Výber noviniek akčných žien

0
Výber noviniek akčných žien
Foto: dromedar.zoznam.sk

Školský rok sa práve začal, ale my vám prinášame novinky aj naďalej – môžete si ich prečítať napríklad pri rannej kávičke. Krátke aktuality, do ktorých môžete prispieť aj vy vašimi tipmi – ak poznáte miesto, ktoré sa oplatí navštíviť, knihu, ktorú sa oplatí prečítať, alebo vás zaujal nový web, ktorý ste objavili, dajte nám vedieť a napíšte do redakcie.

1. V novembri sa uskutočnia komunálne voľby. Na post primátora Bratislavy zatiaľ oficiálne ohlásilo kandidatúru 6 ľudí a z toho iba jediná dáma – Caroline Líšková. Nominovalo ju KDH, kde pôsobí sedem rokov. Vyštudovala Ekonomickú Univerzitu a absolvovala postgraduálne štúdium na Fakulte manažmentu v Bratislave. V roku 2007 založila poradenskú spoločnosť pre malých a stredných podnikateľov a fyzické osoby, neskôr založila vzdelávaciu agentúru.

2. Slovenská značka Lyra chocolate, ktorú založili roku 2008, získala ocenenie Great Taste, čo je akýmsi Oscarom medzi čokoládmi. Ročne táto firma vyskladní viac ako 500 ton čokolády a svoje produkty predávajú v Česku, Poľsku, Rakúsku, Maďarsku, Portugalsku a Francúzsku. Aktuálne je pre nich z hľadiska exportu najväčším partnerom Južná Kórea.

lyra, cokolada
Foto: lyrachocolate.com

3. Máte doma budúceho prváka, ktorý sa chystá po prvý raz do školy? Ako je dobré pripraviť deti na školu? Na precvičenie pamäte sú výborné spoločenské hry, napríklad klasické pexeso. Na jemnú motoriku využite plastelínu, ktorá posilní tie správne svaly. A pri prvých písmenkách siahnite po dobre tvarovanej trojhrannej ceruzke, ktorá zabezpečí správny úchop. Dôležité je aj sedenie – je dobré, keď má budúci žiak opreté nohy o zem alebo nejakú podložku, ruky by sa mali dotýkať pracovnej dosky, telo by malo byť vystreté a mierne naklonené dopredu.

4. Tip na výlet – rozhľadňa na Krahuľskom vrchu. Ak budete v okolí mesta Kremnica, nevynechajte tento atraktívny turistický cieľ. Je to trojposchodová rozhľadňa, ktoré je veľmi zaujímavo architektonicky riešená. Už na prvý pohľad upúta návštevníka originálnym šesťbokým pôdorysom. Z jej najvyššieho poschodia možno pozorovať predovšetkým blízke Kremnické a Štiavnické vrchy. Foto v titulke článku.

5. Počuli ste o aplikácii Chummy? Je to aplikácia, ktorá ľuďom umožňuje požiadať o pomoc s niečím, čo aktuálne potrebujú. Môžete si požičať vec alebo požiadať o pomoc pri vynášaní nábytku alebo pri hľadaní strateného domáceho miláčika. Do aplikácie napíšete, čo potrebujete, a niekto z vášho okolia, kto tiež používa túto aplikáciu, môže vidieť váš príspevok a podať pomocnú ruku. Tak si môžu pomáhať aj navzájom úplne cudzie osoby.

Prečítajte si aj minulotýždňový výber noviniek, ktorý je ešte aktuálny…

chummy, mobil, aplikacia
aplikácia Chummy

6. Tip na výstavu – v Slovenskej národnej galérii si môžete pozrieť tvorbu maliara Jána Bergera (*1944). Jeho umelecký program je postavený na interpretácii obyčajnej reality, vlastných skúseností, životných pocitov, rôznych vnemov a situácií. Tieto zažité a odpozorované skutočnosti autor v maliarskom procese vzájomne prepája. Prostredníctvom farebných plôch, škvŕn a nesúvisiacich detailov vytvára samostatný obrazový jazyk s osobitnou vizuálnou kvalitou.

7. Tip na handmade: drevené výrobky od značky O.Livia opäť nájdete na hand-made portáli sashe.sk. Kvalitný, ručne vyrobený opracovaný nábytok, vyrábaný s láskou k drevu. Autori sa zameriavajú sa na vintage štýl, ale ponúkajú aj klasický nábytok z masívu. V obchodíku môžete nájsť stoličky, stolčeky, zrkadlá, tabule, vešiaky…

tabula, zrkadlo, drevo
Foto: O.Livia

8. Tip na knihuHra sa skončila. Investigatívna kniha novinára Martina Hanusa o kauze vraždy mladej medičky Ľudmily Cervanovej. Na základe novo objaveného operatívneho spisu ponúka celistvý obraz zločinu, ktorý stále rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Úplne nové dokumenty, svedectvá a najmä viac než štvorhodinová nahrávka výpovede kľúčovej svedkyne dávajú definitívnu odpoveď na to, kto spáchal vraždu a celé desaťročia robil všetko preto, aby sa zmarila spravodlivosť.

9. V kine Lumiére sa od septembra spustí štvormesačný cyklus filmov. Slovenský filmový rok 1968 ponúkne dlhometrážne filmy, ktoré mali v slovenskej kinodistribúcii premiéru v roku 1968. Zámerom kurátorov je čo najvernejšie kopírovať návštevu kina pred päťdesiatimi rokmi. Pred dlhometrážnymi filmami sa budú premietať aj krátkometrážne filmy tak, ako to bolo v minulosti. Prvý filmový cyklus odštartujú filmy Tri dcéry Štefana Uhra, Drak sa vracia Eduarda Grečnera a Psychodráma Jozefa Zachara.

10. Biznis outfit od stylistky Alexandra Vrábelovej:

biznis styl, biznismenka, stylistka
Koláž vytvorená v trendme.net

 

žiadne príspevky na zobrazenie