobné záujmy – vrátane ľudí, ktorých sledujete na Instagrame a mimo neho.

https://about.instagram.com/blog/announcements/threads-instagram-text-feature

Čo je vlastne Threads?

Threads je aplikácia z Instagramu, kde si môžete prezerať a zdieľať texty a konverzovať. V Threads môžete tam uverejňovať vlákna, odpovedať ostatným a sledovať profily, ktoré vás zaujímajú. Vlákna a odpovede môžu obsahovať krátke časti textu, odkazy, fotografie, videá alebo akúkoľvek ich kombináciu.

Ľudia vás tiež môžu sledovať, aby videli vaše vlákna a odpovede vo svojich informačných kanáloch a z vášho profilu. To, kto môže vidieť vaše príspevky, je určené nastavením ochrany osobných údajov vášho profilu a ďalšími nastaveniami. Ľudia môžu odpovedať na vaše príspevky, aby sa pridali do diskusie alebo sa im páčili, zdieľali, citovali alebo preposielali váš obsah.

Každý, kto má účet na Instagrame, si môže vytvoriť profil NA Threads.

 • Threads je nová aplikácia vytvorená tímom Instagramu na zdieľanie textových aktualizácií a zapájanie sa do verejných konverzácií.
 • Prihlásite sa pomocou svojho účtu na Instagrame a príspevky môžu mať dĺžku až 500 znakov a môžu obsahovať odkazy, fotografie a videá v dĺžke až 5 minút.

Prečítajte si: 12 marketérov prezradilo, aké marketingové trendy budú vládnuť v roku 2024

Aj Akčné ženy nájdete na Threads:

 

V Threads nemusíte budovať svoje publikum od nuly

Okrem toho, že funguje podobne ako Twitter, Threads sa ľahko ovláda. Jeho funkcie newsfeedu a repostingu sú skutočne neuveriteľne podobné Twitteru. Threads je funkčne priateľskejší a ľahšie sa v ňom orientuje, ako vo väčšine platforiem sociálnych médií.

Skutočnosť, že používateľ nemusí začať budovať publikum od začiatku, je možno najväčším jedinečným benefitom platformy. V priebehu niekoľkých minút od prihlásenia ma teraz na platforme sleduje niekoľko mojich sledovateľov na Instagrame, čím skracuje hodiny úsilia a údajov potrebných na začatie budovania sledovateľov.

Ako ho používať Threads?

 • V strede dole kliknite na ikonu štvorca na vytvorenie nového vlákna.
 • Napíšte všetko, čo chcete zahrnúť do svojho príspevku.
 • Môžete tiež kliknúť na:
 • galériu, ak chcete k príspevku pripojiť fotografiu alebo video. Môžete vybrať až 10 položiek na pripojenie.
 • gif, ak chcete do svojho príspevku zahrnúť GIF.
 • hlas, ak chcete do príspevku zahrnúť hlasovú nahrávku. Klepnutím na červené tlačidlo spustíte nahrávanie. Po dokončení nahrávania znova klepnite na červené tlačidlo. Váš príspevok bude obsahovať hlasovú nahrávku aj text hlasovej nahrávky.
 • tag, ak chcete označiť tému vo svojom príspevku.
 • anketu na pridanie ankety k vášmu príspevku.

Ak chcete pridať text do vlákna, klepnite na Pridať do vlákna. Ak vaše vlákno obsahuje viac ako 500 znakov, automaticky sa pridá ďalšie vlákno.

Keď chcete zmeniť, kto môže odpovedať na vaše vlákno, klepnite vľavo dole na položku Ktokoľvek môže odpovedať. Môžete obmedziť, kto môže odpovedať – profily, ktoré sledujete, alebo iba na vymenované profily. Ak obmedzíte odpovede na vaše posty, vaše vlákno sa nebude zdieľať s vašimi pestrými sledovateľmi.

Keď chcete vlákno uverejniť, kliknite na tlačidlo Uverejniť vpravo dole. Počas uverejňovania vlákna sa v hornej časti zobrazí indikátor priebehu.

Môžete sa rozhodnúť zdieľať svoje vlákna s Instagramom a inými aplikáciami klepnutím na odoslať pod vaším príspevkom.

Myslite tiež na tieto veci

 • Ak niekto odpovie na vaše vlákno a vy ho odstránite, jeho odpoveď sa neodstráni.
 • Ak súkromný profil, ktorý nesledujete, odpovie na vaše vlákno, nebudete môcť vidieť jeho odpoveď.
 • Ak vo svojom profile Threads zverejňujete značkový obsah, nezabudnite uviesť, že príspevok je platená propagácia pridaním textu alebo hashtagov k príspevku, ktoré označujú, že ide o platené partnerstvo.

Zdroj: https://help.instagram.com/1217144552251333?helpref=faq_content

žiadne príspevky na zobrazenie