Viete, aké faktory pri výbere dioptrických okuliarov vziať do úvahy? Poradíme vám

0
Viete, aké faktory pri výbere dioptrických okuliarov vziať do úvahy? Poradíme vám

Na to, aby ste si vybrali rám, ktorý sa vám dokonalo hodí a zodpovedá vašim predstavám, nepotrebujete byť odborník. Základom je, aby ste si vybrali také dioptrické okuliare, v ktorých sa budete cítiť atraktívne a sebaisto. V tomto článku vám poradíme, na čo si dať pri ich výbere pozor a na čo sa zamerať.

1.      Identifikujte tvar vašej tváre

Ak chcete odhaliť tajomstvo perfektných rámov, mali by ste začať s analýzou tváre. Je vaša tvár okrúhla, oválna, hranatá či pripomína srdce? Ak si nie ste stopercentne istý, použite jednoduchú fintu so zrkadlom a fixkou, pomocou ktorej obkreslíte obrys svojho odrazu. Väčšina tvári nespadá výslovne len do jednej kategórie. V tom prípade máte šťastie a pri výbere okuliarov budete môcť siahnuť po viacerých možnostiach. Široký výber rôznych tvarov a značiek, ktorý ponúka stránka Duos vás určite poteší.

2.      Do úvahy vezmite tón pleti

Tak, ako tvar, aj tón pokožky výrazne ovplyvňuje ako vám bude rám okuliarov lichotiť a dopĺňať vašu tvár. Nejde o žiadnu alchýmiu. Vyberajte farby, ktoré sa najviac približujú tónu pleti. Ak má vaša tvár studený podtón, ideálne je zvoliť tmavé rámy. Teplejším tónom sa zasa hodia svetlejšie farby, ako bordová či sýta červená.

3.      V harmónii s vašou osobnosťou

Ľudia vás rozpoznávajú prvotne podľa tváre, preto dioptrické okuliare predstavujú súčasť vašej identity. Pomocou rámov rôznych farieb, tvarov či vzorov dokážete vyjadriť a odhaliť svoju osobnosť.

Zdroj: pixabay.com

4.      Zvážte štýl vášho života

Každý z nás prežíva a napĺňa svoje dni inak. Pri výbere okuliarov by ste mali brať do úvahy aj váš životný štýl. Ak ste napríklad športovec alebo pracujete ako stavbár, určite oceníte odolnejšie rámy, ktoré budú pevne držať a len tak ľahko sa nezlomia. Alebo pracujete v kancelárskom prostredí a chcete vzbudzovať dojem solídneho obchodného partnera? V tom prípade si môžete zvoliť napríklad elegantné dioptrické okuliare Hugo Boss.

Ak si aj napriek týmto základným krokom neviete dať rady, pokojne si nechajte poradiť v očnej optike či inej špecializovanej predajni.

Zdroj obrázku: ako photography / Shutterstock.com

 

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu